Filmozercy.com | Forum
Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor (/watek-kolekcja-polskich-klasykow-na-blu-ray-z-okazji-50-lat-studia-tor)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - misfit - 06-06-2018

Więc mamy inne podejście. Pewnie będę jednym z ostatnich, który będzie "gasił światło" jeśli chodzi o kupowanie filmów na nośnikach fizycznych, z tym, że od Blu-ray'a, czy to FHD czy UHD, oczekuję najwyższej jakości obrazu i dźwięku, a minimum przyzwoitości to OAR, bezstratna ścieżka dźwiękowa, brak wosku i black crusha czy ciemnoszarych czerni. Jeśli do tego emisja TV czy wersja VOD pod tym względem prezentuje się lepiej to taki wydawca może być pewien, że pieniążków ode mnie nie powącha.


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Wolfman - 06-06-2018

Doskonale rozumiem, nie jest to jednak budżetowy film bez fabuły, który ma zachwycać efektami specjalnymi. Mam inne podejście do starych klasyków, zwłaszcza z Polski.


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - misfit - 06-06-2018

Czyli jeśli nie oglądamy facetów w obcisłych kostiumach to można machnąć ręką na dźwięk/obraz - czasami stykam się z tego typu opiniami, ale jestem zdecydowanie odmiennego zdania Smile

Wracając do pytania j.jacek, stanowczo odradzam od Studio Blu - Krótki film o miłości, Zaklęte rewiry oraz Medium. Poza tym Struktura kryształu wg. screenów na poral.eu ma spory wosk.
Do tego film Dzieje grzechu jest dostępny w lepszej jakości A/V od Arrow. Podobnie Przypadek od Criteriona (Region A), czy Constans i Barwy ochronne od DI Factory obecne w pakiecie #1 Scorsese.
Poza tym Daras wcześniej narzekał na Ucieczkę z Kina Wolność.

300 mil do nieba czy Bez końca kupię ew. gdy kiedyś będzie dostępny w cenie ~30 zł lub niższej. Więcej toto w takim wydaniu nie jest dla mnie warte.


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - j.jacek - 06-06-2018

Bardzo dziękuję za odpowiedź na mój post,albo inaczej podpowiedź bo to ja w ostateczności zadecyduje czy kupić czy nie,ale takie informacje są potrzebne biorąc pod uwagę że to są jednak filmy ponad trzydziestoletnie a materiał źródłowy jest jaki jest. i tu pytanie do misfita ,czy brałbyś pod uwagę zakup gdyby ta cena powiedzmy oscylowała na poziomie 29 zł za Blu-ray ? czy definitywne NIE !
Czekam również na opinie dotyczące innych tytułów,i nawet nie od Tor-a.Chciałbym kupić "Gangsterzy i Filantropi"chętnie poznam Wasze opinie o tym tytule,chociaż obraz czarno-biały ale jednak..


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - misfit - 06-06-2018

j.jacek - zależy o co pytasz. Te cztery filmy, które odradzałem osobiście nie kupiłbym nawet za 1 zł. Może ew. wziąłbym je za darmo jako podstawka pod doniczkę Wink
Poza tym jest tak z osiem filmów, które osobiście kupiłbym za ok. 30 zł (głównie Kieślowski poza Krótkim filmem o miłości, który ma fatalną jakość obrazu na polskim BD), a reszta nie więcej jak ~10 zł. Nie chodzi o rekonstrukcje jako takie, bo te oceniam dość pozytywnie, poza kilkoma wyjątkami - piszę o mojej wycenie wydań BD od Studio Blu.
Ale to że tak powiem zależy jeszcze na czym i w jakiej odległości od ekranu ktoś ogląda, a co za tym idzie na ile jest w stanie wyłapać niedoskonałości obrazu i na ile zwraca na nie uwagę w trakcie "seansu" + do tego dochodzą osobiste preferencje - np. polecę Kieślowskiego, a ktoś później będzie miał do mnie pretensje, że sobie jaja robię bo jakiś osobnik jest uczulony na ziarno filmowe Smile


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Daras - 06-06-2018

Sorry, że będę cytował w sposób uproszczony. Chciałbym odnieść się do kilku wypowiedzi, a jest tego trochę…

Misfit napisał:
Przy okazji na poral.eu pojawiły się jakiś czas temu screeny i skan BDInfo 300 mil do nieba - http://poral.eu/300_mil_do_nieba_1989_blu-ray.php

Potwierdza się to, ze jest to jedyny film w 1080p24 z tej serii Studia TOR. Jednak bazując na tych screenach to niespecjalnie przypadła mi do gustu kolorystyka/kontrast w tej rekonstrukcji.


