Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - Kubek - 09-08-2018

(09-08-2018, 16:44)Mr.Hankey napisał(a):  
(09-08-2018, 13:26)Daras napisał(a):  Coaxial:
DD +, True HD

Yyyyy... chyba nie bardzo. Smile
Jeśli ścieżka stereo, to tak Wink. A przecież zdarzają się. Mono również.


RE: Oppo UDP-203 - Daras - 10-08-2018

Wykasowałem wpis z tego miejsca, gdyż ukazywał on zbyt długą drogę do wyjaśnienia sprawy. Jakby co, to go przywrócę. Teraz uważam, że kolega Kubek uderzył w sedno sprawy.

EDIT:
Tu jest przedłużacz Optical or Coax , który według opisu ma przesyłać sygnał Dolby True HD. O ile przy formacie DD podano informację o 5.1, to w przypadku DTS i True HD już nie. Wink
Podam symbol urządzenia na wypadek gdyby wcięło kiedyś stronkę: Cat5e / 6, model MB – OCA01.

http://www.muxboxs.com/products/144.html


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 10-08-2018

TrueHD 5.1 nie pójdzie Ci po coaxialu nawet jak dokupisz sprzęt prosto z NASA, co najwyżej usłyszysz zaszytą w nim ścieżkę DD.
W wolnej chwili sprawdzę jak jest z tym TrueHD 2.0 w praktyce. Tymczasem zapytam ile macie tego typu filmów u siebie w zbiorach ? Ja na ponad 700 filmów, z czego większość to starsze filmy, mam całe dwa - Sunset Boulevard oraz To Catch a Thief Smile


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 10-08-2018

Skoro się tak rozpisaliście o dźwięku to może się podepnę pod dyskusję. Posiadam podpięty pod mój tv Szajsung 4k szereg urządzeń. Optyk i hdmi z mojego kina domowego Sony odtwarzacz blu + głośniki jest podpięte pod tv. Moje ukochane Oppo też jest podpięte pod tv. Jeśli jednak używam odtwarzacza Sony, lub podepnę laptop z karta zewnętrzna SB X7 to jest power w dźwięku.
Puściłem dla testu 12 Stron i Ultramarines na laptopie, to szyby drżały i słychać było pracę poszczególnych głośników. Co zrobiłem źle?


RE: Oppo UDP-203 - Daras - 10-08-2018

Misfit, ja nigdzie się nie upierałem, że po coaxialu pójdzie True HD 5.1. Pisałem jeno o True HD. Smile Natomiast zapodana tu informacja o 2.0 mogła się jednak wydać dość zaskakująca dla gros doświadczonych posiadaczy kin domowych. Wink

W moich notatkach na temat coaxialu nie ma wzmianki o DTS HD Master Audio 2.0. I chyba słusznie (?). Filmów z takim audio mam naprawdę sporo. Ciekawe jakby w tym przypadku zachował coaxial?
I jeszcze coś. Z rozmyślań czysto teoretycznych wnioskuję, iż rzeczony kabelek poradzi sobie z rzadziej używanym formatem DTS HD / HR, nawet w przypadku wielu ścieżek.

Wolfman, może opisz dokładniej sposób podłączenia odtwarzacza Sony do telewizora. Na mój gust warto by sprawdzić bardzo dokładnie ustawienia w sprzęcie (jakie są odhaczone wejścia / wyjścia).
Jeszcze jednak rada, do której ściśle się stosuję. Co jakiś czas dobrze jest wertować instrukcję obsługi. Osobiście, wraz z kolejnymi podejściami często zauważam „nowe” informacje, które kiedyś umykały. Także szukam w sieci odniesień do instrukcji podobnych sprzętów. Tak postępując sporo dowiedziałem się np. o swoim zapasowym odtwarzaczu Sony, a papierowy przewodnik wzbogaciłem o odręczne notatki.


