Filmozercy.com | Forum
Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor (/watek-kolekcja-polskich-klasykow-na-blu-ray-z-okazji-50-lat-studia-tor)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - paniron - 27-01-2019

(27-01-2019, 12:38)Daras napisał(a):  Po 20 latach od premiery

Panie Kierowniku, te 30 lat tak szybko minely, ze wydaje sie jakby to bylo 20 lat temu ;-)

Tez mam w planach zakupowych wspomniane 300 mil, moze nawet wkrotce ;-)


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Daras - 27-01-2019

Ja pitolę. Dzięki za czujność. Wpisu już nie będę ponownie edytował. Niech zostanie jako dowód mojej hańby. Blush

Pamiętam, że 30 lat temu sporo się o filmie dyskutowało.  Kumpel zachwalał błyskotliwość chłopców. Po czasie obejrzałem jakiś dokument na ich temat. Ukazano w nim wspomnienia oraz początki „niebiańskiego” życia dorosłego. Z całą pewnością wymieniona edycja BD warta jest swojej ceny.


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - MarianPaz - 27-01-2019

W zasadzie nie wypadało wydać tego filmu w kiepskiej jakości gdy źródłem jest transfer 4k.


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Daras - 27-01-2019

(27-01-2019, 12:38)Daras napisał(a):  Kurcze, zapomniałem. Momentami  zauważałem wzorcowe kadry (nie  pomnę  o „złotym podziale oraz punkach mocnych obrazu”).

Wyjaśnię, bo kwestii  nie doprecyzowałem. Chodziło oczywiście o zasady zdefiniowane przez np. Leonarda da Vinciego, które pamiętam z podręczników wydanych  na naszym rynku w latach  1970 / 80.


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Mefisto - 05-03-2019

OK, przebiłem się jeszcze raz przez cały wątek, ale chciałem jeszcze uściślić: Przypadek, Blizna i Bez końca jak najbardziej (i jako jedne z niewielu) nadają się do zakupu (z adnotacją, że w przypadku tego pierwszego lepiej jednak sięgnąć po Criteriona), tak? Smile


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - pred895 - 05-03-2019

Tak, ale na moje oko nie ma co dla takich drobnych detali sprowadzać specjalnie Criteriona, bo seanse tych dwóch pozycji w moim przypadku są bardzo pozytywne.


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - misfit - 05-03-2019

Ja bym Przypadek brał od Criteriona bo ma po prostu widocznie lepszą komprechę, do tego nie trzeba specjalnie bawić się jasnością obrazu - no i ma jakieś tam dodatki czego od Studio Blu nie uświadczysz Smile

Bliznę i Bez końca widziałem tylko na statycznych screenach więc się nie wypowiadam...


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Kirek - 05-03-2019

Jeżeli chodzi o "Przypadek" to w wydanie od Criterion przypuszczalnie (nie jestem tego pewny w 100%) jest tym ocenzurowanym więc trochę się traci materiału.


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Daras - 05-03-2019

Mefisto, jeszcze raz rzuciłem okiem na swoją dyskusję z Misfitem. Dla mnie pewnym problemem w wydaniach Studio Blu są nazbyt smoliste czernie. Jednak nie zawsze one mocno doskwierają i z tego powodu zgodzę się z wypowiedzią Preda. „Przypadek” (1981) jest akceptowalny. Natomiast zdecydowanie odradzam „Ucieczkę z kina wolność” (1990). Powiedzenie być w czarnej dupie w zasadzie stanowi recenzję filmu kompletną.

Polecam także „Rejs” (1970), o którym sporo napisał Misfit. Ja także zamierzam skrobnąć kilka słów, bo dzięki Twojej determinacji (cytat: OK, przebiłem się jeszcze raz przez cały wątek…) przypomniałem sobie o wydaniach TORu. Wink


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Mefisto - 05-03-2019

(05-03-2019, 15:08)Kirek napisał(a):  Jeżeli chodzi o "Przypadek" to w wydanie od Criterion przypuszczalnie (nie jestem tego pewny w 100%) jest tym ocenzurowanym więc trochę się traci materiału.

W jaki sposób ocenzurowanym?

Tu stoi inaczej:
Blu-ray A #772 America- Criterion Collection - No cuts - Uncensored Version (123:17)