Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - Daras - 07-07-2018

(07-07-2018, 13:30)misfit napisał(a):  divxów nigdy nie widziałeś ? Wink
OLED nie ma nic do tego poza tym, że na nim niektóre mankamenty obrazu mogą być bardziej uwydatnione. Ale to też zależy od danego producenta - nie jest tajemnicą, że pod względem obróbki obrazu LG wciąż ma nieco do nadrobienia w stosunku do wyświetlaczy Sony czy Panasonica.

Ogólnie to piękny banding jest obecny np. na BD w Pod Mocnym Aniołem -> http://poral.eu/screen/blu-ray_1080/p/pod_mocnym_aniolem/pod_mocnym_aniolem_10.png

Przykład z makroblokami to np. wydanie UK Your Name na BD (po lewej) i dla porównania dużo lepsze pod względem wydanie japońskie BD (po prawej).
[Obrazek: d6fd0d913130094.jpg] [Obrazek: 81040c913129964.jpg]

I żeby nie było tak całkiem offtopicowo to po lewej stronie problematyczna scena z La La Land w HDR10 na moim LG C7, a po prawej po konwersji do DV w OPPO.
[Obrazek: 69ebc5913143074.jpg] [Obrazek: 3ed4b5913143004.jpg]

Zdjęcie robione zabytkowym aparatem, do tego celowo rozjaśnione - jedyne co chcę nim przekazać to te widoczne "blokowisko", które znika po konwersji do DV.
Jakim cudem ? O to należałoby zapytać Dolby, ale raczej zachowają to w tajemnicy dla siebie Wink

Jaja jak berety! Dzięki, Misfit. To co napiszę będzie całkowicie serio (żadnych żarcików, podtekstów itp.).

Teraz widzę, że zmyliły mnie nieco terminy: „blokowisko” czy „makrobloki”. Oczywiście różnej maści mankamenty wynikające z komprechy już przerabiałem. Niemniej rzadko mi one obecnie doskwierają. Nigdy nie obejrzałem  od początku do końca filmu BD na telewizorze! W kinie domowym używam wyłącznie projektora DLP.  A jak wiesz, ta technologia tuszuje sporo niedoskonałości obrazu.

Kurczę, jeszcze rozumiem ewentualne kłopoty z wydaniami BD. Ale w przypadku UHD (sorry) nie powinno być tego typu wpadek! Porażka!

Cieszę się ze swojej „upierdliwości” w celu uzyskania odpowiedzi. Zamieściłeś świetne zrzuty porównawcze, które od dziś każdy obywatel świata może dowolnie długo analizować (nie wiem ile tego typu materiałów zamieszczono w do tej pory w sieci).
Na marginesie, po raz kolejny potwierdza się moje spostrzeżenie: Japończycy porządnie wydają filmy! Czasami warto przepłacić za zauważalnie lepszą jakość. Mam z egzotycznego Amazona kilka krążków...

P.S.
Nie wytrzymałem i na koniec - powiedzmy - żarcik. Wink  Misfit, nie czytaj więcej w myślach. Podświadomie liczyłem na fotki ekranu telewizyjnego, aby został ukazany problem z punktu widzenia osoby oglądającej dany obraz. Smile Nawet chciałem o tym napisać w poście.
Zatem przyznaję zasłużony punkcik reputacyjny.

EDIT:
Wkleiłem tu wpis Misfita aby nie skakać po stronach.


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 08-07-2018

Jeśli chodzi o banding czy ogólnie błędy kompresji widoczne w ciemnych partiach obrazu, jeśli te mankamenty są obecne w danym filmie to z mojej perspektywy są one bardziej widoczne na projektorze, a to z tej przyczyny, że wtedy zawsze oglądam filmy w całkowitym zaciemnieniu i dopiero wtedy te dziadostwo wychodzi w pełnej okazałości.
Na płytach, czy to BD czy UHD, na szczęście tego rzeczy są rzadkością.

(07-07-2018, 21:05)Daras napisał(a):  Kurczę, jeszcze rozumiem ewentualne kłopoty z wydaniami BD. Ale w przypadku UHD (sorry) nie powinno być tego typu wpadek! Porażka!

Niekompetentni osobnicy będą zawsze więc na UHD też zdarza się wypuścić płytę z mankamentami obrazu i/lub dźwięku, z tym, że w stosunku do BD trzeba się bardziej "postarać" aby wydać coś takiego z racji tego, że na UHD filmy są kodowane w 10 bitowej głębi koloru (a DV w 12-bit) i zwykle z mniejszą kompresją obrazu.
Nie sądzę jednak aby w przypadku La La Land na UHD wina była wyłącznie po stronie płyty/Lionsgate. Nie chcę zgadywać co powoduje takie dziadostwo na moim TV w tej scenie, póki co cieszę się, że HDR10 przepuszczony przez środowisko Dolby Vision eliminuje u mnie problem w tym oraz w innych wcześniej zaobserwowanych przypadkach w kilku innych filmach.


