Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Aerosmith Rocks Donington 2014
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: Aerosmith%20Doningtonposter.jpg]
Recenzja: http://www.blu-ray.com/movies/Aerosmith-Rocks-Donington-2014-Blu-ray/134057/

Dopiero w zeszłym roku Aerosmith doczekało się koncertowego Blu/DVD z prawdziwego zdarzenia. Dotychczasowe ("Rock for the rising sun", "You gotta move") mieszały fragmenty koncertów z wywiadami i różnorakimi "behind the scenes", a to nie jest to, czego oczekuję po koncertach na DVD/BD. O nowym wydawnictwie dowiedziałem się przypadkiem, trafiając na nie w Saturnie przy okazji przedświątecznych zakupów. Cena (109,99) mnie skutecznie odstraszyła, ale ostatnio znalazłem na allegro za 64 co już było do zaakceptowania. Dzisiaj przyszło i bezzwłocznie wrzuciłem do odtwarzacza.

Setlist:

1. Train Kept A-Rollin'
2. Eat the Rich
3. Love in an Elevator
4. Cryin'
5. Jaded
6. Livin' on the Edge
7. Last Child
8. Freedom Fighter
9. Same Old Song and Dance
10. Janie's Got a Gun
11. Toys in the Attic
12. I Don't Want to Miss a Thing
13. No More No More
14. Come Together
15. Dude (Looks Like a Lady)
16. Walk This Way
17. Home Tonight
18. Dream On
19. Sweet Emotion
20. Mama Kin

Do pełni szczęścia przydałyby się co prawda jeszcze Pink, Crazy i Amazing, ale widać nie można mieć wszystkiego. Cóż, zestaw utworów i tak jest dużo lepszy niż na "Rock for the rising sun" i mamy tu czysty koncert bez przerywników. Panowie wciąż w formie (Tyler ma całkiem zabawne wejście w krótkim wprowadzeniu przed koncertem), strona wizualna całkiem efektowna, sporo różnych kamer, efekty pirotechniczne, może trochę za dużo udziwnień i efektów dodanych w postprodukcji, ale da się przeżyć, lepsze to niż kręcony w całości z kilku ujęć koncert ZZ Top, który też ostatnio wpadł mi do kolekcji. Gdybym miał się czegoś uczepić, to byłby to może trochę za mało wyeksponowany (w porównaniu do innych koncertów jakie mam na półce) wokal, który miejscami ginie pod gitarami, ale tylko chwilami dawało mi się to we znaki. Ogólnie jest dobrze.

PS. jest też dostepna wersja DVD/2CD
Właśnie zacząłem polować na to wydanie w rozsądnej cenie