Filmozercy.com | Forum
TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? (/watek-tv-czy-projektor-na-czym-ogladacie-filmy)



RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - prodarek - 28-10-2019

Czy wersja helikopter z UK posiada ten sam transfer?


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - misfit - 28-10-2019

Nie.

Poza tym kolorki po konwersji HDR-SDR Rec.709 to śliska sprawa. Jak sam zauważyłeś są one inne w Infuse niż z UB420, z madVR będą jeszcze inne, a z Sony to już w ogóle będą zupełnie inne. Każdy odtwarzacz robi tę konwersję lepiej lub gorzej i w każdym z nich efekt końcowy będzie różny.
Dlatego nie widzę sensu rozmowy z Darasem o kolorach po konwersji HDR-SDR vs BD skoro nie wiadomo jaki ma odtwarzacz Big Grin


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - prodarek - 28-10-2019

Tak właśnie myślałem bo nie ma co porównywać z wersją UHD Smile tyle ode mnie na razie.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Daras - 29-10-2019

(28-10-2019, 16:01)Wolfman napisał(a):  
(25-10-2019, 15:42)Daras napisał(a):  Dokładnie tak zrobiłem. Potwierdzam również, że to takie UHD dla ubogich.
Masz Helikopter 4k z tego co pamiętam, a tam płyta bd to też remaster. Odpaliłeś obie i widzisz zasadnicze różnice w kolorach i hdr?

Dokładnie tak. Sprawa jest ewidentna. Przy kolejnym podejściu usprawnię testy. Wszystko zaaranżuję tak, aby w krótkim czasie zmieniać rzuty z dwu płyt na ekran.
Niezmiennie przypominam, że na ostateczne wnioski potrzebuję sporo czasu. Muszę w tym wszystkim „nabrać praktyki”. Nie pali się.

Myślę o nabyciu drugiego odtwarzacza do sypialni. Ceny sprzętu spadły i można mówić o „zakupach budżetowych”. Ciekaw jestem porównań dwu różnych marek.

Do dłuższej wypowiedzi brakuje mi kliku argumentów merytorycznych. Z pewnością wszytko jest ważne (rodzaj ekranu, jasność projektora, wybór ustawień, osobiste preferencje / gust itp.)  Także mam spostrzeżenia, które nie licują z oficjalnie podawanymi wynikami. Jednak dziś odmawiam dłuższej dyskusji. Jest za wcześnie.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Daras - 15-11-2019

(15-11-2019, 20:56)prodarek napisał(a):  Oleda próbuje wyprzeć bo na większy niż 65 mnie nie stać :p a to trochę mały postęp względem 50 cali a przypominam że mam dokładnie 3.3m do ekranu...
Eee, żaden problem. Zainwestuj w projektor DLP.  Zaręczam, że z odległości 3,3m zobaczysz satysfakcjonującą wyrazistość na ekranie 100 cali. Teraz nie pamiętam szczegółów całej teorii, ale rzutniki w locie „gubią” różne wady wyświetlanego obrazu (mam to gdzieś w papierowych magazynach sprzed nastu lat).
Kiedyś napisałem na forum Kino Polska (?) o swoich odczuciach związanych z obserwacją określonych filmów BD, które zostały wyświetlone na telewizorach 80 cali. Obraz odebrałem jak DVD! Nie ściemniam. Koszmar! Te same / podobne ujęcia „rzucałem” na ekran projekcyjny. Nie tylko ja zauważałem zdecydowanie lepszą wyrazistość.

Spadam. W sobotę / niedzielę nie włączam kompa. To czas na oczekiwane spotkania towarzyskie, a w wolnym czasie kino domowe. Wspomniałem o tym, gdyż nie będę miał możliwości odpowiadać na ewentualne zapytania.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - prodarek - 15-11-2019

U mnie się ogląda dużo TV, projektor raczej nie wchodzi w grę jeśli chodzi o salon dlatego celuję min 65 max 77. Jak wybuduję dom to zrobię oddzielne pomieszczenie Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Daras - 27-11-2019

(15-11-2019, 22:06)prodarek napisał(a):  U mnie się ogląda dużo TV, projektor raczej nie wchodzi w grę jeśli chodzi o salon dlatego celuję min 65 max 77. Jak wybuduję dom to zrobię oddzielne pomieszczenie Smile
Rozumiem. Niemniej warto czasami zasugerować rozwiązanie alternatywne (nie pomyliłem „jak zwykle” tematów). W moim przypadku było tak, że kupę lat temu zamierzałem kupić większy telewizor. Niejako przypadkowo odwiedziłem kumpla, który zaprezentował możliwości projektora (wówczas SD). Zaakceptowałem to rozwiązanie natychmiast. Byczy obraz zrobił na mnie niezatarte wrażenie. Nigdy nie zamienię rzutnika na TV.

Co do telewizorów. Choć jestem projektorowiczem to przyglądam się również innym wyświetlaczom. Zdecydowanie kibicuję technologi OLED. Pisałem wielokrotnie, iż ta formuła koncepcyjnie nawiązuje do PLAZM (także DLP). Sporo by o tym pisać, ale wszelkie detale znajdziesz we wcześniejszych wpisach (jak np. problem czerni, który w PLAZMACH / OLEDach praktycznie nie występuje).

To tylko dygresyjka - jeszcze nie wybiła północ. Wink Przemyśl wszystko. Ja decyzje zakupowe podejmuję niekiedy po kilku tygodniach studiów teoretycznych. Nigdy nie żałuję.

EDIT:
Trochę zaniedbałem śledzenie nowinek z Optomy. Powoli nadrabiam zaległości. Z moich luźnych obserwacji wynika, że nowe wypusty 1080p są kompatybilne z HDR.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - pred895 - 27-11-2019

Ano są, Epson swego czasu wypuścił dwa budżetowe projektory LCD z udawanym 4k, jeden za około 5 tys a drugi z lepszym kontrastem za jakieś 7, więc sytuacja powoli się klaruje w kwestii korzystnych cen. Ja tam praktycznie zapomniałem co to TV ( kwestia stworzenia odpowiednich warunków w pomieszczeniu pod projektor ) wszystko leci na wielkim ekranie :>


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Daras - 28-11-2019

Dokładnie. Z tym 4K należy bardzo uważać. Dziś zgłębiłem temat i trafiłem na rzutniki przepuszczające tylko 8 – bit  Exclamation
Generalnie jest coraz lepiej. Dla takiego Darasa (posiadacza ponad 300 płyt BD) zakupu rzutnika 1080p z HDR będzie najlepszym wyjściem. Oczywiście muszę poczekać na „zgon” obecnego projektora (bez HDR).  
Obecnie mam tylko dwie płytki UHD, ale z czasem ich przybędzie.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Mierzwiak - 28-11-2019

Daras,

A zgłębiłeś też temat tego czym jest, na czym polega a co za tym idzie która technologia pozwala najlepiej wyświetlić HDR? Projektory o których piszesz mogą sobie wypuszczać sygnał HDR, ale to co zobaczysz na ekranie nie będzie mieć z HDR nic wspólnego.

Zapytam inaczej: wiesz że wydając 150 tys. zł na projektor nie zobaczysz tego, co na OLEDzie za dwudziestokrotnie niższą cenę?