Filmozercy.com | Forum
Justice League (2017) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: O filmach i serialach (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-filmach-i-serialach)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy--13)
+--- Wątek: Justice League (2017) (/watek-justice-league-2017)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Justice League (2017) - pred895 - 16-11-2017

Tak czy siak to przy 300 milionowym budżecie JL przy BvS i MoS wygląda naprawdę biednie i bez rozmachu... Dobiło mnie to strasznie zwłaszcza że wczoraj przed seansem odświeżyłem świetne Ultimate Cut BvS Tongue


RE: Justice League (2017) - Gieferg - 16-11-2017

A jeszcze mu dowalili telewizyjnym AR.
Z tego co słyszę, należy im się kop w jaja w Box Office. Serio, mieć takie postacie i nie wiedzieć, co z nimi zrobić...


RE: Justice League (2017) - pred895 - 16-11-2017

Jedyne lekarstwo to przywrócenie pierwotnej wersji Snydera na BD lub UHD... Pewnie nigdy się nie doczekamy, ale cuda się zdarzają i może dostaniemy coś na wzór Alien 3 Extended Cut, ale to pewnie nie w najbliższym czasie Sad


RE: Justice League (2017) - paniron - 18-11-2017

Tak na świeżo mam mieszane uczucia. Pewnie obejrzę jeszcze raz za kilka dni. Ogólnie gdziestam spodziewałem się czegoś lepszego. Wiadomo bylo, że to to nie będzie 100% wizja Sydnera. Zastanawiam się na ile Wheaton namieszal, a na ile Snyder był "gnebiony" przez producentów. Nie pamiętam żadnej sceny/momentu, którym autentycznie można się było podjarać.
W BvS sama sekwencja otwierająca (Smierc rodziców Bruce'a) w połączeniu z muzyka była genialna, albo Batman odbijający Marthę.
W przeciwieństwie do większości, BvS bardzo mi przypadł do gustu; jak wiekszosc filmów tego reżysera. Man of Steel też byl bardzo dobry. Praktycznie pierwsza ekranizacja Supermana, która mi się podobała. Wonder Woman było ok, za sprawa świetnej Gadot, choć nie do końca rozumiem ten ogólny zachwyt nad filmem; cala reszta raczej przeciętna.

Ogólnie z superhero w tym roku to jak na razie Thor 3 na podium, dużo lepszy niż straznicy galaktyki 2.
Co do justice na ten czas nie mam zdania. Może kolejny seans pomoże ?

Mam nadzieje, że na Blu-ray wrzuca coś w rodzaju reżyserskiej wersji.


RE: Justice League (2017) - Gieferg - 19-11-2017

Nie ma to jak pójść na film z niskimi oczekiwaniami.
-> Z postaci dają radę Flash, Aquaman, Wondy i Superman, Batman dość nijaki, Cyborg z dupy czyli zgodnie z oczekiwaniami.
-> Steppenwolf choć bez szału to i tak wypadł zdecydowanie lepiej niż przypuszczałem, najlepszą scenę miał chyba tą z Amazonkami. Parademony ujdą w tłoku, ale wciąż nie lubię przeciwnika w postaci roju jednostrzałowców i nic tego nie zmieni.
-> Wizualnie dość biednie w porównaniu z poprzednimi filmami - przykładowo - przelot nad Themyscirą sprawiał wrażenie przelotu nad rozłożoną na stole miniaturką, coś jak w przypadku źle zrobionego 3D.
-> muzyka sprawdziła się o NIEBO lepiej niż wypociny Zimmera, z tym, że pokpili sprawę z theme Batmana w scenie, w której słychać go najdłużej i będę to musiał poprawić. Williamsa słychać tyle co na soundtracku i słychać wystarczająco wyraźnie, motyw Wondy, który w wydaniu Elfmana nie od razu mnie przekonał, w filmie wypadł bez zarzutu.
-> jak już zostało wiele razy powiedziane - film jedzie na głównych bohaterach i ich interakcji, drugi plan na niewiele się tu przydaje, a sama fabuła to zbiór ogranych motywów, ale - bohaterowie dają radę do tego stopnia, że nadrabiają praktycznie wszystkie braki.
-> na minus uwalenie klimatu Snyderowskiego, ale o to już zadbał sam Zack zmieniając AR. Film jest też zdecydowanie zbyt "gładki" w porównaniu z poprzednimi, no i kolory przydałoby się może lekko przygasić.

Wahałem się między 6 a 7 ale Elfman przesądza na korzyść wyższej oceny. Na chwilę obecną jest to więc drugi najlepszy film DCEU zaraz po MoS, minimalnie wyżej niż BvS i zgodnie z żywioną przed seansem nadzieją, lepszy zarówno od WW jak i tym bardziej SS.

7/10 - blu-ray z pewnością stanie na półce.

PS. co do wąsów - waliły po oczach w pierwszej scenie, po której spodziewałem się, że będzie bardzo źle, ale potem... potem o nich w sumie zapomniałem i jakbym nie wiedział, możliwe że nie zwróciłbym nawet uwagi. W paru miejscach coś ewidentnie było nie tak, ale nie do tego stopnia, bym się tym przejmował.


RE: Justice League (2017) - pred895 - 19-11-2017

(19-11-2017, 20:21)Gieferg napisał(a):  minimalnie wyżej niż BvS


No nie gadaj sama akcja Batmana w magazynie i nawet wstęp z katastrofy Metropolis zjada na śniadanie JL tutaj nie ma niczego godnego uwagi po za kilkoma komediowymi scenkami z wskrzeszenia Supcia Tongue


RE: Justice League (2017) - Gieferg - 19-11-2017

Tak, akcja Batmana w magazynie jest super, ale co z tego, skoro przy BvS muszę czekać półtora godziny aż zacznie się dziać coś ciekawego?
Zresztą, obydwa mają u mnie 7/10, ale każdy z innych powodów. Minimalnie wyżej stawiam w tej chwili JL.


RE: Justice League (2017) - Kapitan_kusiak - 19-11-2017

A jak wyszła cała bitwa na tym "blokowisku" pod względem wizualnym, bo to co widziałem na trailerach strasznie raziło sztucznością i niedopracowanym CGI?


RE: Justice League (2017) - Gieferg - 19-11-2017

Wizualnie to CGI-sraka, ale ogólnie ujdzie w tłoku Smile


RE: Justice League (2017) - pred895 - 19-11-2017

Nie wiem co wy macie z BvS dla mnie to świetny film a finałowała walka z Doomsdayem jest pod względem CGI i emocji milion razy lepsza od tej 10 minutowej przepychanki z JL Tongue