Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - Szczepan600 - 01-06-2019

Takie pytanie sprzętowego laika... Czy na rynku jest inny, łatwiej dostępny odtwarzacz oferujący podobną do oppo opcję dodawania własnych napisów z pena? Najlepiej z napędem i region free, ale napisy to opcja główna. Pytam, bo trochę doskwiera mi temat np. francuskich wydań bez napisów ang. czy filmów azjatyckich/rosyjskich bez tłumaczenia w języku królów (bo o Piastach to nawet nie wspominam :-D). Zdaje sobie sprawę, że pewnie każdy by tu piał o takim sprzęcie, ale może ominęły mnie jakieś zapowiedzi czy rewelacje.


RE: Oppo UDP-203 - wachi40 - 01-06-2019

(01-06-2019, 10:20)Szczepan600 napisał(a):  Takie pytanie sprzętowego laika... Czy na rynku jest inny, łatwiej dostępny odtwarzacz oferujący podobną do oppo opcję dodawania własnych napisów z pena? Najlepiej z napędem i region free, ale napisy to opcja główna. Pytam, bo trochę doskwiera mi temat np. francuskich wydań bez napisów ang. czy filmów azjatyckich/rosyjskich bez tłumaczenia w języku królów (bo o Piastach to nawet nie wspominam :-D). Zdaje sobie sprawę, że pewnie każdy by tu piał o takim sprzęcie, ale może ominęły mnie jakieś zapowiedzi czy rewelacje.

CAMBRIDGE AUDIO CXUHD 4K


RE: Oppo UDP-203 - Glaeken - 10-07-2019

Jakich ustawień uzywacie przy odtwarzaniu UHD z plyty na oppo 203? Dla przykladu, nie wiem czy ustawianie ostrości na maxa ma sens.


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 10-07-2019

Nie ma sensu. Jedyne właściwe ustawienie ostrości to 0.


RE: Oppo UDP-203 - Bipo - 10-07-2019

Daj 2+ i będzie git... :-)


RE: Oppo UDP-203 - Glaeken - 11-07-2019

(10-07-2019, 17:41)misfit napisał(a):  Nie ma sensu. Jedyne właściwe ustawienie ostrości to 0.
Dlaczego nie ma sensu?

Wysłane z Samsung Galaxy S8+ przy użyciu Tapatalka


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 11-07-2019

M.in. dlatego, że miłośnicy sztucznego wyostrzania obrazu to są zwykle te same osoby narzekające później na ziarno, które tym sposobem ulega spotęgowaniu.
Poza tym powoduje to powstawanie aureolek i obraz traci na jego naturalności i po prostu nie wygląda tak jak powinien. Ale jak ktoś lubi sobie psuć obrazek to wolna droga... Smile


Oppo UDP-203 - Glaeken - 11-07-2019

Dzięki za wyjasnienie misfit. Nie byłem pewien.

A co z pozostałymi ustawieniami? Rowniez lepiej zostawic na optimum - 0?

Wysłane z Samsung Galaxy S8+ przy użyciu Tapatalka


RE: Oppo UDP-203 - Dólwsupie - 11-07-2019

Nie warto zmieniać, wszystko na zero. Inne wartości przydają się przy przeglądaniu na specyficznych urządzeniach.


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 11-07-2019

Wszystko na 0. Jeśli coś wymaga korekty to najlepiej to zrobić na wyświetlaczu.
Reszta ustawień na Auto. Ew. za pomocą plansz testowych lub własnymi oczętami zdecyduj czy warto włączyć tryb bezpośredni (wtedy skalowaniem obrazu zajmuje się wyświetlacz, a nie odtwarzacz). To samo tyczy się 4:2:2 vs 4:4:4 i 10-bit vs 12-bit.

Jeśli posiadasz TV UHD to upewnij się też czy zapodając OPPO treści 2160p/60 fps w HDR (na płycie póki co zdaje się Billy Lynn's Long Halftime Walk) nie dokonuje on przypadkiem konwersji do 8-bit na wyjściu. Optymalnie powinno być 10/12-bit 4:2:2. Dowiesz się tego przytrzymując przycisk info na pilocie na samym dole (HDMI Informacje wyj.)