Filmozercy.com | Forum
Jim Jarmusch - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+---- Dział: Reżyserzy (https://forum.filmozercy.com/dzial-rezyserzy)
+---- Wątek: Jim Jarmusch (/watek-jim-jarmusch)

Strony: 1 2 3 4 5


Jim Jarmusch - Panaes - 16-07-2017

Jeśli idzie o wydania filmów Jarmuscha w Polsce, to sprawa jest dość złożona. W zasadzie każdy film ma co najmniej 2-3 warianty opakowań. Ponieważ jestem wielkim fanem twórczości Jima, posiadam w swojej kolekcji większość z nich (tak, nawet "Broken Flowers" w 5 wersjach). Wszystkie edycje będę sukcesywnie uzupełniał skanami. Jeśli czegoś brakuje - piszcie. Nie trudno się pogubić w tym przypadku. ;)

--

NIEUSTAJĄCE WAKACJE (1980)

- Tantra (VHS; Kolekcja "To Jest Kino!")
- Gutek (DVD Box) [Filmoskop]

[Obrazek: Jim_Jarmusch_-_Nieustajace_Wakacje_Gutek_01.jpg] [Obrazek: Jim_Jarmusch_-_Nieustajace_Wakacje_Gutek_02.jpg]

- Zwierciadło (DVD Box Slim)

[Obrazek: Nieustaj_ce_Wakacje_Amaray_Slim_Zwierciad_o_01.jpg] [Obrazek: Nieustaj_ce_Wakacje_Amaray_Slim_Zwierciad_o_02.jpg]

INACZEJ NIŻ W RAJU (1984)

- Tantra (VHS; Kolekcja "To Jest Kino!")
- Gutek (DVD Box) [Filmoskop]

[Obrazek: Jim_Jarmusch_-_Inaczej_Niz_W_Raju_Gutek_01.jpg] [Obrazek: Jim_Jarmusch_-_Inaczej_Niz_W_Raju_Gutek_02.jpg]

- Zwierciadło (DVD Box Slim)

[Obrazek: Inaczej_Ni_W_Raju_Amaray_Slim_Zwierciad_o_01.jpg] [Obrazek: Inaczej_Ni_W_Raju_Amaray_Slim_Zwierciad_o_02.jpg]

POZA PRAWEM (1986)

- Tantra (VHS; Kolekcja "To Jest Kino!")
- Gutek (DVD Box) [Filmoskop]

[Obrazek: Jim_Jarmusch_-_Poza_Prawem_Gutek_01.jpg] [Obrazek: Jim_Jarmusch_-_Poza_Prawem_Gutek_02.jpg]

- Zwierciadło (DVD Box Slim)

[Obrazek: Poza_Prawem_Amaray_Slim_Zwierciad_o_01.jpg] [Obrazek: Poza_Prawem_Amaray_Slim_Zwierciad_o_02.jpg]

MYSTERY TRAIN (1989)

- Tantra (VHS; Kolekcja "To Jest Kino!")
- Gutek (DVD Box) [Filmoskop]

[Obrazek: Jim_Jarmusch_-_Mystery_Train_Gutek_01.jpg] [Obrazek: Jim_Jarmusch_-_Mystery_Train_Gutek_02.jpg]

NOC NA ZIEMI (1991)

- Tantra (VHS; Kolekcja "To Jest Kino!")
- Gutek (DVD Box) [Filmoskop]

[Obrazek: Jim_Jarmusch_-_Noc_Na_Ziemi_Gutek_01.jpg] [Obrazek: Jim_Jarmusch_-_Noc_Na_Ziemi_Gutek_02.jpg]

- Glamour (Kartonik - Kolekcja: "Klub Filmowy Glamour")

[Obrazek: noc_na_ziemi_glam_01.jpg][Obrazek: noc_na_ziemi_glam_02.jpg]

JIM JARMUSCH - KOLEKCJA BIAŁA (5xDVD)

- Gutek (5xDVD Box w papierowej obwolucie)

[Obrazek: Jim_Jarmusch_-_Kolekcja_5_DVD_Gutek_01.jpg] [Obrazek: Jim_Jarmusch_-_Kolekcja_5_DVD_Gutek_02.jpg]

JIM JARMUSCH - KOLEKCJA BRĄZOWA (3xDVD)

- Gutek (3xDVD Box w papierowej obwolucie)

JIM JARMUSCH - KOLEKCJA CZERWONA (3xDVD)

- Gutek (3xDVD Box w papierowej obwolucie)

TRUPOSZ (1995)

- Solopan (DVD Box) [Filmoskop]

[Obrazek: Truposz_Solopan_01.jpg][Obrazek: Truposz_Solopan_02.jpg]

- Solopan (DVD Box Slim; sprzedawane z obwolutą i bez)

[Obrazek: Truposz_Solopan_Slim_01.jpg][Obrazek: Truposz_Solopan_Slim_02.jpg]

- Gazeta Wyborcza (DVD Box Slim; Kolekcja "Kino Na Wakacje")

[Obrazek: Truposz_Gazeta_Wyborcza_01.jpg] [Obrazek: Truposz_Gazeta_Wyborcza_02.jpg]

GHOST DOG: DROGA SAMURAJA (1999)

- Gutek/Mayfly (DVD Box oraz kartonik; "Mocna Kolekcja EGX")
- Gazeta Wyborcza (DVD Box Slim; "Kino Z Gwiazdami")
- Best Film (DVD Box z obwolutą i bez)

[Obrazek: Ghost_Dog_Best_DVD_Box_01.jpg] [Obrazek: Ghost_Dog_Best_DVD_Box_02.jpg]

