Filmozercy.com | Forum
Sugestie odnośnie forum - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: O stronie i forum (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-stronie-i-forum)
+--- Wątek: Sugestie odnośnie forum (/watek-sugestie-odnosnie-forum)



RE: Sugestie odnośnie forum - Daras - 04-08-2018

Mateusz, po wyodrębnieniu wątku „Powstanie Warszawskie” z tematu „Miasto 44” powstała nieścisłość.
Bezpośrednio pod wpisem Mariana z godz. 15:46 powinna być widoczna moja odpowiedź z godz. 16:20, którą zostawiłeś w „Mieście”. Przez to oba tematy straciły spójność logiczną. Proszę o korektę.


RE: Sugestie odnośnie forum - Mateusz - 04-08-2018

Już jest na swoim miejscu.


RE: Sugestie odnośnie forum - Kirek - 06-08-2018

Tym razem sugestia do użytkowników. Starajcie się nie nadużywać cytowania. Jeżeli odpowiadasz na ostatni post to po co go cytować i to przeważnie w całości? Nie mówiąc już o przypadkach, gdy później następuje odpowiedź pierwszej osoby i w tym celu cytuje zarówno swój pierwszy post jak i odpowiedź do której chce się ustosunkować. To nie pomaga dyskusji a raczej ją utrudnia ponieważ trzeba się przebić przez tą samą treść kilkukrotnie. Skrajne przypadki to gdy ktoś cytuje post a w swojej wypowiedzi nic nie wnosi do cytowanej, a gdy cytowany post jest obszerny to wychodzą kwiatki takie jak >>ten<<

Podsumowując: Przed zacytowaniem posta zastanów się czy to jest konieczne a jeżeli dojdziesz do wniosku że tak to czy koniecznie musisz cytować cały post, czy może wystarczy wydzielić z niego fragment do którego chcesz się ustosunkować.


RE: Sugestie odnośnie forum - Pablo0909 - 06-08-2018

To dodam jeszcze coś od siebie odnośnie tego i innych wpisów- może ktoś, kto ma problem z pisaniem w j. polskim, niech zerknie od czasu do czasu do słownika. Czasami nie da się tego czytać i łapię się na tym, że zastanawiam się "co poeta miał na myśli" Smile Można się postarać tym bardziej, że swoim wpisem, zwracamy się do innych osób.


RE: Sugestie odnośnie forum - Daras - 06-08-2018

Kirek, zgadzam się z Tobą. Staram się nie nadużywać cytowania i dość starannie wyodrębniam fragmenty dłuższych wypowiedzi (patrz niżej). Wyjątki stanowią posty stare / wygrzebane. Aby uwidocznić kontekst swojego komentarza cytuję najczęściej całość.

Cytat:
(…)
Starajcie się nie nadużywać cytowania. Jeżeli odpowiadasz na ostatni post to po co go cytować i to przeważnie w całości?
(…)

Sądzę, że powyższe ma miejsce w określonej sytuacji. Komentator może się obawiać okoliczności, w której cytowane zdanie zostanie zmienione lub usunięte (?). Wówczas taka dyskusja traci sens.


RE: Sugestie odnośnie forum - Gieferg - 06-08-2018

Niektórzy klikają "cytuj" zamiast "odpowiedz" i nie moga skumać, że to kompletnie bez sensu.


RE: Sugestie odnośnie forum - Wolfman - 06-08-2018

Najlepsze są te odpowiedzi z całą galerią obrazków na jedną stronę, a pod nimi odpowiedź cytującego składająca się z trzech słów.


RE: Sugestie odnośnie forum - Daras - 07-08-2018

Może się mylę. Jeśli tak, to sorry.
Przed momentem przyznałem punkcik reputacyjny koledze Juby. Wydawało mi się, że wcześniej miał ich 547 i nic nie uległo zmianie. Nie jestem pewny czy mój został uwzględniony (?).


RE: Sugestie odnośnie forum - Gieferg - 07-08-2018

LOLz Smile
Cytat:Wydawało mi się, że wcześniej miał ich 574
Masz rację. Wydawało Ci się. Nikt na forum nigdy nawet nie był blisko takiego poziomu reputacji o jakim piszesz. 574 to Juby może mieć najwyżej postów. Reputacji ma teraz 8 punktów.


RE: Sugestie odnośnie forum - Daras - 07-08-2018

No tak. Wszystko jasne. Gorąc taki...