Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - Ethan - 06-08-2018

Kupiłem w końcu. Pewnie do końca tygodnia dotrze do mnie.


RE: Oppo UDP-203 - Kubek - 06-08-2018

Dobra, a z tym Dolby Vision, to nie wiem, czy nie doczytałem w wątku, czy nikt tego jeszcze nie wyczaił?
Mam na myśli odtwarzanie zwykłych BD jako "HDR". Oczywiście fejkhadeer Wink.
Mój Panas TV oferuje tylko HDR10, ale w ustawieniach Oppo (Ustawienia HDR) dałem:
HDR - Dolby Vision
Przetwarzanie Dolby Vision - Player-led

Teraz normalne BD śmigają jako HDR, tzn. TV mi się przełącza w tryb HDR, a Oppo po prostu robi konwersję SDR do HDR. Na nowych filmach różnica jest powalająca na plus. Szczegóły w światłach i cieniach zachowane, ale dynamika zbliżona do UHD. Na starszych też chyba fajnie, ale nie zdążyłem posprawdzać wielu.
Trafiłem na to przypadkiem, bo 99% zwykłych BD jadę w mkv z NAS'a, a w tym trybie Oppo konwersji nie przeprowadza - szkoda. Z pełnego backupu BD nie próbowałem jeszcze.
W sumie czad Smile.
Sprawdzę jakieś DVD  Big Grin.
[EDIT]No nie, z tym DVD, to przesadziłem.


RE: Oppo UDP-203 - Pablo0909 - 07-08-2018

Czy wyświetlany obraz z płyt BD lub BD UHD na tv, u Was też jest przycięty u góry i na dole? Dotyczy to praktycznie wszystkich filmów. Niby można się do tego przyzwyczaić, ale.... Smile


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 07-08-2018

Nie. Sprawdź czy nie masz włączony overscan w TV dla tego źródła.

Kubek - Przetwarzanie DV -> player-led to jest opcja przeznaczona dla wyświetlaczy Sony kompatybilnych z Dolby Vision. Dla reszty TV najlepiej zostawić ją na Auto, chociaż nie wiem czy na Twoim TV bez wsparcia dla DV robi to jakąkolwiek różnicę.

Co do konwersji SDR do HDR to nie bawię się w takie rzeczy, ale kiedyś z ciekawości na pewno zrobię porównanie. Spodziewam się jednak dostać coś a'la to o czym Vincent jakiś czas temu nagrał filmik odnośnie Netfliksa i wyświetlania treści SDR jako HDR na niektórych konsolach.






RE: Oppo UDP-203 - Pablo0909 - 07-08-2018

Mam LG B7V i włączone mam skanowanie obrazu. Rozumiem, że powinno być wyłączone? W odtwarzaczu ustawioną mam opcję 16:9 Wide, Auto i zdaje się, że to jest poprawne ustawienie?


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 07-08-2018

Obraz -> Proporcje ekranu -> Skanuj ma być włączony, standardowo w LG jest wyłączony i to powoduje, że obraz jest przycięty.


RE: Oppo UDP-203 - Kubek - 07-08-2018

(07-08-2018, 09:14)misfit napisał(a):  Kubek - Przetwarzanie DV -> player-led to jest opcja przeznaczona dla wyświetlaczy Sony kompatybilnych z Dolby Vision. Dla reszty TV najlepiej zostawić ją na Auto, chociaż nie wiem czy na Twoim TV bez wsparcia dla DV robi to jakąkolwiek różnicę.
Ok, przestawienie opcji "Przetwarzanie Dolby Vision" na auto nic nie wnosi u mnie, przynajmniej w sensie reakcji telewizora (nie mam czasu sprawdzać kolorymetrem, czy dokładnie to samo wychodzi z Oppo). Oppo dalej konwertuje do HDR, a TV(Panas TX-50DX750E) raportuje HDR10.

(07-08-2018, 09:14)misfit napisał(a):  Co do konwersji SDR do HDR to nie bawię się w takie rzeczy, ale kiedyś z ciekawości na pewno zrobię porównanie. Spodziewam się jednak dostać coś a'la to o czym Vincent jakiś czas temu nagrał filmik odnośnie Netfliksa i wyświetlania treści SDR jako HDR na niektórych konsolach.
To, co widać w w.wym filmie nie ma nic wspólnego z tym, co ma miejsce u mnie. Konwersja Oppo - jak już pisałem wyżej - nie masakruje ani świateł, ani cieni. Odkryłem to wczoraj, nie miałem więc jeszcze okazji obejrzenia nawet jednego filmu w całości w tym trybie. Trzeba obejrzeć trochę filmów, żeby sobie wyrobić jakieś zdanie. Dziś jeszcze podejrzałem Prometeusza (3 lata starszy niż Legend) i efekt jest ciekawy, ale mniej, hmm.., powiedzmy mniej "doskonały".
Dalej jednak, efekt konwersji Oppo ma niewiele wspólnego z prezentowaną na filmie z YT konwersją robioną przez konsolę do gier.

