Filmozercy.com | Forum
Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor (/watek-kolekcja-polskich-klasykow-na-blu-ray-z-okazji-50-lat-studia-tor)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - misfit - 07-06-2018

(07-06-2018, 14:17)wolfman napisał(a):  Poza tym masz wygórowane wymagania zwłaszcza jeśli chodzi o polskie klasyki.

Ty z kolei masz minimalne wymagania - byle było chociaż troszkę lepiej niż na DVD.
98% wydań na Blu-ray spełnia moje wymagania. Nie moja wina, że Studio Blu odstawia fuszerkę. Poucinany obraz, PAL Speed-up, ścieżka dźwiękowa w najzwyklejszym DD, słaba kompresja, wosk, poucinane detale w czerniach - rozumiem, że komuś może się zdarzyć jedna z tych rzeczy, ale jeśli w pakiecie dostajesz większość (lub wszystko) w jednym filmie to sorry, nie będę lał wody, że to są akceptowalne rzeczy po 12 latach od premiery formatu Blu-ray.


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Gieferg - 07-06-2018

Cytat:Ty z kolei masz minimalne wymagania - byle było chociaż troszkę lepiej niż na DVD.

A jak w steelbooku to nawet upscal will do just fine Tongue


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Wolfman - 07-06-2018

(07-06-2018, 16:35)misfit napisał(a):  Ty z kolei masz minimalne wymagania - byle było chociaż troszkę lepiej niż na DVD.
Jak będą po 20 złoty to kupię część z nich, w końcu lepiej niż dvd i trochę drożej niż dvd. Pasuje. Nic lepszego i tak wyjdzie. Jak w Polsce sięgną po format 4k z hdr, to na świecie już wyjdzie coś nowego. Nie ma sensu się nad tym pastwić jak większość robiono na jedno kopyto. Poza tym nie mam żadnych wymagań i dzięki temu nie jestem rozczarowany/oczarowany i żadnego dotąd nie kupiłem


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - misfit - 07-06-2018

(07-06-2018, 17:14)wolfman napisał(a):  Jak będą po 20 złoty to kupię część z nich

Czyli raczej niczego nie kupisz - zobaczymy Smile

(07-06-2018, 17:14)wolfman napisał(a):  Nic lepszego i tak wyjdzie. Jak w Polsce sięgną po format 4k z hdr, to na świecie już wyjdzie coś nowego.

Jak nie wyjdzie, skoro wyszło... Sześć z tych filmów z serii Studia TOR jest dostępnych w lepszej jakości obrazu i dźwięku na BD od tego co Studio Blu wydało. Niestety większość niedostępna jako osobne wydania. Drugie tyle było dostępne na vod.pl w nieco lepszej jakości obrazu.

Nie wiem czego dotyczy ta wzmianka 4K HDR - nie rozmawiamy o cudach, wystarczy sięgnąć po to co już jest dostępne w archiwach Studia TOR w najlepszej możliwie jakości (żadne tam mastery telewizyjne, itd.) i wydać to na Blu-ray'u z poszanowaniem Klienta, choćby tak jak to zrobiło DMMS, DI Factory czy wcześniej Pro-Motion. Czy się tego doczekamy ? Mam taką nadzieję. Jak nie to trudno, prędzej czy później pojawią się te filmy do kupienia w wersji cyfrowej w sensownej jakości obrazu i dźwięku.


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Wolfman - 07-06-2018

(07-06-2018, 18:22)misfit napisał(a):  Czyli raczej niczego nie kupisz - zobaczymy
Możliwe, przeżyję, aż tak zdesperowany nie jestem. Skoro i tak większość jest wydana byle jak.


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Daras - 07-06-2018

(07-06-2018, 16:04)j.jacek napisał(a):  Panowie,widzę że wywołałem burzę w szklance wody Smile
(...)

Spokojnie. My tu o rozprawiamy o POLSKIEJ KLASYCE! Smile  Głównie z tego powodu jestem na niniejszym forum.

