Filmozercy.com | Forum
Sugestie odnośnie forum - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: O stronie i forum (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-stronie-i-forum)
+--- Wątek: Sugestie odnośnie forum (/watek-sugestie-odnosnie-forum)



RE: Sugestie odnośnie forum - Gieferg - 17-02-2017

A ja się odnoszę tylko i wyłącznie do forum. I jakoś nie widzę żeby ktokolwiek dyskutował tu o komiksach. Większośc działów na tym forum powstała dlatego, że było na nie zapotrzebowanie wcześniej na kolekcjonerzeDVD a to forum powstało jako jego kontynuacja więc od razu dostało większość tych samych działów. Ktoś proponował dział do dyskusji o filmach w oderwaniu od ich wydań - powstał taki dział (obecnie też cienko przędzie), kilka osób chciało działu o soundtrackach - powstał dział o soundtrackach (inna sprawa, że mało kto się wypowiada), o dział komiksowy na forum nikt nie prosił, jest, bo admina interesuje ten temat, ale to nie działa - żeby to miało sens należałoby zrobić forum typowo o komiksach i propagować je wśród ludzi, którzy siedzą w temacie komiksów. Tutaj dział o komiksach jest na doczepkę - coś takiego nie przyciągnie ludzi, którzy rzeczywiście chcą pogadac o komiksach, skoro po zajrzeniu do działu zobaczą, że nic się tu nie dzieje, bo ludzie sa na tym forum z zupełnie innych powodów.

Moim zdaniem już sama nazwa portalu nie jest w żaden sposób zachęcająca dla miłośników komiksów, a jeśli tacy tu trafiają to niejako przy okazji. Czy to forum w ogóle było w jakikolwiek sposób promowane z nastawieniem na zainteresowanie nim miłośników komiksu? Gdy w 2009 roku trafiłem na kolekcjonera DVD wrzucałem linki do forum gdzie się dało - a że od czterech lat bywałem na wszelkich forach filmowych, to miałem gdzie wrzucać i forum szybko się rozkręciło (wcześniej admini jakoś nie byli w stanie go rozruszać, nie wiem czy w ogóle próbowali). Jesli więc chodzi o cokolwiek więcej niż to, żeby linki do głównej były w jednym dodatkowym miejscu, to wypadałoby jakoś w tym kierunku działać - np zacząć od podzielenia głównej na filmo- i komiksożerców, a potem powrzucać linki w odpowiednich miejscach (Avalon, Batcave może również Gildia czy Poltergeist).


RE: Sugestie odnośnie forum - Mateusz - 17-02-2017

(17-02-2017, 20:59)Kirek napisał(a):  Tak sobie pomyślałem, żeby w tematach 'Departament sprzedaży' i 'Zamienię' wprowadzić zasadę pozwalającą przedstawiać w nich wydania na sprzedaż/wymianę TYLKO przez link do filmoskopu, w którym wypełnione są minimum dane podstawowe widoczne pod miniaturką okładki (z możliwością pominięcia 'Daty wydania', no i listy nośników, której nie da się wypełnić 'ręcznie').
Drugi pomysł to zastąpienie wymogu 10 postów w celu umożliwienia korzystania z działu Giełda, koniecznością wprowadzenia w filmoskopie opisu 10 płyt.

Powinno to pozytywnie wpłynąć na bazę filmoskopu Smile


wolfman Twój pomysł jest o tyle nietrafiony, że zaraz zaczną się podejrzenia o to kto jest pupilkiem a kto nielubiany przez załogę forum.

Pomysł ciekawy, pomyślimy. Już prędzej widziałbym jakiś konkurs właśnie w ramach uzupełniania Filmoskpu niż postów na forum. W grę wchodziłyby czyste statystyki, a nie osobiście przyznawane punkty.


RE: Sugestie odnośnie forum - Gieferg - 17-02-2017

Cytat:Drugi pomysł to zastąpienie wymogu 10 postów w celu umożliwienia korzystania z działu Giełda, koniecznością wprowadzenia w filmoskopie opisu 10 płyt.