Czekałem na te zrzuty. Hmm, kolory pastelowe, ale przy stosunkowo starym filmie dla mnie akceptowalne. W razie czego można trochę powalczyć z ustawieniami. Może się kiedyś skuszę na zakup.
Rozumiem Twoje uwagi na temat kontrastu. Niemniej wolę taki, niż ten zaserwowany w „Ucieczce z kina wolność” (1990). Smile

Mefisto napisał:
gros Smile

Fajnie, że jesteś czujny. Niemniej trochę Cię zaskoczę. Na forum Kino Polska rozmyślnie pisałem słówko Gro zamiast Gros. Otóż jest możliwe spolszczenie rzeczonego wyrazu (np. dla potrzeb forum), pod warunkiem zamieszczenia przez J.Jacka stosownego komentarza w stylu: W swoich postach francuskie Gros będę zapisywał jako Gro. Wink
Na tej zasadzie czytamy nie tylko o Chopinie, ale też o Szopenie. Sprawę przedyskutowałem z poradnią językową. Już milknę. Nie chcę tworzyć OT.  

J.Jacek napisał:
A może by tak w tym wątku w pierwszym poście stworzyć taki mały ranking pozycji na które zwrócić uwagę względem jakości obrazu ,dźwięku,formatu obrazu.Pewnie jest gro osób które chętnie kupiło by parę pozycji z tej kolekcji ,ale czytając laboraty tu tworzone podchodzi do tego z pewnym dystansem.
Jeśli uważacie że przeczytanie tych 17 stron wystarczy w podjęciu decyzji o zakupie bądź nie to przepraszam nie ma tematu.

Myślałem o czymś podobnym. Chciałem uśrednić oceny poszczególnych rekonstrukcji na podstawie not kolegów. Jednak niewielu z nas napisało jakiekolwiek recenzje (w zasadzie tylko Misfit i Daras).
Co do zasady prawie zawsze czytam cały wątek przed zamieszczeniem w nim wpisu. Oczywiście mógłbym odnaleźć wszystkie analizy filmów i zapodać Ci stosowne linki. Niemniej mamy tu tylko 18 stron. Zachęcam do lektury.

Może zaryzykuj i rozpocznij zakupy od „Ucieczki z kina wolność” (1990). Jeśli na dobrze skalibrowanym odbiorniku obraz Cię zadowoli, to raczej nie będziesz miał większych problemów z wydaniami TORu. Ja doświadczyłem traumy… Wink

Daras napisał:
Kupiłem gówno, mam gówno. Upss. Planowałem powściągnąć emocję. Zatem jeszcze raz: Miłośniku jakości BD, jeśli chciałbyś się znaleźć w czarnej sempiternie (nie mylić z „Suspirią” - kultowym horrorem z roku 1977), to być może seans z „Ucieczką” zagwarantuje niezapomniane wrażenia. Kwestia wrażliwości...

Cała mini recenzja jest tu:

http://forum.filmozercy.com/watek-kolekcja-polskich-klasykow-na-blu-ray-z-okazji-50-lat-studia-tor?page=14

Zgoła inaczej odniosłem się do filmu „Bez końca” (1984).

Cytat:
(...)
Choć zarekomendowałem „Bez końca” do obejrzenia na halloween, to w tym przypadku nie mamy do czynienia z horrorem. W obrazie Kieślowskiego brakuje wyskakujących z szafy cudaków, lejącej się krwi, poobcinanych rąk itp. Natomiast klimat filmu jakby koresponduje z relacjami pacjentów Raymonda Moody, którego książka nadal inspiruje neurologów do badań związanych z pracą mózgu na pograniczu śmierci.
(…)


http://forum.filmozercy.com/watek-bez-konca-1984-rez-krzysztof-kieslowski?page=2

Misfit napisał:
j.jacek - zależy o co pytasz. Te cztery filmy, które odradzałem osobiście nie kupiłbym nawet za 1 zł. Może ew. wziąłbym je za darmo jako podstawka pod doniczkę  Smile
Poza tym jest tak z osiem filmów, które osobiście kupiłbym za ok. 30 zł (głównie Kieślowski poza Krótkim filmem o miłości, który ma fatalną jakość 

Ja natomiast staję się coraz bardziej radykalny. Określonych wydań nie chciałbym nawet za darmo. Po zaliczeniu wtopy z „Ucieczką” moja ostrożność wzrosła. Wink
Może wymień w jednym miejscu tytuły, które z uwagi na jakość byś kupił. Trochę się to wszystko „rozprysło” na różne posty.  

