Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Koncerty
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Ostatnio postanowiłem sobie wzbogacić swoją kolekcję filmową o jakieś ciekawe filmy koncertowe. Kilka dni temu przy promocji w Media Markcie zakupiłem sobie dwa za 19,99 zł: "Let There Be Rock" z udziałem AC/DC oraz "The Song Remains The Same" z występami Led Zeppelin. Na razie obejrzałem tylko ten pierwszy koncert, ale ten drugi też zamierzam obejrzeć w wolnym czasie. W planach mam jeszcze:

- Woodstock: 3 dni pokoju i muzyki
- Elvis w trasie
- Elvis: Tak to jest
- The Rolling Stones: Gimme Shelter
- Jimi Hendrix (1973)

Jakie jeszcze filmy koncertowe takie dla zabicia nudnego wieczoru polecicie? Mam tu na myśli głównie takie z lat 1960-1989 i z jakąś muzyką rockową. Dodam jeszcze, że najlepiej by było gdyby to były głównie takie, które bez problemu dostanę na DVD. Z góry dziękuję za wszystkie rekomendacje.
Do 1989? A co ta data znaczy w tym wypadku?

Z koncertów mam na półce następujące (ale większość jest późniejsza):

Blu-ray:

- Rolling Stones - Sweet Summer Sun
- Queen - Hungarian Rhapsody
- Slash - Made in Stoke
- Bon Jovi - Live at Madison Square Garden
- AC/DC - Live At Donnington
- Guns N Roses - Appetite for Democracy
- Led Zeppelin - Celebration Day (wydanie 2CD+BD)

(chyba wszystkie można dostać też na DVD).
Planuję jeszcze koncert Paula Rodgersa dokupić.

DVD:
- Nirvana - Live & Loud
- Nirvana - MTV Unplugged
- Nirvana - Live at Paramount
- Nirvana - Live at Reading
- Nirvana - Live! Tonight! Sold Out!
- Lynyrd Skynyrd - Lyve (Vicious Cycle Tour)
- Lynyrd Skynyrd - Live at Freedom Hall (CD+DVD)
- Nick Cave & The Bad Seeds - Abbatoir Blues Tour
- Pearl Jam - Touring Band 2000
- Pearl Jam - Live at the Garden
- Queen + Paul Rodgers - Return of The Champions
- Dżem - Symfonicznie
- Dżem - 1979-1994

Chciałem kiedyś dokupić coś Iron Maiden (Rock In Rio, Flight 666) ale ostatnio mi przeszło.

mam też trochę zbiorów teledysków rockowych kapeli wydanych na DVD.
Jak coś z tego cię interesuje, to mogę napisać o wydaniach coś więcej.
(21-10-2015, 16:47)Gieferg napisał(a): [ -> ]Do 1989? A co ta data znaczy w tym wypadku?

Akurat z tego okresu muzyka mnie głównie interesuje Wink
Ale dzięki wielkie za tą listę i dopisuję te koncerty do planów.
Cytat:Akurat z tego okresu muzyka mnie głównie interesuje

Zważywszy na to, że większość moich ulubionych płyt to początek lat 90-tych (a zakres moich muzycznych zainteresowań obejmuje głównie lata 1960-2000), ustalenie granicy na 1989 wydaje mi się dość zaskakujące Tongue
Ale się czepiasz. Przecież napisał "głównie" a nie "wyłącznie".
Nie czepiam się, tylko dziwię.
Dorzucę jeszcze Pink Floyd:
Świetny koncert Pulse 2DVD oraz
Live at Pompeii, w amfiteatrze bez publiczności, surrealistyczny eksperyment, ale jak lubisz Floydów to te pozycje obowiązkowo

Z Queen oczywiście najbardziej kultowy Live at Wembley.
Szkoda, że koncerty Queen są dziwacznie edytowane, piosenki cięte i bezsensownie skracane w stosunku do tego, jak je zagrano. Dotyczy to zarówno Wembley jak i Hungarian Rhapsody (nawiasem mówiąc jeden i drugi to bardzo podobna setlista).
Co konkretnie? Jest jakieś porównanie?
Czytałem gdzieś kiedyś dokładne zestawienie, jak mi się uda znaleźć to podrzucę link.
EDIT:

Hungarian Rhapsody: http://www.ultimatequeen.co.uk/queen/videos/hungarian-rhapsody-live-in-budapest.htm

Obcięte w stosunku do wersji CD:
- Tie Your Mother Down (brakuje dwóch i pół minuty)
- I want to Break Free - brakuje intra
- Love of my Life - skrócone o minutę
- Tutti Frutti - skrócone o minutę
- Hammer to Fall - brakuje 40 sekund
- Crazy Little Thing Called Love - to mnie boli najbardziej: brakuje minuty zawierającej większośc tekstu zwrotek :/

Wembley - tego koncertu nie mam, więc sam dokładniej nie analizowałem, ale wg poniższego zestawienia wydaje się, że cięcia są zdecydowanie mniej bolesne i w sumie można nie zauważyć:
http://www.ultimatequeen.co.uk/queen/songs/live-at-wembley.htm

----

Doszły mi ostatnio koncertówki Aerosmith (Rocks Donington 2014) i ZZ Top (Live at Montreux), w sumie obie warte uwagi, choć ta pierwsza jakby trochę bardziej Wink W planach koncerty na BD Lynyrd Skynyrd, Velvet Revolver no i Rodgers dalej czeka w kolejce. Zacząłem się też zastanawiać czy nie nabyć tego

http://www.blu-ray.com/movies/The-Freddie-Mercury-Tribute-Concert-Blu-ray/76576/

Choć to Blu-ray w SD...
Stron: 1 2