Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - Pablo0909 - 16-10-2019

(16-10-2019, 23:24)prodarek napisał(a):  W ogóle nie rozumiem sorry, ale nie pojmuję twojego toku rozumowania. Chyba dzieli nas epoka.

Piszemy o funkcji bo jak widać odtwarzacz nie ma tu nic do rzeczy czy to będzie za 500 czy 5000pln, co znaczyć przytaczanie modeli nie wiem....
...
Dalej męczysz ub450 niezły jesteś.

Faktycznie nie rozumiesz, ani mojego sarkazmu, ani uwagi Darasa, że piszesz w temacie Oppo UDP-203 o funkcjach Panasonica. A poza tym, jesteś strasznie chaotyczny Wink


RE: Oppo UDP-203 - prodarek - 17-10-2019

Napisałem w tym wątku ponieważ oppo również ma taką opcję i otrzymałem odpowiedź.


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 17-10-2019

Czasami trzeba wybrać pl wersję z menu - problemy ludzi pierwszego świata... Big Grin

Faktyczny problem pojawia się gdy authoring płyty jest tak zaprojektowany, że nie da się wyłączyć napisów przy wyborze oryginalnej ścieżki dźwiękowej. W OPPO można je przesunąć maksymalnie w dół, ale w części przypadków i tak są widoczne. Do tego typu zadań specjalnych odpalam HTPC, "alternatywny" firmware do odtwarzacza też powinien pomóc.

A próba gryzienia po kostkach przez Darasa posiadaczy UB420 wyjątkowo nieudana Smile


RE: Oppo UDP-203 - Daras - 17-10-2019

(17-10-2019, 09:20)misfit napisał(a):  A próba gryzienia po kostkach przez Darasa posiadaczy UB420 wyjątkowo nieudana Smile

Eeee, miewałeś lepsze poczucie humoru. Smile Swoim sarkazmem (tekstem z lat 80 - tych) zwróciłem uwagę na pewną kwestię: nie zawsze nowoczesne sprzęty funkcjonują zgodnie z oczekiwaniami klientów, czy informacjami zaczerpniętymi z instrukcji obsługi. Kiedyś pisałem, że testując sprzęty audio - wideo sporządzam notatki oraz nanoszę pisakiem poprawki w markowych przewodnikach.

Co do napisów. Oczywiście zawsze miałem tak, że jedne się wklepywały, inne zaś nie. Podchodzę do wszelkich ustawień  elastycznie. Ba, olbrzymią frajdę sprawia mi przygotowywanie projekcji. Zaparzam sobie kawę i grzebię w menu odtwarzacza / projektora. Lubię świadomie wybrać określone rozwiązania. Za każdym razem wygląda to trochę inaczej.

I jeszcze drobiazg. Forum stanowi dla mnie (prócz edukacji) swoistą rozrywkę. Śmieję się w duchu gdy ktoś w sposób niebanalny "podgryzie moje kostki". Smile W ogóle za dużo u nas spiny. Przecież dyskutujemy (jedynie) o hobby!

Dla jasności jednak przypomnę, że nie lubię pod swoim adresem wypowiedzi z czapy, jak np. próby odgadnięcia ceny mojego rzutnika bez posiadania ku temu danych. W takiej sytuacji trudno mówić o żartach, tylko kompletnym nonsensie. Ale zostawmy starą historię, tym bardziej, że nie dotyczy ona kolegi.

Miłego dnia. Spadam do innych wątków.

EDIT:
(16-10-2019, 23:24)prodarek napisał(a):  (...) niezły jesteś.

Wiem. Ale dzięki.


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 17-10-2019

(17-10-2019, 12:57)Daras napisał(a):  W ogóle za dużo u nas spiny. Przecież dyskutujemy (jedynie) o hobby!
Przypomnij sobie jaki byłeś 3 dekady temu. Teraz to sobie żyjesz na luzie i sporządzasz od 5 lat notatki na temat odtwarzacza 4k jaki kupisz, za dekadę w promocji gdy 8k się rozpanoszy Smile


RE: Oppo UDP-203 - Nfsfan83 - 17-10-2019

Wolfman dobre Smile odnośnie Daras-a i jego ciągle nie spełnionych marzeń. Za 10-20 lat będzie wtyczka w głowie jak w Matrix...


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 17-10-2019

Daras - świadomie lub nieświadomie swoim poprzednim postem dałeś do zrozumienia, że czasami potrzeba wejścia do menu aby wybrać pl napisy lub dźwięk pomimo tego, że w ustawieniach wybrało się aby domyślnie był uruchamiany polski język to jest ograniczenie konkretnego odtwarzacza, co jest nieprawdą bo ograniczenie jest po stronie authoringu płyty i na każdym stacjonarnym odtwarzaczu (z oficjalnym firmware) zachowywałaby się ona tak samo. I tyle ode mnie.


RE: Oppo UDP-203 - Daras - 17-10-2019

(17-10-2019, 13:40)misfit napisał(a):  Daras - świadomie lub nieświadomie swoim poprzednim postem dałeś do zrozumienia...

Wszystko napisałem jak najbardziej świadomie. Po prostu niekiedy trza wejść do menu aby wybrać napisy lub dźwięk pomimo ustawień domyślnych. Nie zawsze sprzęty funkcjonują zgodnie z oczekiwaniami. Oczywiście problem nie musi leżeć po stronie odtwarzacza. Przecież wspomniał o tym Wolfman, a ja niczemu nie zaprzeczyłem. Zerknij na wcześniejszą stronę. Warto przeczytać całą aby mieć pełniejszy obraz sytuacji.

Niekiedy też nasuwają mi się nadinterpretacje postów. W razie wątpliwości po prostu pytam co poeta miał na myśli. Ale nic się nie stało.

To tyle ode mnie. Jeszcze raz miłego dnia.


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 17-10-2019

(17-10-2019, 13:26)Nfsfan83 napisał(a):  Wolfman dobre  odnośnie Daras-a i jego ciągle nie spełnionych marzeń. Za 10-20 lat będzie wtyczka w głowie jak w Matrix...
Daras to akurat biedny nie jest. Tyle , że szkoda mu kasy na projektor 4k, a nie potrafi się przemóc do tej technologii , bo musiałby oglądać filmy na jakimś oledzie 4k (55-65), który też musiałby kupić. Potem zamiast niemych filmów, które ogląda, to przerzuciłby się na Spidery i Batmany. Oglądanie 4k z hdr na zwykłym projektorze nie ma sensu.
Mnie nie obchodzi wielkość ekranu obecnie, wolę jakość obrazu. Do wielkości spokojnie dojdziemy, za parę latek stanieje to jeszcze bardziej i 77+ będą gościć w naszych progach. Wiadomo, że będzie 8k , by doić nas jeszcze bardziej z groszy jakie zarabiamy. Niestety sama rozdziałka mnie nie przekona 8k, hdr + 3D bez okularówSmile wtedy biorę


RE: Oppo UDP-203 - Nfsfan83 - 17-10-2019

myślisz, że 8k to będzie koniec?