Filmozercy.com | Forum
Sugestie odnośnie forum - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: O stronie i forum (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-stronie-i-forum)
+--- Wątek: Sugestie odnośnie forum (/watek-sugestie-odnosnie-forum)



RE: Sugestie odnośnie forum - Gieferg - 19-01-2017

Wiadomo, że w osobnym, chodzilo o to, czy ten osobny ma się znajdować w dziale Wydania > Filmy, czy w bezpośrednio w Wydania. Ja jestem za tą pierwszą opcją.


RE: Sugestie odnośnie forum - kew97 - 19-01-2017

(19-01-2017, 22:23)Mateusz napisał(a):  Chodziło mi o poddział, czyli tak jak w Dziale Zakupy są to np. Giełda i Kody rabatowe. Tak będzie chyba najlepiej. Jutro może się tym zajmę.

No, to tak chyba będzie ok. Tylko jak np. w temacie o Davidzie Lynchu jest też serial - Miasteczko Twin Peaks, a ten poddział będzie w dziale "Filmy" to serial tam nie pasuje. Do Xawerego Żuławskiego też chciałem dodać serial - "Krew z krwi". A dla seriali jest osobny dział. To chyba lepszą opcją jest utworzenie nowego działu w "Wydaniach Blu-ray i DVD"


RE: Sugestie odnośnie forum - Gieferg - 19-01-2017

To szczegóły, nie warto z tego powodu specjalnie robić nowego, równorzędnego działu, który tyczy się tego co jest już poruszane w innych, a pewnie 98% zawartości to jednak filmy. I tak jest już za dużo działów na stronie głównej forum Tongue


RE: Sugestie odnośnie forum - kew97 - 19-01-2017

No dobra, to niech jest jako poddział w dziale "Filmy". Przekonałeś mnie Big Grin


RE: Zasady obowiązujące w dziale Reżyserzy - Wolfman - 20-01-2017

Przy zakładaniu normalnych tematów dla pojedynczych filmów nie wymagasz info dvd z polską wersją językową. Więc dlaczego tutaj , gdzie więcej roboty z tym jest to wymagasz?


RE: Sugestie odnośnie forum - Mateusz - 20-01-2017

Patrząc na dotychczasowe tematy widać wyraźnie, że dotyczą one reżyserów, których filmografia została wydana głównie na DVD. Wydaje mi się zatem, że jest to logiczne kryterium, dzięki któremu tematy będą w pełni spełniały swoją funkcję.


RE: Sugestie odnośnie forum - Wolfman - 20-01-2017

Akurat osoba, która zakłada kupuje tylko ten nośnik więc jest logiczne, że zakłada głównie z tym nośnikiem. Na forum jak dobrze wiemy większość nie interesuje się tym nośnikiem wg wszelkich ankiet, rozmów na forum. Więc logiczne by było dawać dvd , gdy film w ogóle nie wyszedł na blu. Są takie przypadki i skupić się na wydaniach zagranicznych, które są dostępne na rynku i w przeciwieństwie do polskich dvd nie kosztują krocie. Jak widzę czasami cenę dvd 120 zł, a cenę blu za granicą 5 funta to nóż się w kieszeni automatycznie otwiera.


RE: Sugestie odnośnie forum - Mateusz - 20-01-2017

Tematów nie zakłada jedna osoba, a kilka. Nośniki są traktowane tak samo, więc nie widzę problemu. 120 zł za DVD? Gdzie, kiedy, jak i dlaczego tak tanio?


RE: Sugestie odnośnie forum - Wolfman - 20-01-2017

Tematy, w których jest 95% dvd, a jeden czy dwa blu to większości nie przysłużą. Do tego zmierzam. Mnie i wiele osób kompletnie dvd nie interesuje. Więc trochę bez sensu , że wymogłeś głównie wydania polskie, a wiemy jak ciepłym moczem dystrybucja leje na ciekawsze i trudniejsze w odbiorze filmy na blu. To takie tematy będą większości nie przydatne. Skoro ma być dvd to i niech będzie blu. Polski czy zagraniczny , ale niech będzie.
Przy zakładaniu tematów odnalazłem takie smaczki cenowe, dzisiaj szukałem dla kogoś Nagi lunch, widziałem dvd po 80 zł i to jedyny. Więc nie wiem , kto by też miał kupować takie wydania polskie. Jakiś nowobogacki?


RE: Sugestie odnośnie forum - Mateusz - 20-01-2017

(20-01-2017, 15:29)wolfman napisał(a):  wymogłeś głównie wydania polskie
(20-01-2017, 15:29)wolfman napisał(a):  Skoro ma być dvd to i niech będzie blu.

Napiszę jeszcze raz: Nośniki są traktowane tak samo. Cytując regulamin: listę wszystkich dostępnych w Polsce lub z polską wersją językową wydań na DVD i Blu-ray.

(20-01-2017, 15:29)wolfman napisał(a):  Mnie i wiele osób kompletnie dvd nie interesuje.
Mnie nie interesują twórcy, jakich dotyczą te tematy, więc tam nie zaglądam. Kogoś interesują, więc zakłada temat. Nigdzie na świecie nie ma wydań Blu-ray z polską wersją na jakieś niszowe / mniej popularne / artystyczne filmy to i nie ma w tych tematach informacji o Blu-ray. Jeśli takie wydanie istnieje, musi znaleźć się w wykazie. W czym problem? Tylko już konkretnie, a nie na zasadzie szukania dziury w całym.