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 10-08-2018

Dawno mojego złomu nie używałem, ale coś mi się wydaje, że zmieniło się coś w opcjach. O ile w Oppo i głównie tam sprawdzałem było ok,, ale w tv było ustawione na pcm i dałem bitstream. Pcm to raczej kiepsko brzmi przy dźwięku hd, raczej się sprawdza przy starszych formatach.


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 10-08-2018

(10-08-2018, 18:33)Daras napisał(a):  Z rozmyślań czysto teoretycznych wnioskuję, iż rzeczony kabelek poradzi sobie z rzadziej używanym formatem DTS HD / HR, nawet w przypadku wielu ścieżek.

Nie wierzę w czary mary, poza tym ten opis to miszmasz, ale kup i zdaj relacje... Tongue

Co do dwukanałowego TrueHD po coaxialu - uwierzę dopiero jak zobaczę to na własne oczy.
Od lat wszelkie rzetelne źródła informacji podają, że Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, DTS-HD MA i DTS-HD HR (o nowszych formatach nie wspominając) nie pójdą po coaxialu/optyku, bez rozróżnienia czy chodzi o 2.0, 5.1, itp. i co najwyżej usłyszy się z nich ścieżkę "core". Praktyka też to potwierdzała. Ale daję ten 1% niepewności z uwagi na to, że jednak ostatni raz korzystałem z tych form przesyłu sygnału dźwięku tak ok. 2007 roku, więc może coś się w międzyczasie pozmieniało.
Kabelek już przygotowany, filmy też, więc jutro pobawię się w pogromcę mitów na moim Denonie X3400H. Jeśli jednak okaże się, że straciłem czas to pomyślę nad stosowną karą dla co poniektórych... Wink))


RE: Oppo UDP-203 - Daras - 10-08-2018

Ja także nie wierzę w czary mary. Zatem swoje rozważania teoretyczne dotyczące DTS HD / HR oparłem na analizie przepustowości coaxialu, oraz tego, co wysyła wspomniany format. Oczywiście mogę być w błędzie… Nie ma problemu.

Fajnie, że to wszystko sprawdzisz. Z powodów technicznych będę zdany wyłącznie na Twoje rzetelne relacje. Nie wchodząc w szczegóły napiszę krótko: audio HD mogę obecnie usłyszeć wyłącznie po HDMI, zatem nie mam sposobności na eksperymenty. Sad

Przez kilka godzin analizowałem wszelkiej maści: fora, specyfikacje, testy, tabele itp. Zatem potwierdzam, że w przypadku 5.1 nie ma o czym mówić. Ale…

1. Gdzieś powziąłem informację, którą zamieściłem w prywatnej odręcznej notatce! Nawet dziś rozmawiałem z kumplem o sprawie, który potwierdził, iż w takich kwestiach jestem skrupulatny.
Oczywiście zawsze mogę uderzyć się w pierś i wygumkować nieścisłości.

2. Ktoś wyprodukował urządzenie, które po coaxialu ma przesyłać True HD (w domyśle nie „core”). Na forach brakuje negatywnych komentarzy...

3.
(09-08-2018, 22:19)Kubek napisał(a):  
(09-08-2018, 16:44)Mr.Hankey napisał(a):  
(09-08-2018, 13:26)Daras napisał(a):  Coaxial:
DD +, True HD

Yyyyy... chyba nie bardzo. Smile
Jeśli ścieżka stereo, to tak Wink. A przecież zdarzają się. Mono również.

Kubek, czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź przed testami pogromcy mitów???

Misfit, powodzenia!

EDIT:
Oczywiście rzecz dotyczy wyłącznie 1.0 / 2.0.

Misfit napisał:
„Kabelek już przygotowany, filmy też, więc jutro pobawię się w pogromcę mitów na moim Denonie X3400H. Jeśli jednak okaże się, że straciłem czas to pomyślę nad stosowną karą dla co poniektórych... Wink).”

Ha, ja już na samym początku swojej bytności na forum poprosiłem o wyłączenie opcji „punkty reputacyjne”. NIemniej dzielnie zniósłbym ubytek jednego (spośród wielu in plus).

