Filmozercy.com | Forum
TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? (/watek-tv-czy-projektor-na-czym-ogladacie-filmy)

RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Bender - 03-10-2018

Na Sopranos i Wire też trzeba było dłuuuugo czekać w UK. A Wire miało się na blu w ogóle nie ukazać. Brak SFU jakoś przeżyję, bo się bardzo postarzało. Oglądałem ostatnio na DVD chyba ze 4ty raz i stwierdziłem , że enough is enough i oddałem znajomemu. OZ tym bardziej.

Inna sprawa, że gdyby te seriale wyszły w Polsce to ceny byłyby pewnie kosmiczne. Polacy tak lubią sobie walnąć cenę z sufitu zwłaszcza na boxy.

W UK na DVD jest masa brytyjskich seriali, które na blu nawet tam się nigdy nie ukażą.

RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - misfit - 03-10-2018

Ważne, że w końcu wyszły, chociaż Sopranos w mocno przeciętnej jakości obrazu szczególnie pierwszych kilku sezonów z przefiltrowanym obrazem. Oz jakiś czas temu sobie powtórzyłem i nie żałuję poświęconego czasu, tyle, że te ostatnie sezony to tak jak te naście lat temu trzeba się było trochę zmuszać na siłę aby je dokończyć.

W brytyjskich serialach nie siedzę, ale zdaje się te starsze były po części rejestrowane w SD więc tu jest pies pogrzebany. A z tych współczesnych to jeśli mnie pamięć nie myli część wyszła u Niemców, a w UK nie. Zawsze mnie to ciekawiło czemu tak... Smile

RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Nie_zbieram_ale_lubie - 03-10-2018

(03-10-2018, 10:33)misfit napisał(a):  W brytyjskich serialach nie siedzę, ale zdaje się te starsze były po części rejestrowane w SD więc tu jest pies pogrzebany. A z tych współczesnych to jeśli mnie pamięć nie myli część wyszła u Niemców, a w UK nie. Zawsze mnie to ciekawiło czemu tak... Smile

Prawdopodobnie dlatego, tu zgaduje, ze w UK sa one dostepne w VoD-ach, Catch-up-ach (BBC, Sky, BT, Virgin...)

RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Bender - 03-10-2018

(03-10-2018, 10:33)misfit napisał(a):  W brytyjskich serialach nie siedzę, ale zdaje się te starsze były po części rejestrowane w SD

Ale i spoko nowych nie wychodzi typu niektóre seriale Rickiego Gervaisa, czy np świetny skąd inąd Detectorists, Family tree i cała masa takich pomniejszych serii, które były robione już na pewno w HD.

RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Daras - 03-10-2018

Jakoś nie mogę odkleić się od ulubionego wątku. Blush Zatem słówko przed wyjściem do roboty...

Marian, dzięki za filmik ze strony 26. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że recenzent czytał posty Darasa. Żarcik, to oczywiście żarcik. Jednak od 3.50 min. słychać jakby moje męczące „teorie”. Przypomnę, że o świetle odbitym pisałem nie tylko w tym temacie. Zwolennikiem tegoż jestem od czasów mojej przygody z zakładem fotograficznym, czyli od początku lat 80 – tych. Do tej pory wolę oglądać zdjęcia papierowe niż pliki wyświetlane na monitorze. Rzecz gustu, i tyle.

Mr. Hankey, nie zrozum mnie źle. Czytając Twoje wypowiedzi odnoszę wrażenie, że jesteś akwizytorem / sprzedawcą telewizorów OLED. Wink Trudno mi w odnośnych postach dostrzec zrozumienie dla poglądów innych osób. Sączysz sporo „ostrych” słów. Sorry. Confused

Mam kumpla, któremu architekt wnętrz powiesił pod sufit projektor wart jakieś 20 – 30 tys. Ogląda on z niego najczęściej telewizję i to niekoniecznie w jakości HD. Z pewnością trudno powiedzieć o tym człowieku, że jest głupi. Stać go po prostu na fanaberie. Cool

EDIT:
Trwało to kilka tygodni, ale mam szczegółową odpowiedź od samej „wierchowki”. Przypomnę, że dzięki pewnej sposobności zadałem producentowi Optomy kilka pytań na temat herców. W miarę możliwości czasowych wyłuskam z maila dane, o których pisałem jakiś czas temu.
Hmm, stanowisko centrali zasobne jest w detale, o które niełatwo w ogólnodostępnym dziale wsparcia technicznego.

RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Mr.Hankey - 03-10-2018

(02-10-2018, 15:08)Daras napisał(a):  Teraz znikam na serio.
Bądź konsekwentny, błagam.

RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Daras - 15-10-2018

Wróciłem. Chwilowo mam więcej luzu. Osoby podatne na ekstazę nerwową* proszone są o nieczytanie.

Daras napisał:
Dopiero dziś dostałem pierwszą odpowiedź z centrali. Według oficjalnego stanowiska Optomy dane podane w instrukcjach obsługi są poprawne. Projektory, o które zapytałem ukazują filmy 24 fps z częstotliwością 24Hz. Zero „powielania” klatek itp. 

Misfit napisał:
Gwoli ścisłości - nie pisałem, że Optomy nie są w stanie ukazać obrazu kinowego, pisałem, że filmy 24 fps są przez nie wyświetlane w częstotliwości odświeżania co najmniej 48Hz.

Daras napisał:
1. Przyjmuje do wiadomości, że zgodnie ze stanowiskiem Optomy można spotkać na rynku projektory, które źródło 24fps Full HD wyświetlają w przedziale od 24Hz do 60 Hz. Jeśli dotrze do mnie inna (wiarygodna) informacja, to ją upublicznię.

