Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - Mr.Hankey - 18-06-2020

Obstawiam, że musiało być coś nie tak z tymi konkretnymi napisami, o co pewnie nie trudno, bo ściągnąłem inne i było już ok. Zapisane były z całą pewnością poprawnie.


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 18-06-2020

Tutaj rada Wolfmana jest trafna - Subtitle Workshop potrafi naprawić większość błędów. Wystarczy wczytać napisy w tym programie i je ponownie zapisać.


RE: Oppo UDP-203 - pred895 - 18-06-2020

Ja przerabiam wszystkie napisy w Subtitle Edicie, po załadowaniu szybko usuwam wszystkie zbędne informacje od tłumaczy i inne loga, klik zmiana na format: SubRip (.srt) kodowanie: (UTF-8) i po sprawie. Czasem bywa tak że polskie napisy na płycie wkurzają mnie do tego stopnia ( zbyt wielkie odstępy, za duże litery , dziwaczne czcionki ) że wole sobie załadować te z USB. Tak było w przypadku Prestiżu UHD od Warnera, chyba robił je ktoś z myślą dla niedowidzących takie były wielkie. Kolejna opcja z której często korzystam to przesunięcia góra i dół tak aby nie wychodziły na czarne pasy - uwaga można też przesuwać w ten sposób napisy nagrane na płycie. Tak czy inaczej Oppo to zajebisty kombajn, który łyka mi bez problemu dysk zewnętrzny 5 tera, doskonale współpracuje z TV oraz Projektorem, nigdy mnie nie zawiódł i niech tak zostanie jak najdłużej.


RE: Oppo UDP-203 - Pablo0909 - 18-06-2020

Ja też robiłem w SE dokładnie tak samo, jak opisał to pred895, a jeśli w notatniku, to zapisywałem jako UTF-8 z BOM i wszystko grało. Bardzo, ale to bardzo rzadko (może raz, albo dwa) zdarzyło się, że coś nie tak było z napisami, ale to była wina pliku, nie odtwarzacza Smile Mr.Hankey, gratki (z pewnością) udanego zakupu Smile


RE: Oppo UDP-203 - Szczepan600 - 18-06-2020

Mr.Hankey a gdzie zakupiony? Też bym chętnie chwycił :-D


RE: Oppo UDP-203 - Gieferg - 18-06-2020

Chyba nie da rady Tongue

Mr.Hankey napisał(a):Ostatecznie odkupiłem Oppo od kolegi mojego znajomego



RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 18-06-2020

A może wspólnego z forum, który wystawił?


RE: Oppo UDP-203 - Szczepan600 - 18-06-2020

A nie doczytałem, mój błąd :-)


RE: Oppo UDP-203 - Glaeken - 19-06-2020

(18-06-2020, 15:27)Mr.Hankey napisał(a):  Napęd w Oppo chodzi też wyraźnie głośniej niż w Panasonicu [...] Swoją drogą, u Was też tak ciężko wciskają się przyciski?
Jedno i drugie u mnie nie występuje. Oppo to najcichszy napęd jaki kiedykolwiek miałem. A trochę ich miałem. Delikatny dźwięk przy wysuwaniu/wsuwaniu półki ma płytę to jedyny "odgłos" oppo. Jest też bardzo szybki podczas odczytu płyt.

Co do napisów miałem tylko problem z filmem Aniara. Nic nie pomagało: ani sciaganie innych wersji filmu, ani napisów, przerabianie na inny format (utf, ansi) tez nic nie dalo. W koncu olalem "zabawe" i obejrzałem film z napisami na innym urzadzeniu.

Gratuluję zakupu Smile


Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 19-06-2020

Przy rozruchu płyty OPPO do najcichszych na pewno nie należy - napęd wtedy pracuje na maksymalnej prędkości po to aby jak najszybciej załadować menu. Ale po rozpoczęciu filmu powinno już być cicho - przy niektórych płytach UHD (głównie Sony) trzeba jednak poczekać ok. minutę zanim napęd wejdzie na niskie obroty.

Co do Aniara - jakie wydanie ? Jeśli niemieckie to tam nie ma żadnych napisów na płycie = brak możliwości załadowania napisów zewnętrznych.