Filmozercy.com | Forum
TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? (/watek-tv-czy-projektor-na-czym-ogladacie-filmy)



RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - pred895 - 11-07-2018

Zwykłe rolety bez prowadnic nie przepuszczające światła + zasłony.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - MarianPaz - 11-07-2018

Całkiem nieźle to wygląda i już się nie mogę doczekać aż i u mnie stanie projektor.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Mr.Hankey - 11-07-2018

Z ciekawości, jaki kontrast w tej chwili osiągają projektory, bo nie bardzo się orientuję w temacie?


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - misfit - 12-07-2018

Te tańsze mają natywny kontrast on/off ~500:1 - 2000:1 (przy wyłączonej przesłonie - jeśli ją mają). Prym tutaj wiodą od lat projektory LCoS z JVC na czele - nie wiem ile najnowsze modele już wyciągają, może okolice 100000:1.

Z tym, że przy jasnych ścianach i suficie można się spodziewać kontrastu ANSI w okolicach wartości dwucyfrowej.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Mr.Hankey - 12-07-2018

Czyli tak, jak się spodziewałem. Albo naprawdę głęboko sięgasz do kieszeni, albo bida straszliwa...


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - MarianPaz - 12-07-2018

Dane pomiarów z recenzji - kontrast on/off:

DLP
BenQ W1700 (4k)- 500:1
cena 6 tys zł

ViewSonic PX727-4K - 440:1
cena 6 tys zł

BenQ W2000 (1080p) - 1500:1
cena 3,5 tys zł


3LCD
Epson TW6700 (1080p) - 1 700:1
cena 5 tys zł

Epson EH-TW7300 (4k) - 1 800:1
cena 8 tys zł

Epson EH-TW9300 (4K)- 4 500:1
cena 12 tys zł


LCoS
Sony VPL-HW45ES (1080p) - 8 800:1
cena 8,5 tys zł

Sony VPL-HW65ES (1080p) - 8100:1
cena 9,5 tys zł

JVC DLA-RS540 (4k) - 37 000:1
cena 28 tys zł


W moim wypadku skłaniam się ku Sony HW45ES, bo choć nie ma 4k jak konkrecyjne Epsony, to jednak przewyższa je kontrastem.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Mr.Hankey - 12-07-2018

Tylko co to jest za kontrast... Smile
Dla mnie temat jest jasny, albo płacisz 30 tysięcy za projektor, albo oglądasz wszystkie odcienie szarości. No bo kontrast na poziomie 8000:1 chyba na nikim nie robi dziś żadnego wrażenia...

Jeszcze się dopytam, jak jest z maksymalną jasnością w przypadku HDR?


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - MarianPaz - 12-07-2018

Tylko pamiętaj że projektor to nie telewizor. Ten drugi zwykle oglądasz w jaśniejszych warunkach i nie tworzysz pod niego specjalnego pomieszczenia najlepiej zbliżonego do kinowej jaskini. Poza tym nie warto patrzeć na dane na papierze tylko naocznie przekonać się jak to wygląda.

BTW jestem ciekaw czy kupując telewizor też od razu mierzysz w modele referencyjne typu Panasonic 65EZ1000 albo coś jeszcze lepszego. Po co iść na kompromis. Tongue


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Mr.Hankey - 12-07-2018

W kwestii jakości obrazu nie uznaję żadnych kompromisów. Mam DX900 i mimo, że nie jest to TV bez wad, to jednak oferuje jakość, która mnie satysfakcjonuje.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - pred895 - 12-07-2018

(10-07-2018, 08:05)Marioo napisał(a):  Problem pojawia się, gdy chcę oglądać na TV, wtedy muszę przepinać kable (przynajmniej na razie),

Masakra ja bym tak nie dał rady, szkoda katować sprzęt niepotrzebnymi wypięciami kabli Tongue Aktualnie od kilku dni szukam podobnego urządzenia, ale problem w tym że potrzebuję na tyle mocną kostkę aby pociągnęła mi materiały z Oppo na TV z HDR i całymi bajerami a to już kosztuje. Pozostaje mi opcja rozdzielacza 2.0 ze zgodnością HDCP 2.2 i maksymalnym przesyłem danych, sygnał wtedy będzie leciał z Oppo do TV i na Projektor. Tylko te rozdzielacze są niepewne bo to siłą rzeczy dzielenie sygnału na dwa a nie prosty switch więc czytając opinie na Amazonach to jest loteria niektórym to działa bez problemu a innym nie i mam dylemat Sad

To będzie raczej pewna kostka która powinna sprostać zadaniu :
Rozdzielacz HDMI HDR
amazon