Filmozercy.com | Forum
Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor (/watek-kolekcja-polskich-klasykow-na-blu-ray-z-okazji-50-lat-studia-tor)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Wolfman - 15-10-2019

(15-10-2019, 11:29)Gieferg napisał(a):  When pigs fly.
Niedawno o Seksmisji pisało się podobnie, jednak wyjdzie.


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Gieferg - 15-10-2019

Na Blu-ray. Nie w 4k.


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - kryst007 - 15-10-2019

Pewnie i ja bym się załapał, ale jak znam życie to na 90% znowu dostaniemy wydania z okrutnie przyciętym u dołu i góry obrazem. Tongue

Swoją drogą, to jakiś czas temu oglądałem te materiały porównawcze przed i po rekonstrukcji, no i fragmenty takich filmów Barei prezentowane były w 4:3, co wyglądało tak jakby one były wpierw rekonstruowane przy oryginalnym formacie. Dla przykładu - odnowione cyfrowo "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" swego czasu było puszczane zarówno w 4:3 (TVN), jak i 16:9 (TVP). Nie wiem jak Wy, ale ja przede wszystkim widzę tu nadzieję na istnienie gdzieś zrekonstruowanych dzieł w oryginalnych formatach.

BTW. Najciekawsze który dystrybutor się za te wydania bierze. Ostatatnio to wziąłem do ręki dwie pozycje z tej niedawno wydanej serii DVD od Filmostrady - "Wodzireja" oraz "Deja vu", no i tam o żaden podział na sceny się nie postarano. Nawet wydania gazetowe rzadko kiedy sięgają takiej biedy.


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Daras - 15-10-2019

Jakieś tytuły z tej listy kupiłem na DVD. Kastraty. Tego błędu już nie popełnię. Zobaczymy co tym razem puszczą na rynek.


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Wolfman - 15-10-2019

(15-10-2019, 12:09)Gieferg napisał(a):  Na Blu-ray. Nie w 4k.
Toć wiadomo ,ze na blu. Za to na blu mamy już Trylogię. Jeszcze zobaczysz , że wyjdzie. Technologia tanieje.
(15-10-2019, 13:15)kryst007 napisał(a):  Pewnie i ja bym się załapał, ale jak znam życie to na 90% znowu dostaniemy wydania z okrutnie przyciętym u dołu i góry obrazem.
Po jaką cholerę muszą na siłę robić film na cały ekran? Czysty idiotyzm. Oglądałem starego Rabin Hood i jakoś mi to w niczym nie przeszkadzało to 4:3.

Daras wystosowałbyś odpowiednie maile do wydawcy?


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Daras - 15-10-2019

(15-10-2019, 13:43)Wolfman napisał(a):  Daras wystosowałbyś odpowiednie maile do wydawcy?

Ja? Za co? Rolleyes
Teraz to już po ptakach. Nie wiedziałem, że jeszcze coś wydadzą.
Pozostaje mieć nadzieję, że ktoś od Blu czytał ten wątek. Jeśli skopią kolejne wydania, to wkleję na forum merytorycznego posta i wyślę info z linkiem do wydawcy. Dodam również, że zaglądają tu tysiące osób, w tym kolekcjonerzy płyt.
Wstępnie nastawiam się pozytywnie.

P.S.
Ależ jestem w tym miesiącu zarobiony. Wkrótce kupię swój pierwszy odtwarzacz 4K i chciałbym w stosownym wątku coś napisać. Może "wyda" późnym wieczorem.


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Wolfman - 15-10-2019

(15-10-2019, 14:00)Daras napisał(a):  Ja? Za co?
Za jajco. Nie wiesz za co ich złapać , by zaczęli dobrze robić? Wink

Przy okazji może mają kolejne projekty i filmy do spieprzenia, więc lepiej działać. Oglądasz w kółko polskie kino i jakieś starożytne nieme filmy to byś walczył o jakość.
Nie ma steelbooków?


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - Daras - 15-10-2019

(15-10-2019, 14:09)Wolfman napisał(a):  
(15-10-2019, 14:00)Daras napisał(a):  Ja? Za co?
Za jajco. Nie wiesz za co ich złapać , by zaczęli dobrze robić? Wink

To będzie bolało. Ale czemu nie! Jakie płyty, tacy wydawcy (jeśli odkryłeś moje zamiary). Shy


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - MarianPaz - 15-10-2019

(15-10-2019, 13:15)kryst007 napisał(a):  Pewnie i ja bym się załapał, ale jak znam życie to na 90% znowu dostaniemy wydania z okrutnie przyciętym u dołu i góry obrazem. Tongue
W zasadzie z tych filmów jedynie "Noce i dnie" oraz "Kanał" będą w oryginalnych proporcjach. Reszta na 99,9% będzie w wersji kadrowanej, bo tak chcieli producenci rekonstrukcji oraz twórcy filmów nadzorujący ten proces. Z tego co pamiętam, to odnowiona "Seksmisja" nie istniej już w 4:3, kopia gdzieś przepadła/została skasowana.

(15-10-2019, 14:00)Daras napisał(a):  Pozostaje mieć nadzieję, że ktoś od Blu czytał ten wątek. Jeśli skopią kolejne wydania, to wkleję na forum merytorycznego posta i wyślę info z linkiem do wydawcy. Dodam również, że zaglądają tu tysiące osób, w tym kolekcjonerzy płyt.
Wstępnie nastawiam się pozytywnie.
Nic to nie da ponieważ:

W trzy tygodnie po rozpoczęciu sprzedaży nie została mi ani jedna płyta, natomiast wszystkie transakcje rozliczaliśmy przez kolejne 6 miesięcy. Odbiór rynku był bardzo pozytywny, a fani polskiego kina zasypali mnie kilkuset mailami, gratulując i pytając, co planujemy jeszcze wydać.

Rozmowa z Tomaszem Nowakiem, prezesem Studia Blu

Doskonale wiemy na jakim poziomie stała spora część z wydanych filmów, więc taki mail zapewne zostanie zignorowany, skoro dotychczas "odbiór rynku był bardzo pozytywny". Zważywszy na to, że pewnie znowu użyją masterów telewizyjnych, to ja bym bardziej liczył na to, że przynajmniej te wersje pełnoekranowe nie będą prezentować się tak fatalnie jak choćby mega odziarniony "Krótki film o miłości".


RE: Kolekcja polskich klasyków na Blu-ray z okazji 50. lat Studia Tor - misfit - 15-10-2019

Ciekawe czy bardzo pozytywny odbiór był również wśród zagraniczniaków. Obecność angielskich napisów i brak blokady regionalnej każe zakładać, że liczą oni na import, sęk w tym, że w potencjalnie największym rynku (czyt. USA) te płyty mogą robić co najwyżej jako podstawka pod doniczkę z uwagi na to, że (poza nielicznymi wyjątkami) są one zapisane w 1080i50, a większość odtwarzaczy i wyświetlaczy sprzedawanych w USA nie ogarnia tego klatkażu.