Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Gomorra - la serie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: cqGYQ6h.jpg]

Jeden z najlepszych seriali kryminalnych ostatnich lat - niestety nie został w Polsce wydany zarówno na BD jak i DVD.

Dotychczas zostały wyemitowane dwie serie, obie są/będą dostępne na BD w wydaniach zagranicznych.
Pokrótce podam walory trzech znanych mi wydań - brytyjskiego, włoskiego oraz niemieckiego jeśli chodzi o pierwszy sezon:

1. Wydanie brytyjskie od Arrow (amaray 4 płyty Blu-ray)

[Obrazek: qCwIcWq.jpg]

Obraz - 1.85:1, 1080i50
Dźwięk - m.in. włoski LPCM 2.0
Dodatki - Behind The Scenes + zwiastuny (łącznie ~28 min.)
Napisy angielskie w serialu/dodatkach - tak/tak


2. Wydanie włoskie od Fox (digipack 4 płyty Blu-ray)

[Obrazek: Qt12mJL.jpg]

Obraz - 1.85:1, 1080i50
Dźwięk - m.in włoski DTS-HD MA 5.1
Dodatki - sporo (łącznie ponad dwie godziny)
Napisy angielskie w serialu/dodatkach - tak/nie


3. Wydanie niemieckie od Polyband/WVG (amaray oraz steelbook 4 płyty Blu-ray)

[Obrazek: PKDNux2.jpg] [Obrazek: YtvUqGH.jpg]

Obraz - 1.85:1, 1080i50
Dźwięk - m.in. włoski DTS-HD MA 5.1
Dodatki - sporo (łącznie ponad dwie godziny) link
Napisy angielskie w serialu/dodatkach - nie/nie


Pod względem jakości obrazu najlepiej wypada wydanie brytyjskie, które ma nieco lepszą kompresję, która uwidacznia się w nielicznych scenach dynamicznych. Są też niewielkie różnice w jasności obrazu.
Z uwagi na brak ścieżki 5.1 oraz niewielką liczbę dodatków w brytyjczyku, osobiście sięgnąłem po wydanie niemieckie, a konkretnie przeciętnie prezentującego się steelbooka, który dodatkowo ma jeszcze z tyłu nadrukowany opis płyty wraz ze specyfikacją (szczęśliwie oznaczenie wiekowe z przodu jest odklejane) - jego jedyną zaletą, poza dodatkami oraz ścieżką 5.1, jest sześć dodanych pocztówek oraz cena (przez pewien czas był do dostania za nieco ponad 13 EUR na niemieckim amazonie).

PS. Serial był kręcony w 25 fps więc klatkarz (efektywnie 1080p 25 fps) we wszystkich ww. przeze mnie wydaniach jest prawidłowy.
Zaliczyłem pierwszy sezon i mocno polecam. Z tym, że nie nazwałbym go kryminalnym. Raczej gangsterskim. Aczkolwiek to szczegół i trochę się czepiam [SMILING FACE WITH SMILING EYES]