Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Przemysław Wojcieszek - filmografia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Polski reżyser więc można by się spodziewać, że nie powinno być problemów ze skompletowaniem filmografii ale z moich wstępnych ustaleń wynika, że niestety nie wszystkie tytuły doczekały się dystrybucji.
Może są Wam znane jakieś wydania, które przeoczyłem. Te które mi się udało namierzyć znajdują się poniżej. Klikając w okładkę, przeniesieni zostaniecie do szczegółów wydania.

1. "Zabij ich wszystkich" (1999)
Pierwszy z tytułów, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.

2. "Głośniej od bomb" (2001)
Udało mi się odszukać tylko wydanie zagraniczne w dodatku wydane z blokadą Region 1. Natomiast na allegro pojawia się czasami aukcja gdzie w opisie występuje Region 2. Niestety cena to 98 PLN co skutecznie odstrasza. Znacie to wydanie, może ktoś wie gdzie można zakupić?
Obecna aukcja na Allegro: http://allegro.pl/glosniej-od-bomb-przemyslaw-wojcieszek-i6203312694.html

[Obrazek: 5192EWKFS2L._SY445_.jpg]

3. "W dół kolorowym wzgórzem" (2004)
Tytuł z serii ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.

4. "Doskonałe popołudnie" (2005)
Tytuł wydany przez 'Propaganda'. Niestety z obrazem nieanamorficznym.

[Obrazek: thumb-300x300-40505-dp_front.jpg]

5. "Made in Poland" (2010)
Tytuł wydany przez 'Epelpol' a obecnie dystrybuowany przez 'Monolith'.

[Obrazek: thumb-300x300-71557-min_front.jpg]

6. "Sekret" (2012)
Tytuł wydany przez 'Stowarzyszenie Nowe Horyzonty'. Dostępny oddzielnie lub w pakiecie "Box DVD 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty" w raz z sześcioma innymi filmami.

[Obrazek: thumb-lg-99316-sekret.jpg]

7. "Jak całkowicie zniknąć" (2014)
Kolejny tytuł z serii ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.

8. "Berlin Diaries" (2015)
I jeszcze jeden tytuł z serii ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.

9. "Knives Out" (2016)
Brak wydania.
W sumie znam tylko Doskonałe popołudnie widziane w tv. Bardzo pozytywne wrażenia
O Głośniej od bomb trochę słyszałem, z chęcią bym zobaczył ale szok że polski film ma wydanie zagraniczne a nikt nie wydał go u nas...
"Jak całkowicie zniknąć" zaliczył kilka festiwali. Bardzo słabe kino, niestety. Może dlatego nikt tego nie wydaje. Znikomy potencjał komercyjny.
Jako, że nie ma możliwości zdobycia poniższych tytułów na żadnym nośniku chyba mogę tutaj podać informację dla tych co chcą się z nimi zapoznać, o emisji w TV:

1. 'Jak całkowicie zniknąć'
20/21 stycznia (noc z pt./sob.) 0:30 CANAL+ Seriale
29/30 stycznia (noc z niedz./pon.) 4:30 CANAL+ Discovery

2. 'Głośniej od bomb'
20/21 stycznia (noc z pt./sob.) 3:20 CANAL+
20/21 stycznia (noc z pt./sob.) 4:20 CANAL+ 1

3. 'W dół kolorowym wzgórzem'
24 stycznia (wtorek) 22:05 Metro TV
Godziny trochę odstraszające, ale na pewno zobaczę "W dół kolorowym wzgórzem" i "Jak całkowicie zniknąć", bo "Made in Poland" zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Dzięki za info Smile
Do pierwszego postu dodałem "Knives Out" z 2016. Niestety, przypuszczalnie będzie to kolejny tytuł bez wydania na DVD/BD.
Dla tych co nie widzieli na pokazach lub chcą sobie przypomnieć informacja o premierze w TV.
22 sierpnia (wtorek) 23:05 CANAL+Film.
Dzięki za info, powtórzę sobie Smile Szkoda że nie pojawi się na fizycznych nośnikach.