EDIT:
Ha, przypomniałem sobie o „Rejsie” (1970), który czeka w kolejce. Zbliżające się wakacje przyspieszą projekcję. W miarę możliwości czasowych skrobnę kilka słów po wszystkim.


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - misfit - 07-06-2018

(06-06-2018, 21:03)Daras napisał(a):  Czekałem na te zrzuty. Hmm, kolory pastelowe, ale przy stosunkowo starym filmie dla mnie akceptowalne. W razie czego można trochę powalczyć z ustawieniami. Może się kiedyś skuszę na zakup.
Rozumiem Twoje uwagi na temat kontrastu. Niemniej wolę taki, niż ten zaserwowany w „Ucieczce z kina wolność” (1990).  

Ogólnie jest dobrze, ale te kolorki, wygląd twarzy... pod tym względem bardziej pasuje mi wersja sprzed rekonstrukcji.
Niedawno Studio TOR wrzuciło 300 mil po rekonstrukcji na swoim kanale YT, nawet w wersji 24 fps bez PAL Speed-upa. Można zerknąć i posłuchać różnice, tylko nie narzekajcie na wosk i brak ziarna, co prawda w opisie napisali wysoki bitrate, ale to taki żart z ich strony - w rzeczywistości bitrate dla obrazu wynosi jakieś ~1200 kbps dla wersji 1080p Big Grin

- wersja po rekonstrukcji - https://www.youtube.com/watch?v=dJdnaA9c00w
- wersja stara - https://www.youtube.com/watch?v=I8o-rxDZpn8


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Daras - 07-06-2018

Aaaa, teraz lepiej rozumiem o co Ci chodziło z tymi kolorkami. Ja nie pamiętałem jak to wyglądało przed rekonstrukcją. Co tu dużo pisać – przesadzili z pastelami. Zabrali obrazowi „życie” (tak się kiedyś mawiało w branży fotograficznej). W innym miejscu wspominałem, że określone filmy wolę w wersji nieodnowionej. Rewitalizacja nie zawsze kończy się sukcesem.

Misfit, nie chcę być namolny, ale powtórzę... Może wymień w jednym ciągu wszystkie tytuły, które z uwagi na akceptowalną jakość obrazu (w tym oczywiście fabułę) kupiłbyś od TORu.


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Wolfman - 07-06-2018

(06-06-2018, 17:48)misfit napisał(a):  Czyli jeśli nie oglądamy facetów w obcisłych kostiumach to można machnąć ręką na dźwięk/obraz - czasami stykam się z tego typu opiniami, ale jestem zdecydowanie odmiennego zdania
Nie to miałem akurat na myśli. Jeśli kupię film za 1/3 ceny to będę go traktował jako półprodukt nie pozbawiony wad. Poza tym masz wygórowane wymagania zwłaszcza jeśli chodzi o polskie klasyki. Większość te mankamenty przełknie bez trudu, przydałaby się lista od tych co oglądali z zaznaczeniem co tutaj wciąż przypomina i nie jest lepsze od dvd. Ten film wtedy można pominąć lub kupić w cenie dvd Smile


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - j.jacek - 07-06-2018

Panowie,widzę że wywołałem burzę w szklance wody Smile ,dzięki wszystkim za odzew,przychylił bym się tutaj do wpisu wolfmana o liście od osób oglądających,pominął bym jednak kwestie fabuły o której nadmienił Daras,bo to czy film jest dobry czy słaby to uważam że każdy powinien ocenić sam.
A tak na marginesie to Wielki szacun Daras za rozbijanie każdego filmu na atomy Smile,czyta się to bardzo fajnie czasami dwa razy ale zawsze he,he .
.