Filmozercy.com | Forum
Latający Cyrk Monty Pythona - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Seriale (https://forum.filmozercy.com/dzial-seriale)
+--- Wątek: Latający Cyrk Monty Pythona (/watek-latajacy-cyrk-monty-pythona)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Latający Cyrk Monty Pythona - Kirek - 18-02-2017

W Polsce wydane przez Imperial i dostępne w pakiecie (7xDVD)

[Obrazek: 56bb372685c73.jpg]

oraz jako pojedyncze sezony:
Sezon 1 (2xDVD)
Sezon 2 (2xDVD)
Sezon 3 (2xDVD)
Sezon 4 (1xDVD)

[Obrazek: 56bb3725b776d.jpg] [Obrazek: 56bb37257d820.jpg] [Obrazek: 56bb372514d92.jpg] [Obrazek: 56baf8a8295a8.jpg]

Specyfikacja na podstawie dvdmax.pl
Dźwięk: polski lektor, angielski, węgierski
Napisy: polskie, angielskie, arabskie, chorwackie, czeskie, duńskie, fińskie, francuskie, greckie, hindi, hiszpańskie, holenderskie, islandzkie, niemieckie, norweskie, portugalskie, rumuńskie, słoweńskie, szwedzkie, tureckie, węgierskie, włoskie,
Obraz: 4:3.

Seria została również wydana jako dodatek do gazet na 22 płytach.

[Obrazek: latajacy-cyrk-monty-pythona-kultowa-kole...omplet.jpg]

Posiadam pierwszą płytę więc sprawdziłem i w tym wydaniu obraz jest 4:3 anamorficzny a tłumaczenie jest Elżbiety Gałązki-Salamon.

W Anglii seria została wzbogacona o 8 płytę zawierającą dodatki.

[Obrazek: 517nBUs2nhL.jpg]

Niestety według specyfikacji z dvdcompare.net (dostępna po kliknięciu w okładkę) polską ścieżkę dźwiękową posiada tylko sezon 1. Przy napisach takie ograniczenie nie jest wymienione ale według specyfikacji z tej samej strony dla wydań poszczególnych sezonów  i sprzedawców allegro/olx polskie napisy są dostępne tylko dla dwóch pierwszych sezonów. No i jeszcze jedna słaba informacja - Picture Format: Non-Anamorphic

Na zakończenie wspomnę jeszcze o wydaniu włoskim (7xDVD).
[Obrazek: 51dYUTF99bL.jpg]
Według specyfikacji dostępnej na amazon.it (dostępna po kliknięciu w okładkę) posiada polską wersję językową ale mam wątpliwości czy dotyczy to wszystkich sezonów ponieważ:
a) zdjęcie z tyłem okładki jest zrobione z pojedynczej płyty więc może to być akurat sezon 1
b) sprzedawcy na allegro również przy tym wydaniu oznaczają wersję polską tylko dla dwóch pierwszych sezonów

PYTANIA:
1. Jaki obraz posiada polskie wydanie 7xDVD, anamorficzne czy nie?
2. Czyje tłumaczenie znajduje się na wydaniu 7xDVD, Tomasza Beksińskiego czy Elżbiety Gałązki-Salamon?
3. Czy istnieje zagraniczne wydanie posiadające polską wersję językową dla wszystkich sezonów? (kandydat wydanie włoskie)


RE: Latający Cyrk Monty Pythona - matwiko - 18-02-2017

Dźwięk: polski lektor, angielski, węgierski
Napisy: polskie, angielskie, arabskie, chorwackie, czeskie, duńskie, fińskie, francuskie, greckie, hindi, hiszpańskie, holenderskie, islandzkie, niemieckie, norweskie, portugalskie, rumuńskie, słoweńskie, szwedzkie, tureckie, węgierskie, włoskie,


Ta specyfikacja dotyczy tylko 1 sezonu. pozostałem 3 sezony mają napisy i dźwięk jedynie: Angielskie, Polskie i Węgierskie.
Dlatego wydania zachodnie mają jedynie napisy w pierwszym sezonie bo płyty z niego są międzynarodowe a pozostałe sezony dzilimy jedynie z Węgrami

Cały serial powstał w 4:3 czyli jest to obraz nieanamorficzny. W tym wypadku jest to OK bo to oryginalny format. Obraz anamorficzny to bys miał rozciągnięty obraz do 16x9.

