Filmozercy.com | Forum
TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? (/watek-tv-czy-projektor-na-czym-ogladacie-filmy)



RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - MarianPaz - 02-10-2018

Czy ja wiem, wiele osób wstawia projektor do bardzo jasnego salonu i jedyne o czym myśli, to o odcięciu zewnętrznego światła zapominając o wnętrzu.

(02-10-2018, 18:28)Mierzwiak napisał(a):  HDR to nowa technologia która oddaje to, co kamera i tak zarejestrowała, ale nie powiesz mi chyba że filmy takie jak Lawrence z Arabii kręcono na 65 mm bo twórcy mieli w nosie jakość? Smile
Owszem nie mieli tego w nosie, ale jednak inaczej myślano o obrazie - inne czasy i możliwości technologiczne. Za kilka lat wymyślą coś nowego i tak bez końca, ale na tym polega kino, na ciągłej ewolucji i nowinkach technicznych.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Mr.Hankey - 02-10-2018

No ale głupimi chyba nie warto zawracać sobie głowy? Znam takich, którzy oglądają telewizję na projektorze za 3 tysiące w dzień przy przyslonietych roletach i twierdzą, że jest ok. Warto z kimś takim w ogóle dyskutować?


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - MarianPaz - 02-10-2018

Ale skoro im to pasuje to w czym problem? Są ludzie (zapewne nawet będzie to spory odsetek społeczeństwa), którym wystarczy telewizor za 2-3 tysiące i nie mają najmniejszej potrzeby na coś z półki referencyjnej, inna kwestia że pewnie na to ich nie stać. Ludzi o takich potrzebach jak Twoje nie ma za dużo. Zresztą jeżeli zerkniemy na fora, audio to tam tez nie brak ludzi o bardzo skrajnym podejściu do jakości dźwięku. Smile,


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Mr.Hankey - 02-10-2018

Ale ja nie mam problemu z tym, że komuś pasuje gówno. Żadnego. Napisałem tylko, że z kimś takim nie warto w ogóle dyskutować na temat jakości, albo doradzać mu, że projektor w pomieszczeniu z jasnymi ścianami to - mówiąc oglednie - nie jest najlepszy pomysł.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Ethan - 02-10-2018

Znajomy robił wywiad z perkusistą Arcade Fire

https://www.redbull.com/pl-pl/jeremy-gara-arcade-fire-wywiad

I tam pada taka oto wypowiedz:

"Sufjan Stevens, który w wywiadzie powiedział, że nagrywając „Michigan” nie miał pojęcia o technice, więc zj**ał nagrania, nagrywał w jakimś niskim bitrejcie, niemalże w empetrójkowej jakości. Ale co z tego, skoro to zajebista płyta, piosenki są wspaniałe. Druga osoba to Spencer Krug z Wolf Parade i Moonface, który wielokrotnie mówił, że ma w dupie jakość nagrań, że w jego muzyce liczą się emocje. I o to chodzi. Pracując nad swoją muzyką, obrabiam dźwięki, masuję je, dopóki nie poczuję emocji"

I kazda z płyt tych Artystów zawsze bedzie lepiej brzmiała niz nagrane w sacd pierdzenia Dire Straits.

Zatem czy przy tv za 2500 utnie mi jakis dialog czy moze nie bede widział gestów, spojrzen czy milczenia bohaterów takiego Rozstania czy Bialej Wstazki, a to przeciez jedne z najlepszych filmów ostatnich lat?

Sam powoli zaczynam wymieniac po zakupie oppo ulubione filmy z dvd na blu, ale kolejny mit to ilosc filmów na blu ray wzgledem dvd ''tam". Byłem w takim hmv i tam procentowo jest podobnie do tego co u nas. Z ta roznica, ze obecne tytuły wystepuja juz na obu nosnikach i ogólnie tam jest bogatszy katalog zarówno dvd jak i blu.

I docelowo tez kupie projektor -stad wymiana na blu prywatnych evergreenow - i pewnie dam za niego góra 4k, bo mam w d... prawdziwa czern plazmy Smile Wazne zeby nie było pikselozy.

Sorry za brak polskich znakow, ale prawa reka peknieta w trzech miejscach Smile


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - misfit - 02-10-2018

Nie wiem co tam mają w HMV, ale w UK wyszło tak z 8 razy więcej filmów i 100 razy więcej seriali niż w polskiej dystrybucji na BD.

