Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - misfit - 24-08-2017

(24-08-2017, 13:11)pred895 napisał(a):  O to bym się nie martwił, bo dostęp do kopi 1:1 UHD to kwestia czasu albo i już zostało to zrobione. Tak więc napisy na 100 % będą dostępne do wydań UHD. Trzeba tylko sprawdzić czasy napisów i dobrać do naszego wydania - finito.

Zdradzę Wam tajemnicę Wink
Napisy dopasowane do wydania Blu-ray danego filmu pasują też do UHD w 99% przypadków. Wyjątki to jeśli film na UHD ma inny fps (np. Planet Earth II, Billy Lynn's Long Halftime Walk) lub też gdy na UHD będzie nowy transfer na wyłączność + kwestia innego wydawcy w USA i Europie.
Pomijam przypadki gdy ktoś jest mało kumaty i będzie próbował odpalić np. napisy z wersji rozszerzonej/reżyserskiej do filmu w wersji kinowej (i vice versa).


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 11-09-2017

Na avsforum znalazłem taki opisik jak wymusić HDR-10 na filmach DV - może się przydać w razie testów porównawczych czy gdyby się trafiło na jakąś problematyczną płytę. Nie wiem czy działa na aktualnym firmware, może ktoś z Was sprawdzi.

Cytat:If you have a Dolby Vision setup, and thus get Dolby Vision output when playing Dolby Vision content, it IS possible to force HDR-10 output instead -- if you want to compare or whatever. But keep in mind that the processing restrictions are still in effect.

To do this, incant the following spell:

1) Stop any content that might be playing
2) Set HDR FORCED
3) Do an ENERGY EFFICIENT power cycle

To return to normal Dolby Vision output, incant the following counter-spell:

1) Stop any content that might be playing
2) Set HDR AUTO
3) Do an ENERGY EFFICIENT power cycle.



RE: Oppo UDP-203 - pred895 - 15-09-2017

Wolf bawiłeś się już Subami z USB w tym twoim oppo ?? Wszystko śmiga jak należy ??


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 15-09-2017

ekhm no

09/08/2017 12:00AM SHIPPED DOMA STATE CONTAINER SHIPPED TO EUROPE BY THE CARRIER

Mój  Oppo z prędkością światła zmierza do mnie. Może po niedzieli będzie. Ktoś tutaj się wypowiadał na forum odnośnie napisów i wspominał , że wszystko nieźle śmiga.

Używam Kloca one S, ale z Pl mam filmów tyle co kot napłakał


RE: Oppo UDP-203 - robsonm1978 - 15-09-2017

A zdjęcia swojego oppo juz przecież dodawales , czyli znowu to zakup przez znajomego z końca świata :-)


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 15-09-2017

(15-09-2017, 17:26)robsonm1978 napisał(a):  A zdjęcia swojego oppo juz przecież dodawales , czyli znowu to zakup przez znajomego z końca świata :-)
Wolę z końca świata za 50% niż początku świata za pełne przepłacenie Smile


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 21-09-2017

Mam pytanie otóż posiadam kino domowe BDV-N990W, niby odczytałem hbo n990w, ale to chyba to samo. Jak ja mogę podłączyć teraz głośniki do Oppo 203?


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 23-09-2017

(15-09-2017, 15:05)pred895 napisał(a):  Wolf bawiłeś się już Subami z USB w tym twoim oppo ?? Wszystko śmiga jak należy ??
Wszystko śmiga jak należy. Chciałbym jeszcze się pozbyć blokady regionalnej dla blu ray


RE: Oppo UDP-203 - Pablosss - 24-09-2017

A mam pytanie skąd bierzesz napisów do blu-ray?


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 26-09-2017

Chyba pojawił mi się pierwszy zgrzyt z Oppo. Otóż np w Ruroni 3, nie ma żadnego menu. Nie dość, że to tylko statyczny obrazek to jeszcze jakiś niedorozwój postanowił, że zmusi oglądającego do jednej ścieżki dźwiękowej i napisów. Gorzej jak w Monoshit , wiąże się to z tym , że nie mogę wybrać napisów z pendrive. Wciskanie guzika z "subtitle: owocuje na ekranie znaczkiem blokady. Da się to obejść?