Tłumaczenia Beksinskiego raczej nigdzie nie wydano na dvd


RE: Latający Cyrk Monty Pythona - Kirek - 18-02-2017

(18-02-2017, 11:56)matwiko napisał(a):  pozostałe 3 sezony mają napisy i dźwięk jedynie: Angielskie, Polskie i Węgierskie.
Skoro napisy są też tylko w tych trzech językach to wychodzi na to, że nie ma co włoskiego wydania sprowadzać i pozostaje szukać polskich Sad

(18-02-2017, 11:56)matwiko napisał(a):  Cały serial powstał w 4:3 czyli jest to obraz nieanamorficzny. W tym wypadku jest to OK bo to oryginalny format.
Faktycznie, nie pomyślałem o tym a ostatnio jakoś przewrażliwiony jestem na tym punkcie Wink

(18-02-2017, 11:56)matwiko napisał(a):  Tłumaczenia Beksinskiego raczej nigdzie nie wydano na dvd
"A teraz coś zupełnie z innej beczki" wydane zostało z tłumaczeniem Beksińskiego więc liczyłem, że serial może też. Wychodzi na to, że wydanie do gazet to dokładnie ten sam materiał co w wydaniu 7xDVD tylko rozbity na aż 22 płyty.


RE: Latający Cyrk Monty Pythona - Mefisto - 18-02-2017

(18-02-2017, 11:56)matwiko napisał(a):  Cały serial powstał w 4:3 czyli jest to obraz nieanamorficzny. W tym wypadku jest to OK bo to oryginalny format. Obraz anamorficzny to bys miał rozciągnięty obraz do 16x9.

No nie, bo może być 4:3 anamorphic - chodzi tutaj o przystosowanie do współczesnych telewizorów, na których non-anamorphic, niezależnie od faktycznego OAR filmu, wygląda po prostu jak pikseloza


RE: Latający Cyrk Monty Pythona - Gieferg - 18-02-2017

WTF?

DVD 4:3 anamorphic jest oczywiście możliwe, ale musiałoby być pillarboxed (czarne pasy po bokach częścią obrazu), nie spotkałem się nigdy z tego typu wydaniem DVD (choć zdarzało mi się przerabiać materiał video do takiej postaci).

Poza tym 4:3 non-anamorphic, nie wygląda z zasady gorzej niż każde inne DVD, a jesli wygląda, to nie ma to żadnego związku z tym, że jest non-anamorphic, tylko z samym materiałem źródłowym. Pikselozą to może być (i zazwyczaj jest) film non-anamorphic w 1.78:1 czy 2.35:1 rozciągnięty do pełnego ekranu. Jak masz film w 4:3 to nie ma żadnego powodu by go rozciągać (no chyba że się chce zlikwidować pasy po bokach i poucinać sobie obraz).


RE: Latający Cyrk Monty Pythona - matwiko - 18-02-2017

No dokladnie. Nie ma czegos takiego jak 4:3 anamorphic. Non anamorphic oznacza ze obraz na dvd ma proporcje 4:3. Ale co sie znajduje w tym kadrze: czy pasy czy pelna klatka to juz inna rzecz.


RE: Latający Cyrk Monty Pythona - Mefisto - 19-02-2017

Nie zamierzam się kłócić, bo też i nie chodzi mi o odgórną definicję anamorficznego obrazu. Przysiągłbym jednak, że zdarzają się wydania określane mianem anamorphic przy natywnym formacie 1.33 tudzież 1.37 tudzież 4:3.


RE: Latający Cyrk Monty Pythona - Kirek - 20-05-2017

Pojedyncze wydania sezonów wprowadzone do filmoskopu. Przejdziesz tam klikając w wybraną okładkę.

[Obrazek: thumb-300x300-38545-cyrkmps1front.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-27906-cyrkmps2front.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-45771-cyrkmps3front.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-84814-cyrkmps4front.jpg]

Jak widać dystrybutor się nie popisał i sknocił okładkę do sezonu 3 wstawiając zdjęcie z sezonu 2. Zakładam, że prawidłowo miała być wypuszczona poniższa okładka, która jest prezentowana w większości sklepów internetowych oraz pasuje do nadruku na płytach z sezonu 3.

[Obrazek: 56bb372514d92.jpg]


RE: Latający Cyrk Monty Pythona - Blade - 08-06-2017

(20-05-2017, 15:31)Kirek napisał(a):  Jak widać dystrybutor się nie popisał i sknocił okładkę do sezonu 3 wstawiając zdjęcie z sezonu 2. Zakładam, że prawidłowo miała być wypuszczona poniższa okładka, która jest prezentowana w większości sklepów internetowych oraz pasuje do nadruku na płytach z sezonu 3.

[Obrazek: 56bb372514d92.jpg]

Wydaje mi się że błąd okładki powstał przy wznowieniu wydania. Mam kupione pierwsze wydanie i sezon 3 ma taką okładkę jaka widnieje powyżej


RE: Latający Cyrk Monty Pythona - matwiko - 09-06-2017

U mnie tak samo, wsyztkie okładki sa ok