Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Rodzina Addamsów / The Addams Family
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Dotychczas na BD wyszła jedynie pierwsza część Rodziny Addamsów - w Europie za transfer odpowiedzialny jest Fox, w USA i Kanadzie - Warner.

Mimo niezbyt przychylnej oceny wydania amerykańskiego na blu-ray.com zdecydowałem się na zakup tegoż wydania gdyż na podstawie zamieszczonych tam screenów oceniłem, że ma ono potencjał i pod względem jakości obrazu prezentuje się kilka klas lepiej od wydań europejskich.
Po otrzymaniu płyty w tym tygodniu i bezpośrednim porównaniu do wydania niemieckiego tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że dobrze zrobiłem. Zresztą oceńcie sami:

http://filmozercy.com/screencomp/rodzina-addamsow-the-addams-family-1991-bd-niemiecki-bd-usa-warner-47846/

Przewaga Warnera jest niepodważalna w kontekście braku DNR'a, kolorków i kontrastu. W ruchu mankamenty transferu Foxa jeszcze bardziej się uwidaczniają w postaci skompresowanego i przefiltrowanego ziarna, dużej ilości białych oraz czarnych paprochów wynikających z zanieczyszczenia taśmy filmowej, a w niektórych ujęciach - drgań obrazu.
W ocenie szkolnej wydanie US prezentuje się wg mnie na 4, ale ma też kilka słabszych momentów, głównie tam gdzie jest dużo vfx'ów. W każdym bądź razie jeśli ktoś się zastanawia nad zakupem Rodziny Addamsów na BD to na dzień dzisiejszy jedyne słuszne wydanie to Warner. Dodam tylko, że płyta jest bez blokady regionalnej i nie posiada dodatków, nie licząc dwóch zwiastunów w jakości SD.

Poniżej skan BDInfo wydania US.


Kod:
Name:                   00100.MPLS
Length:                 1:39:38.514 (h:m:s.ms)
Size:                   20 986 755 072 bytes
Total Bitrate:          28,08 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description    
-----                   -------             -----------    
MPEG-4 AVC Video        21923 kbps          1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
DTS-HD Master Audio             English         4145 kbps       5.1 / 48 kHz / 4145 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Dolby Digital Audio             French          224 kbps        2.0 / 48 kHz / 224 kbps / DN -4dB / Dolby Surround
Dolby Digital Audio             Spanish         224 kbps        2.0 / 48 kHz / 224 kbps / DN -4dB / Dolby Surround

SUBTITLES:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
Presentation Graphics           English         30,797 kbps                    
Presentation Graphics           French          21,397 kbps                    
Presentation Graphics           Spanish         28,328 kbps                    
Oba filmy mam na DVD (jedynkę z USA, dwójkę z UK z napisami PL - wyniosła mnie swego czasu 10 zeta z wysyłką Smile) i regularnie do nich wracam, swego czasu myslałem o zakupie blu, ale zniechęca mnie brak wydania sequela, szczególnie że, o ile pierwsza cżęśc na DVD jako tako wygląda, to już dwójka niestety mocno niedomaga.

Jak wyjdzie dwójka może sobie strzelę upgrade obu naraz, ale drażni mnie niesamowicie zmiana okładki.
Jedyne słuszne wyglądają tak:

[Obrazek: 51TH6HATBBL.jpg] [Obrazek: 51687.jpg]

te plakaty to dla mnie niemal symbole ery VHS, takich rzeczy się nie zmienia.

PS. wydanie Foxa to jakieś kpiny
W końcu zapowiedzieli Addams Family Values na BD, czyli drugą część Rodziny Addamsów.
Premiera 1 października w USA (Paramount).

https://www.blu-ray.com/news/?id=25382
Pytanie czy świeży transfer czy jakiś staroć, o dodatkach nie wspominam nawet.
Staroć, dodatków brak :/

Recka i screeny na doblu.com
Cytat:Of bigger concern is color grading. Clearly modern, the orange/blue look does not come from the early ‘90s given the digital glaze of it all. This is distressingly prominent with flesh tones that carry blue highlights, even outdoors at camp. Primaries saturate, even overdone as Morticia’s lipstick bleeds in many shots.

Ech...
Kilka dni temu na UHD wyszła Rodzina Addamsów (1991) w UK i USA.

Skan BDInfo UHD z USA:
Kod:
PLAYLIST REPORT:

Name:                   00041.MPLS  
Length:                 1:41:09.021 (h:m:s.ms)
Size:                   58,909,716,480 bytes
Total Bitrate:          77.65 Mbps

(*) Indicates included stream hidden by this playlist.

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description    
-----                   -------             -----------    
MPEG-H HEVC Video       61383 kbps          2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / 1000nits / HDR10 / BT.2020
* MPEG-H HEVC Video     7547 kbps (10.95%)  1080p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / 1000nits / Dolby Vision FEL / BT.2020

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
DTS-HD Master Audio             English         4150 kbps       5.1 / 48 kHz / 4150 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Dolby Digital Audio             English         640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio             French          224 kbps        2.0 / 48 kHz / 224 kbps

SUBTITLES:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
Presentation Graphics           English         31.026 kbps                    
Presentation Graphics           English         37.973 kbps                    
Presentation Graphics           French          25.939 kbps

W nowym wydaniu dostępna jest wersja kinowa oraz 2 minuty dłuższa wersja z rozszerzonym tańcem Mamushka.



Porównanie screenów UHD vs BD UK (Fox) z caps-a-holic.

Porównanie screenów UHD vs BD USA (Warner).

Ujęcia z efektami optycznymi trochę za bardzo wygładzone, ale poza tym spoczko.
Dawać mi czym prędzej remastera Addams Family Values :E
https://www.blu-ray.com/movies/The-Addams-Family-Blu-ray/331357/#Forum

Ciekawe jaki będzie obraz w tym wydaniu... Przynajmniej okładka w końcu taka jak trzeba.
Taki sam jak w 4K, tylko ciut gorszy Smile
Byłoby dobrze, zastanawiam się, bo dotychczasowe europejskie wydanie wyglądało tragicznie.
Stron: 1 2