Filmozercy.com | Forum
Blade Runner 2049 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Blade Runner 2049 (/watek-blade-runner-2049--1318)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: Blade Runner 2049 - Mierzwiak - 13-02-2018

Jeśli te okna powinny dawać po oczach, to ujęcia na zewnątrz trzeba by chyba było oglądać w okularach słonecznych. Niby czemu? Czy skryte za mgłą / smogiem słońce znajduje się właśnie po tej stronie co okna?

Dlaczego poświęcać klimat i wygląd ujęcia na rzecz dawania po oczach? To nie na tym polega i widzę że prezentujesz takie samo podejście jak narzekający na głębię 3D zamiast wyskakujących z ekranu piłeczek Smile

Ja uważam że wszystko zależy od wyglądu filmu i to film powinien dyktować jak ma wyglądać wykorzystanie HDRa, a nie jakieś odgórne wytyczne.

Sprawdzałem jak BR2049 wygląda na opcji "jasne otoczenie" (trzeci z czterech stopni podbicia HDR w moim playerze Panasonica) i chyba jest to właśnie to czego oczekujesz Smile


RE: Blade Runner 2049 - misfit - 13-02-2018

(13-02-2018, 12:24)Mierzwiak napisał(a):  misfit, orientujesz się jakie telwizory (marki) ignorują maksymalną wartość luminacji metadanych?

Wiem że Sony ZD9, a inne?

Nie bardzo, ale zdziwiłbym się gdyby w innych Sony, a przynajmniej modelach 2017/2018 kwestia podejścia do metadanych jakoś szczególnie się różniła między sobą.
Co mnie martwi to jak czytam LG OLED z 2017 kiepsko sobie radzi z tymi 10000 nitami i ludziska piszą, że na nim dołączona wersja cyfrowa UHD w DV prezentuje się dużo lepiej względem HDR10 z płyty, jeśli chodzi o ogólny wygląd filmu, jego jasność, itd. Ale podobnie było gdy pojawiały się pierwsze tytuły masterowane na monitorku o maksymalnej luminacji 4000 nitów, więc pewnie z czasem to ogarną. A jak nie to trzeba będzie jednak zainwestować w HDFury, w którym można sobie wyedytować te wartości metadanych jakie trafiają do wyświetlacza Wink

W ogóle w tym wydaniu BR2049 USA od Warnera jeszcze kilka innych rzeczy jest "ciekawych" - zdaje się pierwszy przypadek na UHD BD gdzie kolorki podstawowe są w przestrzeni Rec.2020 + bardzo niska wartość MaxCLL i MaxFALL.
Przy okazji można też zerknąć jak mogą się różnić wprowadzone metadane na tym samym filmie wydanym przez tego samego wydawcę, ale na inny rynek.

[Obrazek: HDR10_UltraHD_Movies_Static_Metadata_Inf...Sample.png]


RE: Blade Runner 2049 - Mierzwiak - 13-02-2018

(13-02-2018, 14:27)misfit napisał(a):  Co mnie martwi to jak czytam LG OLED z 2017 kiepsko sobie radzi z tymi 10000 nitami
Nie od tego jest tam active HDR który symuluje dynamiczne metadane i dostosowuje się do faktycznego poziomu luminacji w danym momencie filmu? Vincent opowiadał o tym w którymś ze swoich materiałów.


RE: Blade Runner 2049 - Mr.Hankey - 13-02-2018

(13-02-2018, 13:19)Mierzwiak napisał(a):  Jeśli te okna powinny dawać po oczach, to ujęcia na zewnątrz trzeba by chyba było oglądać w okularach słonecznych.
Niepotrzebnie kombinujesz. Obejrzyj "To". Tam na początku filmu jest podobna scena (w sensie ciemne pomieszczenie i pochmurna pogoda za oknem) i jakoś może to wyglądać efektownie, widać że HDR robi robotę. A i po zmianie ujęcia na takie "na zewnątrz" dalej można komfortowo oglądać, zapewniam.