Żarcik panie. To tylko żarcik. Wink


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 11-08-2018

Zgodnie z przewidywaniami cudów u mnie nie ma po coaxialu na moim Denonie X3400H Big Grin

Po wyborze ścieżki dźwiękowej DTS-HD MA 5.1 w Zookeeper's Wife otrzymałem info o sygnale DTS.
Po wyborze ścieżki dźwiękowej DTS-HD MA 2.0 w Key Largo otrzymałem info o sygnale DTS.
Po wyborze ścieżki dźwiękowej DTS-HD HR 5.1 w Inside Out otrzymałem info o sygnale DTS.
Po wyborze ścieżki dźwiękowej Dolby TrueHD 5.1 w Blade Runner otrzymałem info o sygnale Dolby Digital.
Po wyborze ścieżki dźwiękowej Dolby TrueHD 2.0 w Sunset Boulevard otrzymałem info o sygnale Dolby Digital.
Po wyborze ścieżki dźwiękowej Dolby Digital Plus 7.1 w Star Wars VIII (UHD) otrzymałem info o sygnale Dolby Digital.

Nie byłem w stanie zlokalizować u siebie jakiegokolwiek filmu z Dolby Digital Plus 2.0 więc tego nie sprawdziłem.


RE: Oppo UDP-203 - Daras - 11-08-2018

Rozumiem. Twój czas nie został stracony. To ważny wpis i masz u mnie zasłużony punkt reputacyjny (staram się ich nie rozdawać, ot tak).

Dawałem testom jakieś 50% szansy na powodzenie. Oczywiście nie mam problemu z przekreśleniem dawnych notatek. Zawsze będę pamiętał w jakich okolicznościach to uczyniłem.

Zwróć uwagę, że w żadnym poście nie szedłem w zaparte. Po prostu ta kwestia szczerze mnie frapowała. Główkowałem trochę w ten sposób…
Odtwarzacz pokazał mi dla filmu „Eroica” (1957) – LPCM 2.0, 48 Khz / 16 bit i 1,9 Mbps. Z kolei przy „Key Largo” (1948) widziałem – DTS HD Master Audio 2.0, 48 Khz i 1,8 / 1,9 Mbps. Skoro coaxial przepuszcza dwukanałowy sygnał LPCM, to czemu ma nie dać zielonego światła dla DTS MA 2.0??? Na razie nie widzę problemu dotyczącego przepustowości wyrażonej w Mbps...

Czy sprawa jest zamknięta? Dyskutowany temat wymaga teoretycznego podsumowania. To wygląda tak, jakby gniazdo SPDIF było odseparowane od dekodera audio HD, do którego dociera wyłącznie sygnał po HDMI (?). Może tylko na tym polega kłopot?

Głos powinien zabrać Kubek, a ja o to bardzo proszę. Czy kolega testował sygnał audio HD po coaxialu? Jeśli tak, to na jakim sprzęcie? Ewentualnie proszę o teoretyczne wyjaśnienie swojej tezy.

Misfit, jeszcze coś. To o czym napiszę pamiętam przez mgłę i mogę się mocno mylić. Jest prawdopodobne, że na moim starym / poprzednim zestawie 5.1 widywałem niekiedy info o sygnale DD +. Wówczas korzystałem wyłącznie z łącza coaxial. Może kieeeeedyś sprawę zweryfikuję, bo obecnie sprzęt mam schowany. Wink

P.S.
Misfit, Mierzwiak – jesteście bywalcami forum HDTV.PL. Czy odbyła się tam jakaś dyskusja na temat radiowego transmitera sygnału HDMI? Jeśli tak, to z oczywistych powodów proszę o link do wątku o projektorach.

EDIT:
Ze swojej strony kończę dyskusję dotyczącą coaxial i audio HD. Nie mam już nic do dodania (chyba, że pojawią się nowe okoliczności).
Z przyjemnością przeczytam wypowiedź Kubek’ a. Nadal uważam, że bez względu na wszystko powinien on zająć jakieś stanowisko.