Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - cubex83 - 20-02-2018

(19-02-2018, 23:56)niebo111 napisał(a):  Gdzie u Niemca można kupić ten kabelek?

wystarczy przeczytać temat i masz odpowiedz - ale ci już ułatwię sprawę http://www.bluraychip.dk/product.php?id_product=31


RE: Oppo UDP-203 - pred895 - 20-02-2018

Trochę kiszkowo że za każdym razem trzeba ustalać region w jakim się chce oglądać i wypinać odtwarzacz z prądu po tej operacji Tongue Czy fabrycznie nowe odtwarzacze oppo region free również wymagają takich operacji, czy po prostu wrzucamy obojętnie jaką płytę a odtwarzacz sobie z nią poradzi bez dodatkowej zabawy w doktora pilot i wypnij wtyczkę ?? :p


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 20-02-2018

Nie trzeba nic wypinać z prądu... Power off to po prostu wyłączenie playera takim czerwonym przyciskiem z pilota Wink

Oppo bardzo szybko startuje - włączenie playera, zmiana na Region A, i po obejrzeniu filmu powrót do Region B trwa łącznie tak z minutę. Nie sądzę żeby to był jakikolwiek problem biorąc pod uwagę, że na UHD BD nie ma w ogóle blokady regionalnej, a większość płyt z USA i tak jest bez blokady.


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 20-02-2018

(20-02-2018, 07:26)pred895 napisał(a):  Trochę kiszkowo że za każdym razem trzeba ustalać region w jakim się chce oglądać i wypinać odtwarzacz z prądu po tej operacji
Pred znowu piłeś? Pisałem o wciśnięciu combo 5 guzików. Obecnie jadę od dłuższego czasu tylko na region B i na razie wszystko działa - w sensie nie było komunikatu o zmianie regionu na A i C.


RE: Oppo UDP-203 - pred895 - 20-02-2018

Spokojnie Panowie po prostu źle odebrałem określenie "power off" w tym opisie Tongue

"3. Power off your player. When started up again, the regioncode has changed.
Selecting the region code on the remote, must be done within 20 seconds."


Jeśli to kwestia wyłączenia pilotem to rzeczywiście petarda Wink


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 20-02-2018

Nic tam nie masz napisane o wyciąganiu kabli mistrzuniu,


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 03-03-2018

Pojawił się nowy oficjalny firmware (na razie w USA, na dniach zawita do Europy), który powinien zainteresować posiadaczy projektorów UHD (oraz telewizorów UHD SDR). Nawet jeśli projektor obsługuje HDR'a to całkiem prawdopodobne, że Oppo po konwersji do SDR może dawać ładniejszy obrazek. Zachęcam do własnych testów.

Cytat:Latest Official Release Version
Release date: March 2, 2018
Category: Latest Official Release

Main Version: UDP20X-56-0224
Loader Version: TF0035
MCU Version: MCU203-01-1118

Comparing to the previous Official release version UDP20X-54-1127, the major changes included in this version are:
- Added four HDR to SDR modes to improve HDR to SDR conversion.
- Added a "Media Info Lookup" setting under Network Setup. This setting allows the user to toggle media file metadata retrieval on and off.
- Added support for slow motion playback in A-B repeat mode.
- Added a detailed info page for the HDMI In source.
- Improved HDMI In compatibility with HTPCs.
- Resolved a playback issue with UHD title "Blade Runner 2049".
- Resolved an color shift issue in the 21:9 AR mode.
- General fixes and disc compatibility improvements based on recent and upcoming UHD Blu-ray releases as well as user-submitted samples.

A te cztery nowe tryby konwersji HDR do SDR to:
Mode 1: Optimized to preserve the most highlight details
Mode 2: Optimized to preserve a balance between highlight and shadow details
Mode 3: Optimized to preserve a balance between mid-tone and highlight details
Mode 4: Optimized to preserve the most shadow details.

i ponoć konwersja odbywa się w sposób dynamiczny, a nie statyczny. M.in. w związku z tym lepiej ustawić wyższą wartość target luminance niż to co było optymalne w dotychczasowych firmware.

Warto wspomnieć też, że Oppo po konwersji do SDR umożliwia zachowanie palety kolorów Rec. 2020 i nie potrzebuje do tego celu HDFury.


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 03-03-2018

To fakt, właśnie odrzuciłem update, bo chciałem najpierw przeczytać co namiesza. Przydałby się patch by można było wrzucać tonę napisów na pena z własnymi nazwami


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 10-03-2018

Więc zrobiłem aktualkę i mogę napisać, że żadnych "niespodzianek" nie ma w najnowszym firmware w sensie blokady wczytania napisów z USB czy odtwarzania kopii zapasowej struktury UHD z dysku twardego, itp.
Konwersją HDR -> SDR za bardzo się jeszcze nie bawiłem, ale tak na pierwszy rzut oka, porównując prolog z TDK, to faktycznie jest spooory progres względem poprzedniego firmware.

W okolicach czerwca należy się spodziewać aktualki Dolby Vision niskiego poziomu co spowoduje, że z płytek DV będą mieli pożytek też posiadacze TV Sony. A w dalszym okresie liczę na wprowadzenie w Oppo HDR10+ gdy już pojawią się pierwsze płytki w tym formacie Wink


RE: Oppo UDP-203 - Mierzwiak - 03-04-2018

Oppo opuszcza rynek odtwarzaczy:

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1522734758