Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - misfit - 04-03-2019

Na forach o tym piszą, np. https://forum.blu-ray.com/showpost.php?p=16077932&postcount=515

Cytat:Jak się okaże, że padnie w Oppo laser i nie da rady wymienić to lipa. Nic nie obejrzysz od ręki. Będziesz musiał teraz sobie sam pododawać te napisy do wszystkich płyt które tego wymagają i wypalić to na BD-R.

Mało kto już bawi się w dzisiejszych czasach w wypalanie płyt.
Jak padnie laser to OPPO wciąż może robić jako odtwarzacz plików np. z HDD czy po LAN - oczywiście najpierw trzeba będzie zgrać zawartość płyty na dysk twardy, ale to nie problem, również w przypadku płyt UHD BD. Wystarczy do tego darmowy MakeMKV + odpowiedni napęd komputerowy.


RE: Oppo UDP-203 - Daras - 04-03-2019

(04-03-2019, 12:43)sebas napisał(a):  (...)
Będziesz musiał teraz sobie sam pododawać te napisy do wszystkich płyt które tego wymagają i wypalić to na BD-R.
(...)

Dla większości speców od komputerów moje pytanie będzie banalne, sorry. Blush Czy mógłbyś hasłowo napisać jak to się robi, ewentualnie podać stosowny link? Mam kumpla fachowca, którego być może poproszę o pomoc we wklejeniu napisów. Brakuje mi trochę staroci, a tych nie wydano w wersji PL. Po zakupie oryginałów mógłbym sporządzić kopie zapasowe i cieszyć się jakością BD na ekranie projekcyjnym.


RE: Oppo UDP-203 - Gieferg - 04-03-2019

Wszystko jest tutaj: http://forum.filmozercy.com/watek-dodawanie-wersji-pl
Jest to też odpowiedni wątek na zadawanie pytań.

Cytat:Mało kto już bawi się w dzisiejszych czasach w wypalanie płyt.
Ja się bawię i będę się bawił dopóki będzie się dało kupić płyty i nagrywarki.
Żadne dyski przenośne i komputery mnie nie urządzają z tych samych powodów co oppo - płyty kupuję po to, żeby móc je obejrzeć z każdym i u każdego kto ma odtwarzacz. A postarałem się o to, by rodzina i znajomi je mieli Tongue


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 04-03-2019

Co kto lubi wedle potrzeb - jak ja potrzebuję wziąć coś do znajomych to zgrywam zawartość płyty na przenośny dysk twardy lub pena (zwykle do kontenera mkv z dołożoną pl wersją). Każdy z nich ma smart TV bądź dedykowany odtwarzacz multimedialny.


RE: Oppo UDP-203 - Gieferg - 04-03-2019

No ale do tego musisz mieć kompa z napędem Blu-ray tak czy inaczej, a podejrzewam, że większość ludzi na forum ich nie ma (sam znam JEDNĄ osobę o której wiem, że ma napęd BD w kompie - głównie dlatego, że sam mu uświadomiłem, że go potrzebuje i odpowiednio "przeszkoliłem" Smile).

Wolfman napisał(a):To ma jakiś podkład psychologiczny. On ma obsesję na długości żywotności sprzętu
No, pewnie dlatego, że jeszcze nigdy żaden telewizor ani odtwarzacz DVD/BD mi się nie zepsuł <LOL> (mówię o sprzęcie, który sam sobie kupiłem).


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 04-03-2019

(04-03-2019, 13:32)Gieferg napisał(a):  No ale do tego musisz mieć kompa z napędem Blu-ray

To tak jak Ty do zgrania płyty na dysk twardy i wypalenia płyty Smile


RE: Oppo UDP-203 - Gieferg - 04-03-2019

No dokładnie - sedno jest takie, że w razie problemów z OPPO trzeba zainwestować w inny sprzęt tak czy inaczej - jak dla mnie sensowniejszym rozwiązaniem byłoby od razu się zwrócić w stronę odpowiedniego kompa, bo OPPO wszystkich płyt i tak należycie nie obsłuży. Jak ktoś ma dość kasy, to wtedy OPPO jako wsparcie i "secondary option" jest jak najbardziej OK, ale poleganie wyłącznie na nim to słabe rozwiązanie. Napęd w kompie też się może zepsuć, ale póki co wymienić go to żaden problem. Poza tym wystarczy że film na oryginalnej płycie nie miał napisów i posiadacz oppo może sobie nagwizdać Tongue

Oppo mnie by nie ustawiło jeszcze z jednego powodu - oglądam z córką dużo filmów wydanych z dubbingiem - w miarę możliwości wymieniam go na lektora - tego mi oppo nie umożliwi.


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 04-03-2019

Raczej mało kto będzie czytał to bajdurzenie i brednie. Sprzęt się wyprzedał. Była możliwość zakupu za 550$ na amazon.com. Teraz po tym jak go już nie ma nigdzie w sklepach to odradzasz zakup. Można się położyć, że śmiechu. Teraz to już go kupują ludzie, którzy mają forsę i mają więcej forsy by kupić zamiennik. Większość nie chce nawet bawić się w kompa. Reszta się obejdzie ze smakiem i skorzysta z Netflix, Hbo czy co tam powstało. Naturalnie patrzysz przez pryzmat swojego zasadniczego świata, w których sam żyjesz. Mając kompletnie gdzieś realia.

Daras pisałem, że możesz do mnie na priv , a Ty po raz nty wałkujesz to samo gdzie popadnie. Zadasz mi pytania ja odpowiem.


RE: Oppo UDP-203 - Gieferg - 04-03-2019

Odradzam opieranie się tylko i wyłącznie na nim i budowanie kolekcji na zasadzie "mam oppo, mogę wszystko oglądać".
Cytat:Większość nie chce nawet bawić się w kompa.
No i ci prędzej czy później zostaną ze stertą bezużytecznych płyt.

Myślisz choć chwilę nad tym co czytasz?


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 04-03-2019

(04-03-2019, 13:44)Gieferg napisał(a):  No dokładnie - sedno jest takie, że w razie problemów z OPPO trzeba zainwestować w inny sprzęt tak czy inaczej - jak dla mnie sensowniejszym rozwiązaniem byłoby od razu się zwrócić w stronę odpowiedniego kompa, bo OPPO wszystkich płyt i tak należycie nie obsłuży. Jak ktoś ma dość kasy, to wtedy OPPO jako wsparcie i "secondary option" jest jak najbardziej OK, ale poleganie wyłącznie na nim to słabe rozwiązanie. Napęd w kompie też się może zepsuć, ale póki co wymienić go to żaden problem. Poza tym wystarczy że film na oryginalnej płycie nie miał napisów i posiadacz oppo może sobie nagwizdać

Co by jednak nie mówić to dla wielu osób (w tym dla mnie) OPPO jest prostszą i wygodniejszą opcją. Swojego OPPO kupowałem głównie do UHD BD, a skończyło się na tym, że komp do odtwarzania płyt całkowicie poszedł w odstawkę.
Poza tym jeśli mowa o UHD BD to OPPO ma kilka unikalnych funkcji, których nie ma pecet ani żaden znany mi odtwarzacz multimedialny.