Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Małe co nieco od Wolfman
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cytat:Magneto mówi po polsku, tzn usiłuje i nawet mu to wychodzi

No po byku mu wychodzi... Nie lepiej w tej scenie przełączyć na polski dubbing?
Skąd sprowadzasz filmy z USA/Kanady ? Ebay?

Co tam siedzi w środku steela Piątego elementu bo jeśli chodzi o USA to są trzy wydania:
1. Najbardziej parszywe wydanie z 2006r. w MPEG-2 (dźwięk LPCM 5.1)
2. Remaster z 2007r. w MPEG-4 AVC (dźwięk TrueHD i LPCM 5.1)
3. Kolejny remaster z 2015r. w MPEG-4 AVC z Atmosem.
Sklepy wysyłkowe i przeceny, Sędzia dredd z brelokiem kosztował mniej niż w UK. Brelok ma numerek.
Piąty element to obraz 2:35:1, dźwięk PCM 5.1 więc chyba to parszywe wg okładki. Jak się spisuje to z 2015?
Dziwne bo steel jest z 2015
Steel Piątego Elementu deklasuje wszystko. Pokażesz jeszcze okładkę z tyłu i w środku jak już otworzysz?
W środku nie ma nic, z tyłu jest po prostu jeszcze jeden wóz policyjny.
(06-10-2016, 10:08)wolfman napisał(a): [ -> ]Piąty element to obraz 2:35:1, dźwięk PCM 5.1 więc chyba to parszywe wg okładki. Jak się spisuje to z 2015?
Dziwne bo steel jest z 2015

No to płyta do podmiany Wink
Jeśli chodzi o obraz to ja preferuję transfer od Gaumont (większość wydań europejskich z niego korzysta, w tym UK czy PL - tyle, ze polskie wydanie ma skopany zakres dynamiki obrazu), ale co kto lubi - zarówno ten remaster z 2015r. jak i transfer od Gaumont mają swoje plusy i minusy.
Natomiast jeśli chodzi o dźwięk to wydanie USA z 2015r. jest najlepsze, Atmos (a raczej jego ścieżka core TrueHD 7.1) daje radę również na "zwykłym" sprzęcie.
Wersja kinowa Troi jest niezdatnym do użytku, ugrzecznionym kastratem, więc w tym steelu masz jedyną słuszną wersję Tongue Poza tym chyba w ogóle nigdy nie było wydań tego filmu, które by zawierały obie wersje. Kinówkę można bez problemu kupić w PL jak komuś potrzebna. Ja sobie zrobiłem mix - Dir Cut z angielskiego blu-raya + polskie audio (z DVD PL) i napisy, podobnie zresztą jak w przypadku Kingdom of Heaven (wersje reżyserskie obu filmów w wersji PL wyszły tylko na DVD).
No właśnie mam polskie wydanie Troi, nie wiem tylko jak z muzyką czy nie posiada gorszej ścieżki dźwiękowej? Obu sensu chyba trzymać nie ma gdyż do tego filmu nie wracam co mc oglądając na zmianę
Jeśli nie oglądałeś filmu wiele razy w wersji kinowej i nie jesteś zakochany w tym słabo-przeciętnym score Hornera, nie masz się w ogóle nad czym zastanawiać.
Dir Cut, w przeciwieństwie do kinówki jest konkretnie krwisty i ma większą dawkę Ajaxa (mój ulubiony zawodnik na placu boju Big Grin), poza tym również lepiej wygląda. Tu masz potrzebne info i porównania (+jojczenie Jubego o zmienionej muzyce) http://forum.filmozercy.com/watek-troy-troja-2004
Oba filmy mam w obu wersjach i jakoś ograniczam się do rezyserek [SMILING FACE WITH SMILING EYES]