I w końcu jakość obrazu/dźwięku w filmie i to na czym go oglądasz ma dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie czy też nie ? Bo widzę tutaj póki co brak konsekwencji.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Ethan - 02-10-2018

Analogicznie wyszło tez wiecej na dvd wzgledem dystrybucji polskiej. nadal w Anglii w najwiekszej sieciowce proporcje sa podobne. plusem dla Blu jest tam niewielka roznica cenowa.

Ma na tyle na ile to ma sens. planuje docelowo projektor, dlatego powoli wymieniac bede to co mam na blu, bo nie chcialbym ogladac ludków z minecrafta

chociaz blu-ray.com co i rusz rozczarowuje. Mowisz o serialach, a przeciez nie wydali na niebiesko Six feet under, a to zdecydowanie top 3 seriali poprzedniej dekady. Albo z fabularnych Domu z piasku i mgły, a to nie jest przeciez zadne iranskie kino moralnego niepokoju.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Mierzwiak - 03-10-2018

Tyle słów a odpowiedzi na pytanie brak Smile


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Pai-Chi-Wo - 03-10-2018

(02-10-2018, 23:33)Ethan napisał(a):  nadal w Anglii w najwiekszej sieciowce proporcje sa podobne. plusem dla Blu jest tam niewielka roznica cenowa.
Sprawdziłem w jednym markecie i wciąż nad BD dominuje na półkach DVD w cenach ok. 8F za płytę. Jak kogoś to interesuje mogę dokładniej sprawdzić.
Dobre DVD nie jest złe ale dla mnie to ostateczność.


(03-10-2018, 06:10)Mierzwiak napisał(a):  Tyle słów a odpowiedzi na pytanie brak Smile

(02-10-2018, 23:16)misfit napisał(a):  I w końcu jakość obrazu/dźwięku w filmie i to na czym go oglądasz ma dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie czy też nie ? Bo widzę tutaj póki co brak konsekwencji.


(02-10-2018, 21:38)Ethan napisał(a):  I docelowo tez kupie projektor -stad wymiana na blu prywatnych evergreenow - i pewnie dam za niego góra 4k, bo mam w d... prawdziwa czern plazmy Smile Wazne zeby nie było pikselozy.

Sama pikseloza to jeszcze nie wszystko to se wtedy można wyświetlić obraz na gołej ścianie Smile


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - misfit - 03-10-2018

(02-10-2018, 23:33)Ethan napisał(a):  Analogicznie wyszło tez wiecej na dvd wzgledem dystrybucji polskiej. nadal w Anglii w najwiekszej sieciowce proporcje sa podobne. plusem dla Blu jest tam niewielka roznica cenowa.

chociaz blu-ray.com co i rusz rozczarowuje. Mowisz o serialach, a przeciez nie wydali na niebiesko Six feet under, a to zdecydowanie top 3 seriali poprzedniej dekady. Albo z fabularnych Domu z piasku i mgły, a to nie jest przeciez zadne iranskie kino moralnego niepokoju.

Nie wiem ile więcej wyszło DVD, wiem natomiast, że zdecydowana większość tego co znajduje się w kręgu mojego zainteresowania wyszło za granicą na BD, a w polskiej dystrybucji niewielka tego część.
Six Feet Under, Oz czy Carnivale też bym kupił na BD, ale jest jak jest. Tyle dobrego, że jest dostępne Sopranos, The Wire, Deadwood, Generation Kill, True Detective i wiele innych ciekawych seriali nie tylko od HBO których w polskiej dystrybucji nigdy się nie uświadczy.

Cytat:Ma na tyle na ile to ma sens. planuje docelowo projektor, dlatego powoli wymieniac bede to co mam na blu, bo nie chcialbym ogladac ludków z minecrafta

I dobrze.
Dźwięk też ma dla Ciebie znaczenie bo z tego co pamiętam nie lecisz na głośniczkach w telewizorze lecz masz wzmacniacz i pytałeś się jakiś czas temu jak go optymalnie podłączyć do OPPO.
Czyli można podsumować, że nie utożsamiasz się z kolesiem, który twierdzi, że jakość nagrania ma w dupie, liczą się emocje ? Smile