Teraz ludzie piszą te dziesięć postów na odwal się, żeby tylko dostac możliwość korzystania z tego działu, a ty chcesz sprawić, żeby zaczęli wprowadzać dane do filmoskopu na odwal się? Bad idea.


RE: Sugestie odnośnie forum - Mateusz - 17-02-2017

Nie zamierzam promować działu z komiksami na innych typowo komiksowych portalach. Jeśli z czasem forum się nie rozwinie, to trudno.


RE: Sugestie odnośnie forum - meaner - 17-02-2017

Wg. mnie reputacja mogłaby zniknąć. Jest po prostu niepotrzebna.

Co do działu Giełda to mógłby zapanować tam porządek. Oczywiście jak i z konkretnymi użytkownikami. Nic nie piszą na forum a co jakiś czas wstawiają posty tylko w tym dziale. Tacy powinni od razu zniknąć z forum. Wink
Ten próg 10 postów też powinien zostać podwyższony albo chociaż admin po pewnym okresie sam mógłby dawać dostęp do takiego działu. Jakby widział, że taki delikwent nie przyszedł na forum aby sobie zrobić reklamę.

Co do działów komiksowych i soundtrackowych się nie wypowiem ponieważ zwykle w świecie mnie nie interesują. Big Grin


RE: Sugestie odnośnie forum - Gieferg - 17-02-2017

Mateusz napisał(a):Nie zamierzam promować działu z komiksami na innych typowo komiksowych portalach.

Więc tym bardziej nie ma on sensu.
Możesz mnie dać do tej grupy, która go nie widzi? Nie będę więcej poruszał tematu.

Cytat:Nic nie piszą na forum a co jakiś czas wstawiają posty tylko w tym dziale. Tacy powinni od razu zniknąć z forum.

Popieram. Gdyby decyzja należała do mnie, nie byłoby tu takich jak chocby ten cały Barmon (ostatnie posty nie będące ofertami z czerwca 2015).


RE: Sugestie odnośnie forum - Mateusz - 17-02-2017

Powinieneś już nie widzieć działu. Co powiecie na dodane do 10 postów czasu spędzonego na forum? Chyba będzie bardziej miarodajny niż czas od rejestracji.


RE: Sugestie odnośnie forum - Kirek - 17-02-2017

Gieferg obecny system sam krytykowałeś bo konieczność przeczytania 10 nic nie wnoszących postów jest męcząca. Z usuwania kont nie ma żadnego pożytku a konieczność uzupełnienia bazy w filmoskopie to wymierny plus. Mnie osobiście osoby, które udzielają się tylko w dziale 'Giełda' nie przeszkadzają, może kiedyś trafi się jakaś ciekawa oferta i dla mnie. Wypełnianie na odwal się, też można ogarnąć i przy zauważeniu takiego wpisu nie zaliczać go do liczby wypełnionych czy też nawet odejmować z tego licznika jeden punkt karnie. Jeżeli ktoś chce rzeczywiście na dłużej zagościć nawet tylko w dziale 'Giełda' to wydaje mi się, że podejdzie do tematu poważnie.


RE: Sugestie odnośnie forum - Gieferg - 17-02-2017

Cytat:Gieferg obecny system sam krytykowałeś

Owszem, bo wcale nie jest dobry.

Cytat:Co powiecie na dodane do 10 postów czasu spędzonego na forum?

Można spróbować.

Cytat:Powinieneś już nie widzieć działu.

Wciąż mnie straszą jego ziejące pustką działy - może to ograniczenie jakoś koliduje z uprawnieniami moderatora, ale mniejsza z tym, przeboleję Wink


RE: Sugestie odnośnie forum - Mateusz - 17-02-2017

(17-02-2017, 22:01)Gieferg napisał(a):  Wciąż mnie straszą jego ziejące pustką działy - może to ograniczenie jakoś koliduje z uprawnieniami moderatora, ale mniejsza z tym, przeboleję

Teraz?