Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - Daras - 08-08-2018

Odnośnie biczowania...
Dla porządku przypomnę, że nie korzystam z technologii 4K. Niemniej „słucham” co w trawie piszczy.

W innych miejscach na forum wspominałem o (starych) materiałach źródłowych będących bazą rozlicznych rekonstrukcji cyfrowych. Hmm, w kilku przypadkach wolałbym pierwowzór, tzn. film wolny od problemów związanych z: wątpliwą korekcją barwną, EE, DNR, OAR itd.

Oczywiście napisałem wyłącznie o osobistych odczuciach. Niemniej są one dla mnie istotne. Z tego powodu na listę zakupową naniosłem np. „Nóż w wodzie” (1961) BD sprzed rewitalizacji. Tym samym pominąłem wersję „odnowioną”.


RE: Oppo UDP-203 - Kubek - 09-08-2018

(08-08-2018, 22:28)Ethan napisał(a):  Powiedźcie mi tylko czy kabel hdmi dołączony do Oppo jest solidny czy raczej go wymienić.
Porządny kabel, o ile długość Ci odpowiada.
(08-08-2018, 22:28)Ethan napisał(a):  Po drugie chciałem sprzęt podłączyć do amplitunera. Rozumiem, że najlepiej zrobic to coaxialem? większość  znajomych opowiadała się podczas rozmowy bardziej za nim niż za optykiem.
Zdecydowanie najlepiej wysłać dźwięk z Oppo do ampli przewodem HDMI - tylko w ten sposób prześlesz dźwięk High Resolution.
- albo z głównego wyjścia HDMI i wtedy puszczasz obraz i dźwięk przez amplituner (który zapewne wtedy jest podłączony swoim przewodem HDMI do TV/projektora.)
- albo z wyjścia HDMI Audio Only i wtedy wysyłasz tylko dźwięk do amplitunera, a obraz wysyłasz niezależnym przewodem HDMI do TV/projektora.

Jeśli jednak amplituner nie obsługuje HDMI audio, a posiada wejścia spdif/coax, to możesz użyć tych wyjść w Oppo, jednak w takiej sytuacji zdecydowanie lepszym wariantem i tak byłoby użycie sygnału analogowego z wyjść RCA w Oppo (podłączenie do wejść RCA w amplitunerze, o ile takowe posiada), bo wtedy będziesz miał dźwięk High Resolution zdekodowany bezpośrednio w Oppo i wypuszczony jako analog. W przypadku użycia spdif/coax otrzymasz na wyjściu tylko hmm.. empetrójkę wielokanałową Wink. Niektóre filmy mają tylko taki dźwięk, ale UHD mają chyba zawsze przynajmniej oryginalny dźwięk w Hi-Res.


RE: Oppo UDP-203 - Ethan - 09-08-2018

tyle, że yamaha 303 nie ma wejścia hdmi. zresztą chodzi mi głównie o odtwarzanie płyt cd


RE: Oppo UDP-203 - paniron - 09-08-2018

Tez mam Yamahę i z racji malej ilości wejść, korzystam i z coaxiala i z optyka. Ja tam nie widzę żadnej różnicy. To nie jest sprzęt za tysiące, tak samo jak ja nie jestem audiofilem. Mam tyle urządzeń, ze nie mam innego wyboru. Choć teoretycznie wydaje mi się, ze te optyczne łatwiej się mogą uszkodzić, Coaxial'em to możesz młodszego brata maltretować, a potem podłączyć i pewnie będzie śmigał ;-)


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 09-08-2018

Ethan - to pozostaje analog, szczęśliwie dla Ciebie OPPO ma niezłego DAC-a. optyk/coaxial to ostateczność.


RE: Oppo UDP-203 - Daras - 09-08-2018

Kilka danych z odręcznych notatek.

Coaxial:
- 8 kanałów 48 KHz / 24 bit
- 4 kanały 96 KHz / 24 bit
- 2 kanały 192 KHz / 24 bit
DD, DD +, True HD, PCM 2.0

Optical: maksymalnie 24 / 96 KHz.

