Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - Kubek - 08-10-2018

@Sebas A to ciekawe z tym FPS. W Subtitle Edit, którego ja używam, to jest chyba tylko FPS filmu, albo słabo znam program. To co piszesz, brzmi logicznie - musze sprawdzić ten "Twój" program.

W Subtitle Edit pierwszy punkt procedury mam taki sam - to oczywiste, natomiast potem, w zakładce "punkty synchronizacji" wybieram pierwszą linijkę napisów jako punkt synchronizacji, po czym wybieram ostatnią, której "właściwy" czas startu wcześniej sobie określam i ew. notuję (to może być nawet kilka minut różnicy w przypadku filmu DVD vs BD) i tę wartość wpisuję jako docelowy punkt synchronizacji dla tej linijki. Program to ładnie rozciąga, z tym, że problem polega na tym, że to co mnie się wydaje poprawnym czasem wyświetlenia tej linijki napisów nie musi odpowiadać temu, co było w oryginalnym synchronie, zarówno co do pierwszej jak i ostatniej linijki (oraz wszystkiego pomiędzy), więc stąd mogą wyniknąć głupoty w środku filmu.

Jeszcze taka uwaga co do "pierwszej linijki napisów" - o ile jest to dialog, czy kwestia wypowiedziana przez postać z pierwszego planu - to jako tako dokładnie można ustalić synchron z dużym prawdopodobieństwem zbliżony do oryginału. Jeśli jednak jest to tłumaczenie np. jakichś głosów z oddali lub nawet określenie lokalizacji sceny, to już radzę sprawdzić kilkanaście następnych linijek do czasu wystąpienia kwestii wypowiadanych na pierwszym planie. Szczególnie przy adaptowaniu napisów z DVD do BD.


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 08-10-2018

W Subtitle Edit zmieniasz fps napisów w Synchronizacja -> zmień ilość klatek/sekundę.
Niezgodność fps filmu do fps napisów niemal zawsze od razu rzuca się w oczy po czasie trwania.


RE: Oppo UDP-203 - Pablo0909 - 08-10-2018

Właśnie przed chwilą Kolega z forum, @misfit, pomógł mi w podobnym temacie. W Subtitle Edit klik na Synchronizacja--> Zmień ilość klatek na sekundę... W okienku, które wyskoczy w pierwszej pozycji podajesz FPS jaki jest, a w drugim jaki chcesz, żeby był. Zrobiłem tak z napisami do Planet Earth II UHD i wszystko gra. Ale tak jak Kubek pisze, lepiej się upewnić co do czasów, u mnie w pierwszej części musiałem zmienić czas startu napisów 0 3 sekundy, w pozostałych częściach już było z tym w porządku. Rzeczywiście nie zabiera to dużo czasu Smile

P.S. Misfit mnie uprzedził Big Grin


RE: Oppo UDP-203 - Kubek - 08-10-2018

A to ciekawe, co piszecie. Bo do tej pory myślałem, że Subtitle Edit wyświetla tylko FPS pliku video. W podawanej przez Was opcji z menu "synchronizacja" rzeczywiście są dwa okienka. I mówicie, że dotyczy to FPS napisów.. To by było super-fajne. Pewnie wszystkich problemów z synchronem DVD->BD nie załatwi, ale to i tak krok milowy dla mnie. Na pewno mniej roboty na piechotę będzie.
Macie koledzy po punkcie. Wink


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 08-10-2018

Pablo0909 - akurat trafił Ci się ewenement na UHD (podobnie jest w Blue Planet II), do tego nie wiem czy zauważyłeś, ale wersja UHD Planet Earth II jest krótsza bo pozbawiona jest tzw. Diaries w stosunku do BD.


RE: Oppo UDP-203 - Pablo0909 - 08-10-2018

Tak, zauważyłem. Napisy są jeszcze odtwarzane, a odcinek się kończy. Co do Blue Planet II UHD, to wszystko jest ok, nic nie musiałem poprawiać. Szkoda tych "Dzienników", bo jak dobrze pamiętam, było tam trochę ciekawostek z "planu filmowego" Smile


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 11-10-2018

Zgłoście to do OPPO bo podejrzewam, że jeśli wina jest po stronie odtwarzacza to mogą o tym nawet nie mieć pojęcia.
Zastanawiające jest też to, że Braveheart od Foxa wszędzie indziej wychodzi dopiero za ok. miesiąc.


RE: Oppo UDP-203 - Kris - 19-10-2018

Tak z ciekawości chciałbym zapytać, jak to jest z oglądaniem seriali na bluray/dvd z napisami ładowanymi z usb - działa coś takiego? Czy tylko możliwość w przypadku pojedynczych filmów na płycie? Oczywiście chodzi mi o oryginalną płytę bluray, na której jest np. kilka odcinków danego serialu.


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 19-10-2018

Nie ma znaczenia, tyle, że jeśli chcesz sobie zrobić jakiś maratonik to po zakończeniu każdego odcinka musisz zrobić sobie krótką pauzę na skopiowanie napisów dla danego odcinka do katalogu sub i o nazwie napisów sub.srt.


RE: Oppo UDP-203 - pred895 - 19-10-2018

Ten sprzęt to coś pięknego żałuję że tyle zwlekałem z zakupem Oppo, ich odejście z rynku UHD było ostatnim gwizdkiem i ciesze się że w końcu się zdecydowałem. Jednak w przyszłości będe musiał zainwestować w amplituner z dwoma wyjściami Video 1 -- > TV i 2--> Projektor, bo nie wiedzieć czemu Oppo nie chce mi współgrać z rozdzielaczem 4k - HDR ( Ps4 , TV i PS3 śmiga normalnie ) nawet jak ten ma pstryczek przemiany wszystkiego na 1080p to TV sygnał przyjmuje normalnie, ale niestety moja Optoma już nie - czarny ekran Tongue Musiałem podłączyć zwykły rozdzielacz 1080p na wyjściu z ampli a jeżeli chodzi o oglądanie materiałów 4k z HDR to niestety muszę przypinać kabel po złączce do TV Tongue