Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Zabezpieczenie steelbooka do wysyłki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W najbliższym czasie będę wysyłał pocztą steelbooka i chciałbym poznać Wasze zdanie w temacie jak skutecznie zabezpieczyć steelbooka?

1. koperta bąbelkowa
Ostatnio otrzymałem tak zakupioną płytę i wszystko było ok. Zastanawiam się jednak czy jest to w 100% pewna metoda, czy jednak istnieje ryzyko wgniecenia?

2. kartoniki tekturowe + koperta bąbelkowa
Inna stosowana metoda. Film wkładany jest między dwa kartoniki tekturowe zagięte na krótszy brzeg, które następnie są łączone taśmą aby przylegały do filmu a całość jest umieszczana w kopercie bąbelkowej.
Zastanawiam się czy te kartoniki rzeczywiście podnoszą bezpieczeństwo przesyłki

3. koperta bąbelkowa + pudełko kartonowe
To zabezpieczenie wydaje się najpewniejsze choć przypuszczalnie trzeba będzie już nadać jako paczka a nie list polecony. Może jednak jest to już przesada?
Przy tym rozwiązaniu dodatkowo interesuje mnie skąd można zdobyć pudełko odpowiednich rozmiarów. Z tych oferowanych na poczcie są albo zbyt małe albo przesadnie duże.

A może są jakieś inne sprawdzone metody?
Niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem jest włożenie steelbooka w kartonowe opakowanie a później w kopertę bąbelkową. Chociaż same pudełko kartonowe też daje rade. Takie paczki otrzymuję z Zavvi i nie ma problemu.
Jeśli steelbook jest używany tzn. nie jest zafoliowany, najlepiej włożyć coś (folię piankowa czy jak ona się nazywa) do środka. Steelbooki strasznie się gniota w transporcie. Dobrze żeby je coś od środka asekurowalo.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
Ja zachowuje sobie w razie jakiś przyszłościowych wysyłek koperty kartonowe zavvi Smile Świetnie nadają się na steele jak i zwykłe plastikowe opakowania Wink
(02-12-2015, 15:39)Kirek napisał(a): [ -> ]3. koperta bąbelkowa + pudełko kartonowe
To zabezpieczenie wydaje się najpewniejsze choć przypuszczalnie trzeba będzie już nadać jako paczka a nie list polecony. Może jednak jest to już przesada?

Jeśli przesyłka nie przekracza 1kg, to spokojnie może pójść listem. W przypadku dobrze zabezpieczonego steela, będzie to gabaryt B, waga pow. 350 g - cena za list polecony ekon. to 8,30 zł, za priorytet to już 11 zł.
Z doświadczenia mogę napisać, że dobrze się sprawdza taki sposób pakowania: steela owinąć folią bąbelkową, następnie obłożyć kartonem (wystarczy taki ze sklepu spożywczego) - w odpowiednich miejscach należy go zagiąć i skleić taśmą, a na koniec wszytko włożyć do koperty bąbelkowej, którą można kupić na poczcie lub wykorzystać tę ze starszego zamówienia.