Filmozercy.com | Forum
TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? (/watek-tv-czy-projektor-na-czym-ogladacie-filmy)



RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - pelzak - 10-04-2020

...ale , chyba Ci chodzi o przysłonę ; tylko ona działa inaczej niżli wygaszanie pikseli w OLED . owszem podbije kontrast, ale całościowo ... mieszamy myślowo dwa różne systemy Wink


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - JVC 4K - 10-04-2020

Być może, ale mi osobiście czerń w N7 w zupełności wystarczy mam typową jaskinię ciemne ściany i sufit, na oknie roleta i jeszcze na to granatowe kotary i jest ok.
Brak mi jakiegokolwiek punktu odniesienia do OLED-a ponieważ nie mam w domu telewizora w tej technologii, prawdę mówiąc bałbym się go kupić choćby ze względu na wypalanie https://www.youtube.com/watch?v=oQ1GIOEF46A , jeżeli chodzi o TV to mam starą ale kultową plazmę w salonie a w sypialni jest jakiś mały LCD za śmieszne pieniądze ale to dla żony do seriali i wiadomości.
Filmy i mecze "wydarzenia sportowe" tylko na N7.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Mierzwiak - 10-04-2020

(08-04-2020, 17:54)JVC 4K napisał(a):  według mnie poziom czerni i kontrast na JVC wcale nie jest gorszy niż na OLED
(10-04-2020, 17:54)JVC 4K napisał(a):  Brak mi jakiegokolwiek punktu odniesienia do OLED-a ponieważ nie mam w domu telewizora w tej technologii
Jak chcesz trollować / prowokować, to chociaż bądź konsekwentny i trzymaj się jednej wersji, bo póki co idzie ci słabiutko.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - JVC 4K - 10-04-2020

Mam telefon z ekranem OLED wystarczy scherlocku.
Po za tym nie raz widziałem jak świeci TV OLED czy to w sklepie czy u znajomych czy po prostu z testów na Youtube, i dalej podtrzymuje zdanie nie dam 9 patyków za 65 cali które może wypalić się po 25 miesiącach.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Gieferg - 10-04-2020

Cytat:Mam telefon z ekranem OLED

[Obrazek: tenor.gif]


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Mierzwiak - 10-04-2020

(10-04-2020, 19:23)JVC 4K napisał(a):  Mam telefon z ekranem OLED wystarczy scherlocku.
Po za tym nie raz widziałem jak świeci TV OLED czy to w sklepie czy u znajomych czy po prostu z testów na Youtube, i dalej podtrzymuje zdanie nie dam 9 patyków za 65 cali które może wypalić się po 25 miesiącach.
Czyli nie masz odniesienia ale je masz. Logiczne.

Tego że po wideo na YouTube można ocenić obraz jaki wyświetla telewizor nawet nie komentuję.

Po ilu miesiącach wypalił ci się Kuro? OLEDy, zwłaszcza te obecne, nokautują pod tym względem telewizory plazmowe.
Telefon też już wypalony?

Z niecierpliwością czekam na kolejne trollewelacje.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - JVC 4K - 10-04-2020

Nie chcę prowadzić tej dyskusji prowadzącej nie wiadomo gdzie, ale podkreślę jeszcze jeden ważny aspekt przemawiający za projektorem a niestety na minus dla telewizorów mianowicie poza oczywiście wielkością obrazu przekątną i ogólnej kinowej charakterystyce obrazu, ważnym elementem wyposażenia jest wsparcie obrazu 3D, wiem że jest wiele zwolenników jak i przeciwników oglądania filmu w okularach ale żaden obecnie sprzedawany tv nie obsłuży płyt Blu-ray 3D no chyba że ktoś ma tv z przed 5 lat bo wtedy były ostatnie modele z tą technologią na rynku.

Powiem tak mam Alite Battle Angel na Ultra HD Blu-ray jak i Blu-ray 3D i zdecydowanie wolę oglądać ten film w wersji 3D w okularach być może dlatego że w tym projekcie siedział Cameron a on wiadomo po rewolucyjnym Avatarze ciągle wierzy że ta technologia się ożywi i kiedyś powrócą okulary 3D i tv na masową skalę.

Naprawdę wolę standard BD 3D aniżeli UHD BD a jak wiadomo wsparcie pozostawiono tylko projektorom więc mój wybór wyświetlacza był bardzo ukierunkowany bo żaden obecnie tv na rynku nie zapewnia tego wsparcia.