Zatem przewagę ma Coaxial. Moje notatki są dość stare. Jeśli nastąpiły jakieś zmiany w specyfikacji kabelków to proszę o korekty.

Oczywiście zawsze najlepszym rozwiązaniem jest HDMI czy analog.


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 09-08-2018

Pierwsze słyszę aby po coaxialu latał TrueHD czy DD+ Smile


RE: Oppo UDP-203 - sebas - 09-08-2018

(08-08-2018, 22:28)Ethan napisał(a):  Rozumiem, że najlepiej zrobic to coaxialem? większość znajomych opowiadała się podczas rozmowy bardziej za nim niż za optykiem
Pytanie jaki masz amplituner? Wielokanałowy z dekoderami Dolby, DTS na pokładzie, czy stereofoniczny. Coś kojarzę, że pisałeś kiedyś, że masz stereofoniczną Yamahę (https://audioklan.pl/yamaha/produkt/yamaha-r-n303d.html). Jeżeli tak, to masz więc dwie opcje:
1. Zastosować coaxial (nie optyka!). Wtedy Twoje Oppo powinno wysyłać "downmixowane" do stereo ścieżki wielokanałowe, przy czym musiałbyś sprawdzić, które to będą. Czy "pełne" DTS Master lub Dolby True HD, czy też wyłuska z nich "core audio" -  wtedy to może być odpowiednio  Dolby Digital (tak do 640kbps) lub DTS (tak do 1.4Mbit/s) przerobione na PCM (przynajmniej w jakości CD). Twoja Yamaha ma na pokładzie stereofoniczny przetwornik C/A bardzo przyzwoitej jakości.
2. Tak ja napisał Kolega Kubek można zdekodować dźwięk wielokonałowy na pokładzie Oppo (wtedy powinno się dać to zrobić w wersji HD), downmix do stereo i analogowo do Yamahy. Przetwornik C/A Oppo ma dobry. To chyba prostsze i pewniejsze rozwiązanie.

(09-08-2018, 12:41)paniron napisał(a):  Choć teoretycznie wydaje mi się, ze te optyczne łatwiej się mogą uszkodzić,
Tu większym problemem jest przepustowść nadajników i odbiorników Toslink. Te grosze kosztują i niestety mają adekwatną jakość. Dopóki przesyłasz dźwięk w jakości CD (16bit/44,1kHz) to jest OK. Gdy chciałbyś spróbować wykorzystać maks możliwość przetwornika w Yamasze (24bit/192kHz) to już może być ponad możliwości nadajników/odbiorników tego interfejsu.


RE: Oppo UDP-203 - Mr.Hankey - 09-08-2018

(09-08-2018, 13:26)Daras napisał(a):  Coaxial:
DD +, True HD

Yyyyy... chyba nie bardzo. Smile


RE: Oppo UDP-203 - Daras - 09-08-2018

Misfit, Mr. Hankey – trochę mi głupio. Napiszę z ręką na sercu… Na temat kina domowego mam w archiwum: dziesiątki plików, korespondencję z licencjonowanymi serwisami, magazyny papierowe sprzed lat, wydruki z forów specjalistycznych, jedyną polską książkę wydaną w temacie.

Widzę ponownie przed sobą kartkę, z której przepisałem dane. Tego typu notatki wkładam do instrukcji obsługi sprzętu RTV (żeby to i owo mieć pod ręką). Z całą pewnością skądś to wziąłem! Poświęcę trochę czasu aby podać źródło ewentualnego błędu. W takich poszukiwaniach bywam niezły.

Hmm, kontrolka zaświeciła mi się gdy nie zobaczyłem obok np. DD formatu DTS. Czyli może tu być jakaś nieścisłość.
Nie lubię ludzi wprowadzać w błąd. Po to istnieje takie forum, aby wszyscy mogli się uczyć od wszystkich. Smile U siebie na karteczkach także chcę mieć porządek.

Jak coś znajdę to dam znać.