Filmozercy.com | Forum
TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? (/watek-tv-czy-projektor-na-czym-ogladacie-filmy)



RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - JVC 4K - 11-04-2020

Ja już właściwie napisałem wszystko co chciałem napisać. W swoim ostatni poście pisałem o tym że dla mnie technologia Blu-ray 3D jest lepsza od Ultra HD Blu-ray choćby z tego względu że lubię głębię obrazu która wychodzi z ekranu i fajnie od czasu do czasu obejrzeć coś w okularach aktywnych 3D aniżeli bez. Trudno obraz 4K nie wymaga okularów.

Plazmę kuro mam 11 lat i nie ma żadnych wypaleń nawet jak jest cały ekran biały to nic nie widać z kilkunastu cm.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Gieferg - 11-04-2020

Cytat:głębię obrazu która wychodzi z ekranu
What?

Cytat:Ja już właściwie napisałem wszystko co chciałem napisać.
Trzymamy za słowo.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Ethan - 19-02-2021

Mam już przez Was w domu LG B8, mam Oppo, natomiast za jakiś czas czas na projektor. I teraz nie róbcie mi jakiejś finansowej krzywdy, bo chciałbym się zmieścić w max (podkreślmy te słowo) 3000zł już z ekranem. Niestety nie stać mnie na tym etapie życia na projektor 4k Smile Jakieś sugestie? Plus jak będzie wyglądać współpraca takiego projektora nie 4k z Oppo gdy zapodam z nieg coś w 4k? PS wspominaliście coś o szarym płótnie. Powiedźcie mi czy nie będzie są to gryzło z wyświetlaniem na nim bajek na projektorze Ania? Smile Bo jako, że udało się zdobyć trochę bajek czas powrócić.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - pred895 - 19-02-2021

Obecnie wszystko oglądam na Optomie HD27e i jestem zadowolony, ale jak masz celować w seanse z płytami 4k w połączeniu z Oppo to odradzam ten model. Wszystkie filmy z DV automatycznie przemiela na 60hz ( nie wiem jak ma się sprawa na innych projektorach 1080p). W tym budżecie celowałbym na jakąś Optomę FullHD z możliwością przyjmowania sygnału 4k i HDR, ale to już będzie coś ponad 3 koła. Do tego trzeba doliczyć minimum 1500 zł na jakiś w miarę zjadliwy ekran z napinaczami. Amplituner musi mieć dwa wyjścia Video bo w przeciwnym razie będziesz miał ciągłe konflikty i żaden rozdzielać kabli ci się nie pomoże Do tego dochodzi kupno dłuższego porządnego optyka hdmi, ogółem trzeba przygotować pokój pod projekcje - ciemne ściany i zaciemnione okna + drzwi. Moja rada na tę chwilę to odpuść sobie chłopie i uzbieraj jakąś konkretną sumę i wtedy można by myśleć, bo tak to nie ma co.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Daras - 20-02-2021

(19-02-2021, 22:51)Ethan napisał(a):  I teraz nie róbcie mi jakiejś finansowej krzywdy, bo chciałbym się zmieścić w max (podkreślmy te słowo) 3000zł już z ekranem.

Pomysł z projektorem jest znakomity. Kino to kino. Cool Ostatnio Optomy nie robią ludziom finansowej krzywdy. Z "uczciwe" pieniądze można kupić niezłe rzutniki. W tej materii opinie recenzentów są stabilne. Poszukaj w necie.
Sugeruję nie oszczędzać na ekranie. Z tego powodu kwota do trzech koła za wszystko wydaje się zbyt mała. Dodgy
Z szarych ekranów polecam polską Supremę, reprezentującą kanadyjskiego producenta produktów wysokiej jakości (także) do kin.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Marioo - 20-02-2021

Gdy swego czasu robiłem research po necie przed kupnem swojego projektora, a miałem identyczny budżet czyli 3k, to raczej zostaje tylko jakaś Optoma. Natomiast z ekranem w tym budżecie może być problem. Ja swój robiłem sam. Mam wprawdzie tylko "namiastkę" kina choćby poprzez brak możliwości odpowiedniej adaptacji pokoju, ale jestem zadowolony.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Daras - 20-02-2021

Ze słówkiem „namiastka” to na tym forum trza uważać. Wink Ja np. mam namiastkę HDR, ale nie każdy kuma tu słowniki, np. PWN (mam ich kilka w formie książkowej).
Ethan, przekop się przez wątek. Była w nim mowa o Optomie FHD z opcją HDR.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - misfit - 20-02-2021

(19-02-2021, 22:51)Ethan napisał(a):  Plus jak będzie wyglądać współpraca takiego projektora nie 4k z Oppo gdy zapodam z nieg coś w 4k?

A co zrobiłeś z dołączonymi płytami BD ? Smile W ponad 90% przypadków po prostu lepiej będzie gdy zapodasz mu płytę BD zamiast UHD i zabawy z konwersją do SDR/Rec. 709 na projektorze.
Nie słuchaj też złotych rad typu Optoma FHD z opcją HDR, szczególnie od osób, które HDR nigdy w życiu nie widziały poza MediaMarkt, itd.
Rozdziałka 4K - niet, szeroka paleta barw - niet. A w tej klasy sprzęcie HDR przysporzy Ci więcej problemów niż korzyści z niego wynikających.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - MarianPaz - 20-02-2021

Skoro już jesteś posiadaczem LG B8 i Oppo, to rozumiem że przykładasz wagę do jakości, a przy budżecie 3 tysięcy na projektor i ekran z pewnością będzie słabo. To już lepiej odłożyć plany zakupowe, pozbierać sobie pieniądze i wybrać coś z nieco wyższej półki.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Daras - 22-02-2021

Ethan, jeśli faktycznie zdecydujesz się na rzutnik FHD to zwróć uwagę aby obsługiwał on obraz 10 bit. Widzę u siebie sporą różnicę pomiędzy filmami BD a UHD. Prawie w każdym pudełku mam po dwa krążki, zatem miałem co porównywać. Jestem b. zadowolony. Nadal zamierzam kupować płyty 4K.

Wydania w najwyższej rozdzielczości stanowią znikomy promil mojej kolekcji. Dlatego po śmierci mojego obecnego projektora jego następcą też będzie Optoma FHD 10 bit, lecz z opcją HDR. Wbrew sugestiom forumowych teoretyków realizuję własne plany zakupowe, z których zawsze jestem kontent. Wyciagnięcie karty kredytowej poprzedzam czytaniem / słuchaniem recenzji zawodowców. Nigdy nie żałowałem wydanej kasy.

EDIT: Inną sprawą jest fakt, że nie korzystam z Oppo. Może istotnie w Twoim przypadku mogą wystąpić problemy z kompatybilnością.