Swoją drogą pytanie lubicie oglądać Blu-ray 3D, macie sporo filmów w kolekcji w tej technice, macie tv z obsługą 3D może? Czy już dawno zapomnieliście o tym dodatku/gadżecie?
A tak na boku Avatar w 3D na 100 calowym ekranie oglądanym z ok 2,70m, cieszę się że ja mam tą możliwość oglądania w tej technice obrazu, cóż będę odpowiadał zakładam okulary i jest jak w IMAX.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Pablo0909 - 10-04-2020

(10-04-2020, 21:51)JVC 4K napisał(a):  cieszę się że ja mam tą możliwość oglądania w tej technice obrazu, cóż będę odpowiadał zakładam okulary i jest jak w IMAX.

A my cieszymy się z Tobą, przynajmniej na biletach zaoszczędzisz.

[Obrazek: hyyTx0.gif]


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - pmmazz - 10-04-2020

Czy któryś z adminów może definitywnie zakończyć to trollowanie????


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - sebas - 11-04-2020

(10-04-2020, 19:23)JVC 4K napisał(a):  czy po prostu z testów na Youtube,
Nawet nie wiem jak to skomentować, a raczej wygadany jestem. "Testy" i opinie o OELDach na kanale youtube, którego właściciel sprzedaje i instaluje projektory są dla Ciebie obiektywne i miarodajne?

(10-04-2020, 19:23)JVC 4K napisał(a):  i dalej podtrzymuje zdanie nie dam 9 patyków za 65 cali które może wypalić się po 25 miesiącach.
Ty tak na serio? Wcześniej wspomniałeś, że masz kuro. Ta plazma ma już pewnie z 10 lat. Nie widzisz wypaleń? Nie przeszkadza Ci to? Dlaczego więc zakładasz, że rzekome wypalenia w OLED będą tak bardzo widoczne już po 25 miesiącach, że z uwagi na nie wykluczasz możliwość zakupu i użytkowania takiego ekranu?

I jeszcze jedna sprawa.
(09-04-2020, 20:56)JVC 4K napisał(a):  A tak zapytam jaki masz ekran jakiej firmy i czy powierzchnia grey czy white, ja mam ramowy white. Jak masz poprowadzone okablowanie jakimi przewodami HDMI miedziakami czy światłowodem i jak masz ustawione w odtwarzaczu na wyjściu.
(10-04-2020, 21:51)JVC 4K napisał(a):  A tak na boku Avatar w 3D na 100 calowym ekranie oglądanym z ok 2,70m, cieszę się że ja mam tą możliwość oglądania w tej technice obrazu, cóż będę odpowiadał zakładam okulary i jest jak w IMAX.
(08-04-2020, 14:36)JVC 4K napisał(a):  I zgadzam się że jest masa przykładów gdzie filmy UHD wyglądają lepiej jak BD, ale jest masa przykładów filmów gdzie wydanie BD wygląda lepiej od UHD i niestety Dolby Vision czy szeroka paleta nic nie wniesie to np. The Predator z 2018r, Alita Battle Angel, X Men Mroczna Phoenix czy wspomniany Terminator Dark Fate wszystkie te filmy mogły być kręcone ja tego nie neguje kamerami 4K nawet IMAX ale na etapie postprodukcji sama rozdziałka poszła w dół właśnie przez Digital Intermediate 2K i potem później są takie kwiatki że niedoinformowana osoba kupuje film UHD za 140zl a mogła ten sam film na BD kupić za 70zł i efekt wcale nie będzie gorszy i może i nawet lepszy i 2x razy zaoszczędzone pieniądze ale na szczęście powstała taka stronka która informuje ludzi jaki film na etapie postprodukcji został przeskalowany link :
https://4kmedia.org/real-or-fake-4k/
Tworzysz "zdania" wielokrotnie złożone, bez jakichkolwiek znaków interpunkcyjnych, w których jednocześnie coś stwierdzasz i pytasz. Generalnie, to nie wiadomo o co w nich chodzi.

(08-04-2020, 17:33)JVC 4K napisał(a):  Nie wiem jak dodać zdjecie chcę dodać ale nie wchodzi coś.
Wypowiedz się proszę w miarę poprawnie, dokładnie opisując z czym masz problem. W przeciwnym wypadku nikt będzie Ci w stanie pomóc, bo nie będzie wiedział o co tak na prawdę Ci chodzi. Dodatkowo, publikując tak niestarannie (delikatnie rzecz ujmując) napisane posty pokazujesz, że nie chce Ci się poświęcić nawet chwili czasu na sprawdzenie tego co napisałeś. Widać nie przejmujesz się tym, że ktoś musi poświęcić swój cenny czas na to, żeby zrozumieć (a raczej to domyślić się) z czym masz problem. Nie dziw się więc, że nie ma chętnych, żeby Ci pomóc.