(13-02-2018, 13:19)Mierzwiak napisał(a):  Dlaczego poświęcać klimat i wygląd ujęcia na rzecz dawania po oczach?
Twierdzisz, że gdyby np. neony, światła i tego typu efekty świeciły mocniej, to film wyglądałby gorzej? Ujęcie straciłoby na atrakcyjności, a film straciłby klimat?


RE: Blade Runner 2049 - Mierzwiak - 13-02-2018

Odnosiłem się wyłącznie do tego ujęcia z pogrążonym w półmroku pomieszczeniu.

Neony i światła z włączoną opcją o której pisałem wyglądają pod tym względem lepiej, cała reszta chyba też... Smile No ale będę jednak konserwatystą wiernym intencjom twórców.


RE: Blade Runner 2049 - misfit - 13-02-2018

(13-02-2018, 14:36)Mierzwiak napisał(a):  Nie od tego jest tam active HDR który symuluje dynamiczne metadane i dostosowuje się do faktycznego poziomu luminacji w danym momencie filmu? Vincent opowiadał o tym w którymś ze swoich materiałów.

AFAIK LG OLED przy aktywnej opcji symulowania dynamicznych metadanych i tak bierze pod uwagę wpisane parametry monitorka na którym odbywał się mastering i na tej podstawie wprowadza odpowiednie poprawki. Mam kumpla, który ma 55B7V więc co do tego jeszcze się z czasem upewnię Smile


RE: Blade Runner 2049 - Mr.Hankey - 13-02-2018

(13-02-2018, 15:04)Mierzwiak napisał(a):  Neony i światła z włączoną opcją o której pisałem wyglądają pod tym względem lepiej, cała reszta chyba też... Smile No ale będę jednak konserwatystą wiernym intencjom twórców.
W jednym miejscu będzie zapewne lepiej, w innym gorzej... Podobnie jak Ty, jestem jednak zdecydowanie za tym, aby oglądać tak, jak wymyślił to sobie Twórca. Tym bardziej bolą przypadki, gdzie coś jest ewidentnie skopane...


RE: Blade Runner 2049 - Mierzwiak - 13-02-2018

W przypadku BR2049 czy wspomnianego Arrival tego określenia bym nie używał, ale już bat-trylogii Nolana owszem, bo naprawdę trudno uwierzyć by reżyser celowo chciał tak kiepskich czerni.

Roger Deakins pisał na swoim forum że czernie u niego są minimalnie jaśniejsze by kadr odróżniał się od czarnych pasów na dole i górze ekranu a co za tym idzie kompozycja kadru była widoczna, ale u Nolana to wygląda naprawdę słabo.


RE: Blade Runner 2049 - Gieferg - 15-02-2018

Nie zwróciłem na to wcześniej uwagi ale wydanie BD Sony jest uboższe od wydania Warnera o:

Cytat:To Be Human: Casting Blade Runner 2049 (1080p; 1.78:1; 17:15): Director Villeneuve and the film's producers discuss their casting efforts for all of the major and most of the minor roles in the film.
Które można znaleźć w wydaniach dwu- i trzypłytowychh (min. w Hiszpanii) wraz z dodatkowymi materiałami:

DVD Compare napisał(a):eaturettes (with Play All) (34:25)
- "To Be Human"
- "Fights of the Future: The Action of Blade Runner 2049"
- "Two Become One"
- "Dressing the Skin: The Fashion of Blade Runner 2049"

Trochę lipa, szczerze mówiąc.


RE: Blade Runner 2049 - Mateusz - 17-02-2018

Blade Runner 2049 - recenzja wydania 4K Ultra HD Blu-ray

Blade Runner 2049 (2017) - porównanie screenshotów wydania BD vs. UHD - Filmozercy.com

[Obrazek: p1020507.jpg] [Obrazek: p1020511.jpg]