RE: Oppo UDP-203 - Ethan - 16-07-2018

kupować zwykłą wersję czy dopłacać 500zł do wersji z region free?


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 16-07-2018

By potem kupować kabelek za 300 zeta nie dający 100% gwarancji? Pewnie, czemu nie.


RE: Oppo UDP-203 - Gieferg - 16-07-2018

(16-07-2018, 20:34)Ethan napisał(a):  kupować zwykłą wersję czy dopłacać 500zł do wersji z region free?

To chyba zależy od tego czy potrzebne ci Region Free, no nie? Tongue


RE: Oppo UDP-203 - Ethan - 17-07-2018

No własnie, nie wiem Smile. przeglądam filmy na polecanym tutaj bluray.com i tam albo nie ma filmów, których szukam, albo są w jednym kraju w absurdalnie wysokich cenach. Prawdą jest, że oppo kupuje mnie obecnie, już niekoniecznie wczytywaniem napisów, ale podobno świetna jakością audio. Powiedźcie jak to jest z tytułami z USA, Korei czy Japonii (w dwóch ostatnich krajach najczęściej wydawane sa produkcje europejskie czy kanadyjskie vide Dolan) i ich regionalizacją? I skąd takie ceny w momencie gdy "hity" są dużo tańsze?

PS widzę, że Japonia z tym samym regionem co Europa


RE: Oppo UDP-203 - Pablo0909 - 17-07-2018

(17-07-2018, 08:10)Ethan napisał(a):  No własnie, nie wiem Smile. przeglądam filmy na polecanym tutaj bluray.com i tam albo nie ma filmów, których szukam, albo są w jednym kraju w absurdalnie wysokich cenach. Prawdą jest, że oppo kupuje mnie obecnie, już niekoniecznie wczytywaniem napisów, ale podobno świetna jakością audio. Powiedźcie jak to jest z tytułami z USA, Korei czy Japonii (w dwóch ostatnich krajach najczęściej wydawane sa produkcje europejskie czy kanadyjskie vide Dolan) i ich regionalizacją? I skąd takie ceny w momencie gdy "hity" są dużo tańsze?

PS widzę, że Japonia z tym samym regionem co Europa

Jeśli chcesz kupować BD FHD, to dołóż te 500PLN, z pewnością nie będą to "utopione" pieniądze. Jeśli jednak celujesz w filmy UHD, to chyba nie ma większego sensu, bo póki co, filmy UHD są bez regionalizacji czyli kupujesz w Senegalu, oglądasz w Koszalinie. Co do cen- musisz się rozglądać po sklepach, serwisach internetowych, często promocjo są jednodniowe lub kilkugodzinne. Ale jest ich tak dużo (promocji), że zawsze można coś ciekawego kupić za rozsądną cenę.


RE: Oppo UDP-203 - Pai-Chi-Wo - 18-07-2018

Ile osób ma tutaj ten sprzęt? Czy komuś się chce coś sprawdzić?

Chciałbym mu zapodać format RAW z lustrzanki Canona? Czy będzie czytał? Ciekawy jestem czasu wczytywania pojedyńczego zdjęcia?

W instrukcji poświęcili na to dokładnie tyle:

Cytat:MEDIA FILE PLAYBACK
In addition to playing standard disc-based formats such as Blu-ray, DVD, CD and SACD, the
UDP-203 can play digital media files. You can enjoy digital music, movies and photos stored on a data
disc (recordable CD, DVD or Blu-ray), an external USB drive, or via network storage. Due to the
variation of media, encoding software and techniques used, compatibility cannot be guaranteed for all
user-created or downloaded content
. Support for such content is on a best effort basis.



RE: Oppo UDP-203 - misfit - 18-07-2018

http://watershade.net/wmcclain/UDP-203-faq.html


RE: Oppo UDP-203 - Kubek - 19-07-2018

(18-07-2018, 17:56)Pai-Chi-Wo napisał(a):  Chciałbym mu zapodać format RAW z lustrzanki Canona? Czy będzie czytał? Ciekawy jestem czasu wczytywania pojedyńczego zdjęcia?
Skąd pomysł, że wczyta RAW'y?
Sprawdziłem - na pendrive skopiowałem 2 RAW'y z C5DMK3 (testowo jeden z xmp, drugi bez), tiff'a i jpeg'a. Oppo zobaczył tylko jpeg'a. Na serwerze NAS to samo. Dodatkowo zawiesza się przy próbie otwarcia folderów zawierających inne typy plików, niż typowe multimedia, jednak nie mam czasu ani specjalnie chęci na testy, co dokładnie mu nie pasuje. W typowych zadaniach streamowania z sieci zachowuje się, jak dla mnie, niemal wzorowo (mały minus za nieczytanie mkv 3D).

[EDIT]Dzięki @misfit za link. tsMuxer już pracuje..