- Best Film (Kartonik)
- Best Film (Super Jewel Box)

10 MINUT PÓŹNIEJ: TRĄBKA (2002)

- Elle Decoration (Kartonik)

[Obrazek: trabka_01.jpg] [Obrazek: trabka_02.jpg]

- Rzeczpospolita (DVD Box Slim - Kolekcja: "Cinema Rzeczpospolita")

KAWA I PAPIEROSY (2003)

- Solopan (DVD Box)
- Solopan (DVD Box Slim z obwolutą i bez; Kolekcja "Classic Collection")

[Obrazek: Kawa_I_Papierosy_Solopan_Bez_01.jpg] [Obrazek: Kawa_I_Papierosy_Solopan_Bez_02.jpg]

- Gazeta Wyborcza (DVD Box Slim; Kolekcja: "Kino Na Wakacje")

- Film (koperta; Kolekcja: "Film Kolekcja")

[Obrazek: Kawa_I_Papierosy_Kartonik_Film_01.jpg] [Obrazek: Kawa_I_Papierosy_Kartonik_Film_02.jpg]

BROKEN FLOWERS (2005)

- Best Film (Digipak z obwolutą)

[Obrazek: Broken_Flowers_Best_Digi_01.jpg] [Obrazek: Broken_Flowers_Best_Digi_02.jpg]

- Best Film (DVD Box) [Filmoskop]
- Best Film (Digibook - Kolekcja "Filmowe Strony Świata")

[Obrazek: Jim_Jarmusch_-_Broken_Flowers_Best_Film_Digib.jpg] [Obrazek: Jim_Jarmusch_-_Broken_Flowers_Best_Film_Digib.jpg]

- Best Film (Digibook - Kolekcja "Mistrzowie Kina")
- Viva! (Książeczka papierowa - Kolekcja "Viva! Najlepsze Kino")

THE LIMITS OF CONTROL (2009)

- Best Film (Digipak z obwolutą)

[Obrazek: Limits_Of_Control_Best_Film_Digipak_01.jpg] [Obrazek: Limits_Of_Control_Best_Film_Digipak_02.jpg]

- Best Film (DVD Box) [Filmoskop]

[Obrazek: Limits_Of_Control_Best_Film_01.jpg] [Obrazek: Limits_Of_Control_Best_Film_02.jpg]

TYLKO KOCHANKOWIE PRZEŻYJĄ (2013)

- Gutek (Digipak) [Filmoskop / Forum]

[Obrazek: Jim_Jarmusch_-_Tylko_Kochankowie_Przezyja_Gutek.jpg] [Obrazek: Jim_Jarmusch_-_Tylko_Kochankowie_Przezyja_Gutek.jpg]

PATERSON (2016)

- Gutek (Digibook)

[Obrazek: Paterson_Digibook_01.jpg] [Obrazek: Paterson_Digibook_02.jpg]


RE: Jim Jarmusch - kew97 - 16-07-2017

Dobra robota! Mi brakuje Coffee & Cigarettes do kompletu Smile

Ghost Dog wydał też Gutek z Mayfly i to w dwóch okładkach, jedna podobna do tej od Kino Świat, a jedna taka jak filmy z boxu 5DVD


RE: Jim Jarmusch - Panaes - 16-07-2017

Ghost Dog ma ok. 5 wersji z tego co wiem. ;) Z czasem uzupełnię. Muszę przeszukać mieszkanie i okolice. ;)


RE: Jim Jarmusch - Ethan - 16-07-2017

Mi brakuje Kawy również. Mam wydanie gazetowe. Truposza oraz Broken Flowers, ale to nie były dla mnie jakoś ważne filmy. Chociaż może powinienem wrócić. Tylko Kochankowie Przeżyją miałem okazję kupić, ale dla mnie tylko 6/10 Smile
Ulubiony? Noc Na Ziemi


RE: Jim Jarmusch - mk1976 - 16-07-2017

Kawa i papierosy - kartonik + 3 filmy ( mam ale nie pamiętam tytulow i nie za bardzo mam jak sprawdzic) były dołączone do miesięcznika (?) Zwierciadło


RE: Jim Jarmusch - Ethan - 16-07-2017

Chyba do zwierciadła, tak jak Fellini, Altman czy Windą na Szafot

[Obrazek: 29067691ab322793med.jpg]

to tak na potwierdzenie


RE: Jim Jarmusch - kew97 - 16-07-2017

Tak, do zwierciadła były dołączone po 3 filmy: Jarmuscha, Felliniego, Altmana i Malle.


RE: Jim Jarmusch - Panaes - 16-07-2017

Mnóstwo było różnorakich wydań typu "dodatek do gazety". Widać po powyższym zestawieniu, które jest i tak jeszcze niekompletne. Szkoda, że nie doczekaliśmy się choćby jednego wydania Blu-Ray. Może w przypadku "Patersona" się uda, ale póki co nie ma nawet słowa o premierze DVD. Słabo...


RE: Jim Jarmusch - mk1976 - 16-07-2017

Petersonem to się chyba Gutek zajmuje więc na niebieski krążek bym nie liczył


RE: Jim Jarmusch - Panaes - 16-07-2017

Owszem i niestety zapewne tak się skończy. Nie wiem czemu Gutek nie wydaje Blu i bardzo na tym ubolewam, ponieważ wydają najciekawsze dla mnie kino. Oczywiście nie jest problemem zamówić sobie wydanie zagraniczne, ale chciało by się po prostu wyjść do sklepu i móc kupić jak człowiek. ;)