Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - pred895 - 11-05-2018

Trzy pytania do szczęśliwych posiadaczy Oppo 203 >>
1. W jakim systemie musi być sformatowany pendrive - usb z zewnętrznymi napisami do BD i UHD ?? NTFS czy FAT32, tak aby Oppo go przeczytało.
2. Napisy SRT muszą być bez polskich znaków, czy to bez różnicy dla Oppo ??
3. Jak wygląda sytuacja z plikami mp4 i mkv + napisy pl >> Trzeba mukować napisy z plikiem czy wystarczy taka sama nazwa pliku mp4/mkv i napisów srt w folderze aby wszystko ładnie śmigało ??

Pytam bo będę chciał przetestować ten odtwarzacz w sklepie przed zakupem i lepiej być już wstępnie przygotowanym Big Grin


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 11-05-2018

1. Na FAT32 u mnie leci. NTFS nie sprawdzałem (nie licząc dysku twardego), ale podejrzewam, że też nie powinno być problemów.
2. U mnie polskie ogonki są gdy napisy mają kodowanie UTF-8 (choćby w windowsowym notatniku można je zmienić poprzez Plik -> Zapisz jako), ale spotkałem się z opiniami, że nie u wszystkich ta metoda działa.
3. Jeśli chodzi o mkv to wystarczy, że plik z napisami ma tę samą nazwę. Po naciśnięciu przycisku subtitle będą to ostatnie napisy z listy. mp4 nie sprawdzałem.

No i jeśli chodzi o napisy w trakcie odtwarzania z płyty to pamiętaj aby miały nazwę sub.srt (a nie żadne sub.srt.srt co niektórzy mylnie robią Wink ) w folderze sub.


RE: Oppo UDP-203 - Gieferg - 11-05-2018

Co do mp4, to na moim odtwarzaczu (nie oppo, podaję tylko przykład) napisy w ogóle nie działają, ale wystarczy zmienić rozszerzenie mp4 na mkv i po problemie.


RE: Oppo UDP-203 - pred895 - 11-05-2018

Dokładnie miałem taką sytuację na ostatniej Toshibie Wink Trzeba było zmukować lub zmienić nazwę na mkv i napisy śmigały jak trzeba. Dzięki misfit za wyczerpującą odpowiedz, do sklepowych testów zaopatrzę się w Batmana z 89go i jakiś przykładowy film mp4/mkv Wink Jak dobrze pójdzie to w czerwcu będę szczęśliwym posiadaczem tego sprzętu.


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 11-05-2018

Pred895 , poszukaj wydania z Usa. Sprawdź amazon. Jest taniej prawie tylko o połowę. Ponadto możesz sobie kupić kabelek ściągający blokady (z instalacją nawet opóźniony sobie poradzi) i 95% blu ray rusza z jego pomocą z EU. Sprzęt jest solidny więc marne szanse by się zważył. Po co przepłacać w EU. Nie trzęś tyłkiem o napisy, opcja nie będzie zablokowana, bo wydawca sprzętu doskonale wie jak dużą jest to jego zaletą i exclusivem na rynku. Stąd też cena, która się utrzymuje na rynku , jakby było inaczej to by dawno spadł o połowę. Update możesz wyłączyć jeśli się obawiasz. Pednrive byle jaki jest wymagany, potrzebujesz odpowiedniego katalogu sub i końcówki srt (w notepadzie zmieniam sobie na ansi i wszystko mi śmiga). 99% filmów w 4k ma dopasowane napisy w sieci. Sprzęt ma więcej zalet niż wad i dawno mogłeś kupić.


RE: Oppo UDP-203 - pred895 - 16-05-2018

Mam pytanie do posiadaczy tego modelu >> Jakie ustawienia preferujecie jeśli chodzi o odtwarzanie równocześnie płyt BD i UHD na tym odtwarzaczu ?? Sygnał Video z płyty ma być ustawiony na Auto lub Source Direct ?? Custom resolution rozumiem że ustawić na UHD - Auto ??


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 16-05-2018

Przy ustawieniu Source Direct skalowaniem obrazu treści SD i HD do 3840x2160 zajmie się wyświetlacz, a nie Oppo. To już na własne oczka musisz ocenić które z ustawień jest dla Ciebie optymalne na Twoim Soniaczku i czy w ogóle widzisz między nimi zauważalną różnicę.


RE: Oppo UDP-203 - pred895 - 16-05-2018

Rozumiem że jak Oppo ma się zająć tym upscalem to ten w TV najlepiej wyłączyć aby drugi raz nie mielił już gotowego obrazu ??


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 16-05-2018

Jeśli nie wybierzesz opcji Source Direct to Oppo przeskaluje obraz do 2160p i w tej postaci przekaże go do wyświetlacza - niczego w tym celu nie trzeba wyłączać w TV.


RE: Oppo UDP-203 - pred895 - 17-05-2018

No to mam mały problem z moim Amplitunerem Denona AVR X520BT. Niby ma support HDCP 2.2 ale po podłączeniu pod niego Oppo i ustawieniu w TV ulepszonego formatu pod HDMI 2 pod który jest podpięty sygnał ampli obraz przedstawia się jako śnieżące coś Tongue Zrobiłem próbę i podłączyłem Oppo bezpośrednio pod TV oryginalnym kablem premium z zestawu i po zmianie na ulepszony format wszystko działa idealnie, mało tego tym samym kablem który łączy mi obecnie Ampli z TV podłączyłem Oppo i format ulepszony również śmiga prawidłowo. Teraz najśmieszniejsza rzecz po odpaleniu Dunkierki UHD przez Oppo do Amplitunera >> TV na ustawieniach standardowych HDMI, Soniacz rozpoznaje to jako film UHD z HDR którego logo wskakuje mi na ustawieniach obrazu i wszystko działa jakby normalnie... >> 4kx2k 4:2:2 12b
[Obrazek: 2692fb864408704.jpg] [Obrazek: df4b8a864408924.jpg] [Obrazek: c7634b864408814.jpg]
Kolejna rzecz jeśli ustawię podczas projekcji BD :
Rozdzielczość wyjściowa - Tryb bezpośredni
Rozdzielczość użytkownika - UHD Auto
Oppo pokazuje mi że na wyjściu do TV leci sygnał 1080p 4:4:4 12b ( Tv też pokazuje mi jakby to był sygnał 1080p a nie powinien go wewnętrznie podbijać do 4k swoim upscalem ?? )
Natomiast kiedy ustawię:
Rozdzielczość wyjściowa : Tryb Auto
Rozdzielczość użytkownika - UHD Auto
Oppo pokazuje mi że na wyjściu do TV leci sygnał 4kx2k 4:4:4 8b ( Tv rozpoznaje to jako 4k bez HDR ale dla mnie jakby opcja Trybu bezpośredniego jest jakościowo lepsza)

Teraz nie wiem czy puścić samo Audio z Oppo do Ampli a Video do TV po ulepszonym HDMI, czy spróbować jeszcze dokupić kabel HDMI premium do podłączenia Ampli z TV bo ten z tego co wiem chyba jest 1,4 no ale działa przy bezpośrednim podłączeniu Oppo z TV ;/