Nie poprzestałem na centrum obsługi klienta. Wykorzystując „koneksje” skierowałem kilka zapytań do producenta Optomy. Wink Pomimo wywieranych „nacisków” czekanie na odpowiedź trwało miesiąc.  

Wygląda na to, że raczej obaj mieliśmy rację, Misfit, choć gwoli uczciwości dodam, iż Ty bardziej. Zdaniem producenta technologia DLP może podwoić liczbę klatek na sekundę, więc 24 fps może być obsługiwane do 48 Hz. W mailu brakuje informacji o modelach wyświetlających 24 Hz oraz 48 Hz. Szkoda.

W przypadku filmów 3D stanowisko producenta Optomy jest bardziej klarowne.

Cytat:
... w trybie 3D, faktyczna projekcja przy 1080 @ 24hz będzie liczbą klatek na sekundę konwertowaną na 144hz, lewy / prawy, każdy 72hz.

Informacji jest nieco więcej ale nie chciałbym przynudzać

Daras napisał:
Gwoli przypomnienia napiszę, że posiadam dwa projektory, które według Optomy wyświetlają 24Hz. Nawet jeśli 48Hz, to nie ma problemu. Z całą pewnością nie jest to 96/120 czy więcej Hz.

* Obejrzałem "Rejs" (1970) po rekonstrukcji. W wolnej chwili postaram się napisać kilka zdań w stosownym wątku.

RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Daras - 09-11-2018

(24-07-2018, 19:17)Daras napisał(a):  (...)

(24-07-2018, 12:33)Daras napisał(a):  (...)
Przed chwilą odebrałem przesyłkę z transmiterem / przełącznikiem HDMI. Urządzenie w porównaniu z ceną kabla jest drogie. Jednak potencjalne korzyści z jego posiadania mogą mi dać  satysfakcję, którą trudno byłoby „przeliczyć na pieniądze”.  Po kilku sobotnich projekcjach napiszę o wrażeniach. Likwidacja przewodu HDMI może być fajnym rozwiązaniem dla osób z podwieszonym projektorem (plus zasilenie transmitera poprzez USB rzutnika).
(...)

No tak. Jedno i to samo urządzenie występuje pod różnymi nazwami. Niemniej namierzyłem filmik ze swoim transmiterem.

https://www.youtube.com/watch?v=3F06gWxyAS8

Za jakiś czas wyniki moich testów.

P.S.
Jakby co, to mam trochę czasu na zwrot.

Kolejny zaległy temat. Z tego co pamiętam pozostały mi jeszcze dwa (w tym opis wrażeń po projekcji „Rejsu”).

Postanowiłem na temat wyników swoich testów się nie rozpisywać. Odniosłem wrażenie, że transmiter sygnału HDMI raczej nie przykuł uwagi kolegów. Gdyby co, to proszę o pytania.

Dziś napiszę, że produkt spełnia wymogi wyszczególnione w instrukcji obsługi:

Bezprzewodowy zestaw HDMI Celexon WHD30M składa się z nadajnika i odbiornika.
System przesyła sygnały wideo i audio w wysokiej rozdzielczości do dowolnego wyświetlacza HD lub
Projektor do 30 metrów odległości. System obsługuje rozdzielczości do
WUXGA, w tym 1080p Full HD, 3DTV, CEC i do 7.1 kanałów (na wysokim bit
Bezstratny dźwięk cyfrowy (HBR), taki jak Dolby True HD, DTS-HD Master Audio.
WHD30M został specjalnie zaprojektowany do użytku w pomieszczeniu, najlepiej
Osiągasz wydajność przekładni przy swobodnym polu widzenia komponentów.
(...)
• Obsługiwane formaty wideo:
VGA do WUXGA
480i / 576i do 1080p przy 60 Hz
Wideo 3D obsługuje do 1080p / 720p
• Zgodny z WiHD 1.1
• Zgodny z HDMI 1.4, HDCP 2.0
• obsługuje dźwięk cyfrowy Dolby True HD, DTS-HD Master Audio i LPCM
Strumienie do 7.1 kanałów
• Nieskompresowany dźwięk / wideo wysokiej rozdzielczości od źródła do wyświetlacza
• prawie bez opóźnień
• bezprzewodowa transmisja A / V do 30m
• obsługuje polecenia CEC

RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Pai-Chi-Wo - 09-11-2018

(09-11-2018, 22:07)Daras napisał(a):  Odniosłem wrażenie, że transmiter sygnału HDMI raczej nie przykuł uwagi kolegów. Gdyby co, to proszę o pytania.
Daras, ten transmitter to hi-end, może by Ci się chciało załozyć do tego oddzielny temat?

RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - pred895 - 10-11-2018

Optoma chyba na razie tylko na amerykańskim rynku wypuściła projektor 1080p z możliwością przyjęcia sygnału UHD i wyświetlenia go z możliwością HDR. Projektor frendly z HDMI 2.0 with HDCP 2.2 connectivity for 4K HDR input sources .
Cena nie jest też jakaś wygórowana ciekaw jestem jak to się prezentuje na żywo.
Opis:

Amazing 1080p projection with rich cinematic visuals

Embrace HDR technology and large screen experiences with the 3,400 lumen HD27HDR 1080p home entertainment projector. Its HDMI 2.0 with HDCP 2.2 input and 50,000:1 contrast ratio accept HDR10 content for brighter whites and deeper black levels with vivid colors and an unmatched 1080p viewing experience. An enhanced gaming mode, compatible with 1080p HDR sources, reduces input lag to 16ms for lightning-fast response when connected to the HDR-ready gaming consoles and PCs.