Filmozercy.com | Forum
TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? (/watek-tv-czy-projektor-na-czym-ogladacie-filmy)



RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Wolfman - 21-10-2019

Bez dobrego projektora to niemożliwe, z drugiej strony macie i tak nie wiele więcej w tych projektorach aniżeli 100 cali. Za rok te tv tak w pysk dostaną, żę 85 spokojnie wyrwę. Więc się zastanawiam nad tym grubo. Poza tym potrzebuję coś pod konsole, bo nie chcę robić przesiadki do drugiego pokoju. Tutaj to nie wiem czy mnie projektor zaspokoi.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - misfit - 21-10-2019

(21-10-2019, 13:00)Daras napisał(a):  Wrócę do sprawy z poprzedniej strony bo trochę testowałem nowy nabytek.
Pred, nie wiem jak sprawy wyglądają z UHD Dolby Vision, ale w przypadku filmów z HDR na 100% można uzyskać 24 fps puszczając film z rzutnika FHD. Być może problem dotyczy tylko Oppo (?).

W OPPO problem z 60Hz (3:2 pulldown) dotyczy wyłącznie płyt DV po konwersji do SDR

Cytat:Wolfman, dobrze kombinujesz! Smile Po obejrzeniu filmy na stu calowym ekranie projekcyjny powrót do "telewizorka" jest raczej niemożliwy.

Jest możliwy i za sprawą UHD HDR i znacząco taniejących telewizorów w przedziale 65-80 cali znam co nieco osób, które "zdradziły" projektor na rzecz telewizora.
Sam się do tych zdrajców zaliczam, projektor odpaliłem jakieś 6 razy w ciągu półtora roku od zakupu OLEDa.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Wolfman - 21-10-2019

(21-10-2019, 13:17)misfit napisał(a):  Sam się do tych zdrajców zaliczam, projektor odpaliłem jakieś 6 razy w ciągu półtora
No właśnie. Pod konsole to jakaś cienizna za 8 koła nie wchodzi w grę. Obserwuję te tv i widzę, że za rok za 12000 kupię dobry 85 cali. No chyba, że znajdę dobry projektor pod konsole i filmy? Pomyśleć, że 40 cali wystarczał mi dekadę temu. Daras jak wejdziesz w 4k z hdr to chętnie poczytam opinie co myślisz o powrocie do zwykłych bd. Ja obecnie mając nowość na 4k i bd, to tego drugiego formatu płytę nawet z pudełka nie wyciągam.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - misfit - 21-10-2019

Już teraz za tyle znajdzie się 85 cali, sęk w tym, że przejście z OLEDa na większego LCD nieFALD będzie mocno bolesne.

OLEDa 77 cali kupisz z Niemiec w tym przedziale cenowym, ale wyżej to już jest 88 calowy 8K, a tu już trzeba sięgnąć bardzo głęboko do kieszeni i raczej nie zmieni się to w ciągu kilku najbliższych lat.
Projektor też ma swoje zalety, ale nie ma co się oszukiwać, pod względem kontrastu i jasności zawsze będą w tyle za telewizorami oraz aby osiągnąć sensowny kontrast ściany i sufit nie mogą być jasne. Jeśli chodzi o rozdziałkę 4K to aby w pełni go doświadczyć potrzeba też dużo lepszej klasy obiektywu, a to na dzień dzisiejszy jest to wydatek od ~50 tysiaków w górę.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Mr.Hankey - 21-10-2019

(21-10-2019, 13:26)Wolfman napisał(a):  Obserwuję te tv i widzę, że za rok za 12000 kupię dobry 85 cali.
Chciałbym zobaczyć Twoją minę jak odpalisz krawędziowe LCD 85 cali po oledzie. Smile
Jedyna opcja na TV większy niż 77 cali to FALD i to też taki z 500 stref wygaszenia minimum, ale to już będzie sporo więcej niż 12 tysięcy, a i tak trzeba będzie iść na pewne kompromisy względem oleda.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - shaman72 - 21-10-2019

(21-10-2019, 13:26)Wolfman napisał(a):  Ja obecnie mając nowość na 4k i bd, to tego drugiego formatu  płytę nawet z pudełka nie wyciągam.

Nie jesteś odosobniony w tym stwierdzeniu  Wink Po paru seansach filmów w UHD, generalnie nie zamierzam już kupować niebieskich krążków, chyba że dobre rekonstrukcje tak jak ostatnio "Spartacus".Filmy w UHD wyglądają niesamowicie.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Mierzwiak - 21-10-2019

Wolfman nie o tym pisał. #czytaniezezrozumieniem Smile


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - shaman72 - 21-10-2019

Tak?? Myślałem, że pisał o przewadze jakościowej UHD nad blu Wink


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Mierzwiak - 21-10-2019

Ale nie o zaprzestaniu kupowania filmów BD Smile


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - shaman72 - 21-10-2019

No ok, trochę poleciałem, sorry. Wink Ok nie robię offtopu.