Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - Bipo - 07-01-2020

(07-01-2020, 15:58)Pablo0909 napisał(a):  Ostatnia aktualizacja była rok temu, ale tak, ja też to zauważyłem. Od jakiegoś czasu, przy wczytywaniu niektórych płyt, wydaje mi się, że właśnie Oppo pracuje na max obrotach. Nie wiem czym to jest spowodowane, czy aktualizacją, czy czym innym, bo nie jest tak przy każdej płycie.

Nie robiłem aktualizacji bo nie miałem takiej potrzeby dopiero teraz z czystej ciekawości to zrobiłem i od razu to wyłapalem. Wcześniej była kompletna cisza, a żeby cofnąć do poprzedniego softu już chyba nie da rady...


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 07-01-2020

(07-01-2020, 16:15)Wolfman napisał(a):  To co wcześniej pisałem to było dawno temu, w erze przed nie działającym Braveheart. Który to po aktualizacjach działa, podobnie jak Patton z Uk, który włączyłem dzisiaj.

Aktualizacje naprawiły Ci funkcjonowanie kabelka ?
Dzięki za poprawę humoru Smile

[Obrazek: 35t.gif]


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 07-01-2020

Aktualizacje poprawiły mi działanie Patton (czarny ekran wcześniej). Proszę bardzo.


RE: Oppo UDP-203 - Pablo0909 - 07-01-2020

Jak dobrze pamiętam, to problem z Braveheart- em dotyczył wydania UHD w Europie, od FOX-a, a do tego kabelek nie był potrzebny Wink


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 07-01-2020

A kto pisał, że do uhd kabelek był potrzebny? Smile


RE: Oppo UDP-203 - prodarek - 20-01-2020

(31-12-2019, 07:23)ArekK napisał(a):  Jak najbardziej jest dolby digital w plikach .mkv. U mnie nie ma wyboru takiej ścieżki jak TrueHD Atmos jest tylko DD i MLP 7.1. U mnie jak załączę MLP 7.1 to dźwięk jest i amplituner rozpoznaje ten MLP 7.1 jako multichannel 7.1 przynajmniej tak pisze na moim Denon-ie AVR-x7200wa. I nie mogę przełączyć z DD na TrueHD bo po porostu nie ma takiej ścieżki do wyboru.

Identyczny problem jak twój raportowała ostatnio osoba na swoim CXUHD, żadne przełączanie ścieżek nie pomaga, oryginalny soft.


Oppo UDP-203 - bartnikp - 21-01-2020

Cześć,

Od ponad roku jestem szczęśliwym posiadaczem 203-ki. Z uwagi na problem jednego z użytkowników dotyczący wczytywania napisów z zewnętrznego źródła olewałem przez ten cały czas aktualizacje oprogramowania. Sprawdzę w domu jaką mam wersję softu ale zaczepnie już zapytam czy przez ten czas (10.2018) pojawiła się jakaś aktualizacja zawierająca znaczące zmiany/poprawki? I czy po aktualizacji nadal jest wszystko ok z wgrywaniem napisów?

Z góry dzięki za odp.
Pozdrawiam


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 21-01-2020

Nic nie jest zablokowane i nie ma z tym problemów. Nie ma też żadnego powodu by miało to kiedykolwiek nastąpić.


RE: Oppo UDP-203 - prodarek - 21-01-2020

@ArekK
Ustaw tak i sprawdź:

HDMI Audio > Bitstream

S/PDIF > Bitstream

Secondary Audio OFF


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 21-01-2020

Sprawdzał.

(31-12-2019, 10:23)misfit napisał(a):  MLP to w praktyce TrueHD.

Upewnij się, że w ustawieniach OPPO masz:
- Format dźwięku HDMI - Bitstream.
- Dodatk. ścieżka audio - Wył.

a w Ust. urządzenia tryb gotowości jest na "Oszczędz. energii".

Po zmianach wyłącz i włącz OPPO i zobacz czy coś się u Ciebie zmieniło w kwestii TrueHD/Atmosa.

(31-12-2019, 11:18)ArekK napisał(a):  To wczesniej sprawdzałem

- Format dźwięku HDMI - Bitstream.
- Dodatk. ścieżka audio - Wył.

nic to nie zmienia ...