Filmozercy.com | Forum
TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? (/watek-tv-czy-projektor-na-czym-ogladacie-filmy)



RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Mr.Hankey - 16-01-2019

Kontrast powalaSmile


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Mierzwiak - 16-01-2019

Swoją drogą dziwię się że hdtvpolska (czy jakikolwiek inny serwis albo Vincent Teoh) nie podaje jeszcze w recenzjach wyniku kontrastu w przypadku HDR. Nity swoją drogą, ale przecież w przypadku HDR kontrast ma jeszcze większe znaczenie niż w SDR.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Daras - 20-01-2019

(16-01-2019, 11:42)misfit napisał(a):  W sytuacji gdy starannie rozważysz wszelkie za i przeciw to wyjdzie Ci, że z korzyści jakie przynosi format UHD BD prawie niczego nie zyskasz z tego typu projektora FHD z obsługą HDR, a dojdą Ci nowe problemy.
(...)

Tak, zgoda. Po prostu analizuję różne możliwości. W ogóle dzięki za zainteresowanie sprawą i szczegółowe informacje. Smile

Na poprzedniej stronie napisałem: W takich sprawach jestem cierpliwy. Kurczę, króciutko to rozwinę. W wątku o kolekcjonowaniu płyt opisałem dość szczegółowo sposób typowania krążków pod zakupy. Wypunktowany tam „system” dotyczy także pozyskiwania innych „gadżetów”. Potrafię wyczekiwać właściwego momentu / okazji naprawdę długo. Czy tak jest OK? Nie czas i miejsce na uzasadnienia. Powyższe po prostu akceptuję.

Oczywiście nie spieszno mi do kupna projektora FHD HDR. Dlaczego? W wielu miejscach na forum dyskutowaliśmy o moich priorytetach. Najzwyczajniej w świecie brakuje na rynku płyt UHD w wersji PL, które chciałbym widzieć na półce (kiedyś odpowiadałem na Twoje pytania ad vocem). Zatem może Oppo? Prawie na pewno nie.

Za ileś tam lat rzutniki FHD HDR zyskają na jakości, ewentualnie „śmiesznie” tanie okażą się projektory UHD. Nigdzie mi nie spieszno...

EDIT:
Trafiłem na starą dyskusję dotyczącą Deep Color. Jest w niej wzmianka o interpolacji kolorów oraz kamerach, które umożliwiają cieszenie się funkcją (?). Nie mam już maila od SONY, zatem w tej kwestii nie będę się upierał.

https://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=158533


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - MarianPaz - 20-01-2019

Za kilka lat nie będzie najmniejszego sensu kupowania projektora FullHD nawet z HDR. Dostępność tytułów będzie nieporównanie większa, a i sprzęt lepszy i w przystępnych cenach.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Daras - 20-01-2019

Nie spodziewam się zalewu klasyki w wersji PL na BD oraz UHD. Przeciwnie, może być gorzej...


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - MarianPaz - 20-01-2019

Nawet gdyby ich nie było to i tak będzie cała masa innych filmów plus vod. Poza tym już teraz firmy przedstawiają się na produkcję modeli UHD, więc za kilka lat pewnie pozostaną jedynie stare modele, bo nowych FullHD po prostu nie będzie.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - misfit - 20-01-2019

(20-01-2019, 18:45)Daras napisał(a):  EDIT:
Trafiłem na starą dyskusję dotyczącą Deep Color. Jest w niej wzmianka o interpolacji kolorów oraz kamerach, które umożliwiają cieszenie się funkcją (?). Nie mam już maila od SONY, zatem w tej kwestii nie będę się upierał.

https://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=158533

I co jest takiego ciekawego w tej dyskusji ze Średniowiecza ? Wink
Koleś, który ma wyświetlacz z panelem 10 bitowym i sobie kupił odtwarzacz BD z Deep Color dostał odpowiedź, że praktycznie niewiele mu to da bo Blu-ray jest ograniczony do 8-bit w zapisie. Poza tym w tamtym czasie (2010r.) nie było treści 10-bit dostępnych dla zwykłego Kowalskiego więc w żaden sposób nie mógł mógł wykorzystać tych 10 bit jego wyświetlacza, chyba, że samemu by sobie coś wyprodukował odpowiednią kamerą w 10-bit lub też wziął takie nagranie od kogoś innego.
Dodam tylko, że taki filmik nie mógłby być puszczony ze struktury Blu-ray bo powtórzę po raz kolejny - specyfikacja na tym nośniku dopuszcza zapis treści wyłącznie jako 8-bit 4:2:0.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Daras - 22-01-2019

(20-01-2019, 21:17)misfit napisał(a):  I co jest takiego ciekawego w tej dyskusji ze Średniowiecza ? Wink

Laudacji na temat tamtej dyskusji to ja nie oczekiwałem. Wink Wykazałem jedynie, że z Deep Color był i jest problem. Jedni piszą na forach o konwersjach (z 4:2:0 do 4:2:2), inni o „specjalnych” kamerach, a nikt w sumie nie wyjaśnił na czym ta funkcja naprawdę polega. Żadnych wiarygodnych konkretów...

1. Czy aby na pewno określone odtwarzacze BD podbijają kolorki do np. 10 - bitów?
2. Co z kamerami? Kto je produkował?
4. Dlaczego producenci odtwarzaczy / projektorów milczą, ewentualnie odpowiadają na pytania zdawkowo?

Nic to. Już wiem co pochłonie resztę mojego życia. Wink Sam kiedyś napisałeś, że jestem osobnikiem „upartym”. Cool

Ludzie, czy ktoś zna tajemnicę Deep Color?
Ladies and gentlemen, do you know the secret of Deep Color?


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - misfit - 22-01-2019

Pierwszy z brzegu player Sony BDP-S6700, cytacik z instrukcji obsługi:

Cytat:Wyjście HDMI w Deep Colour
- Auto: wybierz to ustawienie w normalnych warunkach.
- [16bitów]/[12bitów]/[10bitów]: po podłączeniu do telewizora zgodnego z funkcją Deep Colour wysyłane są sygnały wideo 16 bitów/12 bitów/10 bitów.
- Wyłącz: wybierz to ustawienie jeżeli obraz jest niestabilny lub kolory są nienaturalne.

Na resztę nurtujących Cię pytań otrzymałeś już odpowiedź, w tym co w praktyce daje taka konwersja i że 8-bit po konwersji do 10/12-bit nie równa się "prawdziwemu" 10/12-bit.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - malin1976 - 22-01-2019

A czy taki netflix w połączeniu z moim dawnym muzealnym telewizorem sony 40W4710 który to ma matrycę 10 bitową , stoi sobie u dziadka mojej żony odpali te słynne deep colour ? Pytam z ciekawości bo dziadek netflixa nie posiada Wink W sumie to nie powinien bo nie ma smart tv hehe