Na razie sprawdziłem dość pobieżnie dwa filmy: Legend (2015) i Prometeusz (2012). Pierwszy AFAIK bez kreacji komputerowych (nie licząc scen z obydwoma "bliźniakami"), drugi w dużej mierze na nich oparty. Być może to w jakimś stopniu ma wpływ na efekt konwersji - Legend naprawdę zyskuje; Prometeusz wygląda, jakby minimalnie wymykały się spod kontroli światła, a cienie nie zyskują takiego "kopa", jak w Legend. Plus, chyba jest momentami widoczne przebarwianie pewnych obszarów skóry za bardzo w stronę tzw. tinty, jednak nienachalnie (w obydwu filmach). Piszę to, jako osoba zajmująca się zawodowo fotografią studyjną, pracująca od lat na skalibrowanych monitorach, oglądająca filmy na skalibrowanym TV.

Poniżej dwa obrazki: Klatka z konwersją i klatka bez konwersji. Parametry naświetlania obu zdjęć identyczne - ustawione dla nieba za oknem w wersji HDR (1/3 EV przed clipem świateł). Matryca aparatu nie przenosi pełnej dynamiki obrazu, więc cienie tu wyglądają na przeczernione, a niebo w klatce "HDR" zbyt jasne - tak nie jest w rzeczywistości, ale przyjąłem takie parametry, żeby zachować jak najwięcej informacji w cieniach. Przygotowanie miarodajnego porównania do subiektywnej oceny na Forum - byłoby możliwe, ale przekracza moje ramy czasowe. Jakkolwiek, można rzucić okiem na to, co jest (surowe, bez obróbki). Przepraszam za efekt mory (skośne pasy widoczne na środku), ale nie znam się specjalnie na fotografowaniu obrazu z telewizorów Wink.

Jeszcze taka uwaga: oglądanie tych, i tak niedoskonałych klatek, na nieskalibrowanym monitorze - jest kompletnie pozbawione sensu.

Bez konwersji:
[attachment=840]
Z konwersją:
[attachment=841]


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 07-08-2018

Kabelek do zmiany regionów z bluraychip.dk zamówiony 6 sierpnia o 12:08. Tego samego dnia o 13:43 dostałem info o wysyłce, a dziś o ~11:30, czyli po niecałych 24h zawitał do mnie kurier z DHL z przesyłką z Danii. Robi wrażenie, nie ? Big Grin
Przy okazji zauważyłem, że po moim zamówieniu cena podskoczyła z 64 do 71 EUR, sorry Wink

Kabelek już zamontowany i na kilku płytach zostało przeze mnie potwierdzone jego prawidłowe działanie. Plan na najbliższe dni to sprawdzenie wszystkich posiadanych przeze mnie płyt z blokadą Region A, oraz części z blokadą Region B (po kilka płyt od każdego wydawcy).

Kubek - do Twojego posta odniosę się dopiero jak sam zobaczę tę konwersję SDR -> HDR u siebie na własne oczęta, na razie mogę napisać, że jestem stałym bywalcem tematów o Oppo na kilku forach, m.in avsforum i blu-ray.com i w zdecydowanej większości wrażenia są negatywne. Odnosi się to głównie do ziarnistych i starszych filmów - różne anomalie wtedy ponoć wyłażą.


RE: Oppo UDP-203 - Kubek - 07-08-2018

(07-08-2018, 21:48)misfit napisał(a):  [..]na razie mogę napisać, że jestem stałym bywalcem tematów o Oppo na kilku forach, m.in avsforum i blu-ray.com i w zdecydowanej większości wrażenia są negatywne. Odnosi się to głównie do ziarnistych i starszych filmów - różne anomalie wtedy ponoć wyłażą.
Nie dziwię się, z g.. bata nie ukręcisz. Dawno nie zaglądałem na tamte fora, brak czasu.
No, nie pisałem, ale rzuciłem też okiem na Godzillę z 1996 (nie remasterowaną) i cudów nie ma, zapewne im starszy film, tym gorzej. Masz Bladerunnera 2049, to możesz na materiale z BD sprawdzić. Właśnie, też zobaczę co na tym filmie robi konwersja. Poza tym, myślę, że każdy TV da inne rezultaty na tym samym materiale, nie wspominając już o tym, że ludzie mają przeróżne ustawienia i - delikatnie mówiąc - wyjściowo nie zawsze widzą to, co autor miał na myśli.


RE: Oppo UDP-203 - Ethan - 08-08-2018

sprzęt już prawie podłączony. Powiedźcie mi tylko czy kabel hdmi dołączony do Oppo jest solidny czy raczej go wymienić. To po pierwsze. Po drugie chciałem sprzęt podłączyć do amplitunera. Rozumiem, że najlepiej zrobic to coaxialem? większość znajomych opowiadała się podczas rozmowy bardziej za nim niż za optykiem