Napiszę krótko. Kupiłbym całą kolekcję TORu i oglądał co tydzień jeden z filmów. Ale gdzie tej edycji do np. Arrow? Obcowałem z taśmami 8 mm, kasetami VHS, płytami VCD / DVD – obecnie kupuję prawie wyłącznie krążki BD. Full HD ma stanowić Full HD! Jednak cały czas siedzi mi w głowie nieszczęsna „Ucieczka z kina wolność”. Wyrzucić szkoda, a oddać komuś obciach. Najlepiej jakby ten interesujący film wyparował z mojej półki...

Ja nie mogę, po prostu nie mogę ostatnio zaakceptować jakości subiektywnie gorszej od tej, którą serwuje moja amatorska kamera (a w zasadzie aparat fotograficzny). Toż to jaja jak berety!

EDIT:
Dodam, że chodzi o aparat kupiony jakieś 10 lat temu...


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Pai-Chi-Wo - 25-07-2018

Użytkownik "djvaso" to jedyny znany mi fan polskich filmów zza granicy. Pochodzi z baaardzo małego acz europejskiego kraju.
Na anglojęzycznym forum założył do tej serii TOR-u wątek:

http://www.hidefninja.com/community/threads/polish-classics-blu-ray-steelbook-poland.88542/


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - djvaso - 27-07-2018

@Pai-Chi-Wo
Dziękuję za miłe słowa.
Myślę, że jest wielu fanów klasycznego polskiego kina
http://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=139470
Niestety, ostatnio nie ma zbyt wiele do zgłoszenia.


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - MarianPaz - 23-08-2018

Jako ciekawostkę napisze że właśnie zakończono rekonstrukcję kolejnego filmu ze studia TOR, tym razem jest to Wolne miasto. Wykonano ja w 4k.
http://www.nina.gov.pl/projekty/digitalizacja/rekonstrukcja/


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Daras - 27-01-2019

„300 mil do nieba”1989, Maciej Dejczer.

Wydawca: Studio Blu 2017.
Obraz: 1.66:1 (oryginalny lub zbliżony do takiego). Standard 1080p/ 24 fps.
Dźwięk: Dolby Digital 2.0 mono (oryginalny).
Napisy: angielskie.
Region: Free (?).

Nareszcie widzę jakościowy postęp. Jestem po projekcji. W osobistej opinii „300...” może stanowić najlepsze wydanie TORu z okazji 50 -lat. Dodam, że oceniając całokształt bazuję  wyłącznie na zrzutach internetowych i kilku zakupionych krążkach.
Z uwagi na późną porę, ale też kolejną próbę cierpliwości czytających moje posty  forumowiczów, „recenzja” będzie dziś wyjątkowo krótka.

Przyznaję 9,6 /10. Po pierwszej projekcji, biorąc pod uwagę rok produkcji filmu, oraz inne „detale” będące wynikiem wad tamtej technologii, krzyknę – majstersztyk!
To porządne kino,  które nie traci na aktualności. Gorąco polecam.

EDIT:
Kurcze, zapomniałem. Momentami zauważałem wzorcowe kadry (nie pomnę o „złotym podziale oraz punkach mocnych obrazu”). Czy klasyczne kino odchodzi do lamusa? Hmm, może raczej określeni odbiorcy?

Minęło kilkanaście godzin od projekcji, a ja nadal jestem pod wrażeniem filmu. Z myślą o wpisach na forum najczęściej (w trakcie oglądania) sporządzam notatki. Tym razem tego zaniechałem. Jednak tkwią mi w głowie ujęcia, którym przyznałbym 10 / 10. Z tego powodu podnoszę swoją ogólną ocenę z 9,6 / 10 do 9,7 / 10.
Na marginesie. Mam w kolekcji tylko jedną płytę o facecie fruwającym w rajtuzach. „Batmana” (1989) kupiłem wyłącznie dla doskonałego Jacka Nicholsona. Natomiast obraz Dejczera opowiada historię o bohaterach prawdziwych. Flm jest oparty na faktach. Cała przygoda wydaje się bardziej nieprawdopodobna niż niejedna produkcja SF. Wcześniej napisałem: Gorąco polecam. Teraz dodam: „300 mil do nieba” stanowi „lekturę” obowiązkową dla każdego rodaka! Po 20 latach od premiery tego typu kino niezmiennie określam ucztą dla ducha.