Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - misfit - 03-08-2018

Angielską instrukcję znam na pamięć, chciałem sprawdzić czy ją zrozumiałeś/prawidłowo sobie przetłumaczyłeś Smile

Dobra, zadałem pytanie 10 osobom odnośnie tego kabelka, zarówno tym, którzy kupili Oppo 203 w USA jak i Europie/Polsce. Liczę, że chociaż połowa odpowie i o wynikach tej "ankiety" dam znać w przyszłym tygodniu. Jeśli potwierdzi się, w co wątpię, że faktycznie części płyt nie da się odblokować to z mojego potencjalnego zakupu będą nici i dalej będę się bawił z tymi płytami z blokadą Region A na HTPC.


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 03-08-2018

Kabelek funkcjonuje u mnie bez problemów. Działa na zasadzie szpiega, sprzęt o nim nie wie, ale z nim współpracuje. Jest jak to się mówi nieinwazyjny. Każdy , kto ma Oppo powinien w niego zainwestować i nie zadawać pytań już czy warto. Warto pod każdym względem. Nie wymaga żadnych update, w niczym nie przeszkadza, sprzętu nie spowalnia. Malutki procent to filmy bez napisów , te niestety nie wczytają z napisów z pena i mały odsetek filmów , z którymi sobie nie radzi, głównie z UK miałem problem, około 10 filmów.


RE: Oppo UDP-203 - Pablo0909 - 03-08-2018

Osobiści nie oglądam filmów z lektorem, drażni mnie lektor w filmach Smile Preferuję napisy, a z tego co pisze wolfman , ten kabelek nie sprawdził by się u mnie ze względu na nie możność wczytania napisów z pndrive'a. Raczej nie ma filmów, które chcę oglądać, żeby nie były wydane w regionie B lub jako Region Free.


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 03-08-2018

(03-08-2018, 14:57)Pablo0909 napisał(a):  ten kabelek nie sprawdził by się u mnie ze względu na nie możność wczytania napisów z pndrive'a.
Pisałem o filmach, które nie mają napisów z wyboru menu. Do tych nie doczytasz napisów z pendrive, bo film nie posiada menu by je wybrać


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 06-08-2018

10 niedziałających filmów to tak połowa płyt z blokadą Region A u mnie (będzie 1/6 jeśli kupię pakiet Bergmana od Criteriona). Nie do przyjęcia.

Kabelek służy tylko i wyłącznie do zmiany regionu odtwarzacza na taki jaki chcemy więc skoro on działa i w poprawny sposób robimy procedurę zmiany regionu na ten odpowiedni dla danej płyty to jest dla mnie niepojęte dlaczego część płyt miałaby nie ruszyć.
Ale teoria teorią, więc przy pomocy wujka google zadałem to samo pytanie dziesięciu osobom, które posiadają ten kabelek: Czy działa u nich prawidłowo oraz czy zdarzył im się choćby jeden przypadek, że jakiejś płyty nie dało się przy jego pomocy odpalić.
Odpowiedziało 8 osób. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że kabelek działa w 100% sprawnie i nie zdarzył się choć jeden przypadek aby jakaś płyta nie ruszyła. Poniżej odpowiedzi w oryginale (część nieco przeze mnie skrócona do meritum sprawy).

1. "I've never encountered any region B disc that I couldn't play using the mod. It's performed at 100% for me."

2. "It has been working perfectly ever since I I installed it in December 2016. I should add that most of the region locked BDs I have bought have been Region B and all have played without incident."

3. No, I've never had any issue with my region-free mod. As far as using it, I've never run into a single disc, Blu-ray or DVD, that has had issues."

4. "No issues at all, easy to fit, it works as described."

5. "Yes it is working with no issues."

6. "It works fine for me. I did have a few times where I set the region code but didn’t take from my remote input. Simply turning off the player and doing the code again on the remote got it working fine. Haven’t had any issues with my Region B disc playing once the code took. "

7. "works just fine 100%. Never found a Blu-ray or DVD that did not play."

8. "No problems at all with my region free mod with switching and playing Region A or B discs, works as it should even after firmware updates.".

Więc zgodnie z powyższym dzisiaj zamawiam kabelek dla siebie i gdy przyjdzie zdam relację czy i u mnie wszystkie płyty z blokadą ruszą.


RE: Oppo UDP-203 - Pai-Chi-Wo - 06-08-2018

Ciekawe czy jest ktoś w internecie co sprawdził działanie na więcej niż dwóch regionach A i B?
Jakby ktoś sprawdził cały "alfabet" to wystarczył by komentarz jednego użytkownika.
Jakbym miał ten model zrobiłbym to. Taki crash test na maxa.


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 06-08-2018

(06-08-2018, 06:55)misfit napisał(a):  Odpowiedziało 8 osób. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że kabelek działa w 100% sprawnie i nie zdarzył się choć jeden przypadek aby jakaś płyta nie ruszyła
Zapewne im się po prostu taki nie trafił Big Grin


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 06-08-2018

Ośmiu kolesi razem wziętych, większość z USA gdzie tam średnia wielkość kolekcji idzie w 1000+, ma mniej płytek z blokadą regionalną od Ciebie ? Niemożliwe. Na podstawie tego co wklejasz na forum to widzę u Ciebie co nieco płyt od Studio Canal czy Lionsgate i to one w większości stanowią u Ciebie te z blokadą regionalną. Masz jednak śladowe ilości płytek od Arrow, BFI, Criteriona, Eureki, Artificial Eye, Shout Factory, itp. którzy to wydawcy (niemal) wyłącznie wydają swoje filmy z blokadą regionalną - chociażby z tego względu podejrzewam, że mam więcej płytek z blokadą Region B od Ciebie Smile


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 06-08-2018

Możliwe i możliwe również, że niektóre filmy nie są kompatybilne z tym kabelkiem. Nic co jest wrzucone bez wiedzy odtwarzacza nie będzie w 100% idealne. Na Twoim miejscu bym zapytał o konkretne tytuły. Będzie łatwiej i może komuś się przyda ta wiedza. Ja raczej średnio pomogę , bo u mnie region A jest fabrycznie
Z tych co wymieniłeś to prawda mam śladowe ilości, bo dużo wyprzedałem (krzykliwe horrory klasy Z, filmy akcji 1 kontra armia i itp) z reguły do nich nie mam żadnego sentymentu i lubię filmy, do których wrócę częściej niż raz na 20 lat.


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 06-08-2018

Nie widzę takiej możliwości aby kabelek był niekompatybilny z niektórymi filmami, to nie jest anyDVD, itd. Co najwyżej może być niekompatybilny z posiadanym odtwarzaczem, wtedy po prostu nie będzie działała zmiana regionu. Możliwe również, że osoba która go kupiła, nie potrafi z niego korzystać. EOD z mojej strony w tej kwestii dopóki kabelek do mnie nie dotrze (mam nadzieję, że te 3 dni to nie jest jak te 3-6 dni na zoom Wink)) ).