Filmozercy.com | Forum
Twój Vincent / Loving Vincent (2017) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Twój Vincent / Loving Vincent (2017) (/watek-twoj-vincent-loving-vincent-2017)

Strony: 1 2


Twój Vincent / Loving Vincent (2017) - misfit - 25-11-2017

Za wikipedią:

Cytat:Twój Vincent, tyt. alter. Loving Vincent – brytyjsko-polski, pełnometrażowy film animowany techniką malarską z 2017 roku w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Film trwa około 90 minut. Scenariusz został stworzony przez reżyserkę Dorotę Kobielę we współpracy z poetą i prozaikiem Jackiem Dehnelem. Fabułę stanowi życie i śmierć Vincenta van Gogha.

„Loving Vincent” jest pierwszą na świecie pełnometrażową animacją malarską. Film złożony jest z około 65 000 obrazów malowanych farbą olejną na płótnie, wykonanych w ciągu 7 lat przez przeszło 100 malarzy polskich i zagranicznych techniką wiernie naśladującą twórczość van Gogha. Na jedną sekundę filmu przypada 12 obrazów. Animowane postaci, opowiadające o życiu artysty są jednocześnie bohaterami jego własnych obrazów, których przeszło 120 zostanie wkomponowanych w kadry filmu. Film powstał w gdańskich pracowniach, częściowo też we Wrocławiu i w Wielkiej Brytanii.

O polskim wydaniu na razie nic nie słychać, natomiast Twój Vincent zaczyna się już pojawiać za granicą w przedsprzedaży na nośnikach fizycznych. Nie licząc nieco egzotycznych wydawców na razie ciekawe wydaje się być włoskie wydanie od Universal. O dziwo zapowiedziane zostało też wydanie UHD. Oba wydania zawierają angielski oraz włoski dubbing oraz takie same napisy. Premiera: 7 lutego 2018.

[Obrazek: rEsxFDI.jpg] [Obrazek: iYWKFIj.jpg].

Przy okazji zapytam, może ktoś miał okazję porównania, jak się ma polski dubbing do angielskiego ?


RE: Twój Vincent / Loving Vincent (2017) - DanSavio - 25-11-2017

Polski ponoć tragiczny i sam zwiastun mnie odstrasza. Jak puszczali przedpremierowo na Nowych Horyzontach z angielskim dubbingiem to nie miałem zastrzeżeń. :)


RE: Twój Vincent / Loving Vincent (2017) - misfit - 28-04-2018

Wydanie UK na BD w cenie £7.49. Ktoś ma może jego skan BDInfo ?

W sieci widzę coś takiego, ale nie jestem pewien czy dotyczy to tego wydania UK.

Kod:
Disc Title: LOVING VINCENT
Disc Size: 48,758,305,850 bytes
Protection: AACS
BD-Java: No
Playlist: 00000.MPLS
Size: 27,271,944,192 bytes
Length: 1:34:41.550
Total Bitrate: 38.40 Mbps
Video: MPEG-4 AVC Video / 24990 kbps / 1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1
Audio: English / LPCM Audio / 2.0 / 48 kHz / 1536 kbps / 16-bit
Audio: English / DTS-HD Master Audio / 5.1 / 48 kHz / 3751 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Audio: Polish / LPCM Audio / 2.0 / 48 kHz / 1536 kbps / 16-bit
Audio: Polish / DTS-HD Master Audio / 5.1 / 48 kHz / 3684 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Audio: English / Dolby Digital Audio / 2.0 / 48 kHz / 192 kbps
Subtitle: English / 34.126 kbps
Subtitle: Polish / 46.151 kbps

Przy okazji wspomnę, że 20 kwietnia Twój Vincent na BD pojawił się również w polskiej dystrybucji (Next Film). Wg. tyłu okładki polska i angielska ścieżka dźwiękowa oraz angielskie napisy. Polskich napisów na pewno brak ? Ktoś ma może skan BDInfo tego polskiego wydania ?

Z kolei jeśli chodzi o te zapowiadane włoskie wydanie UHD BD to wychodzi na to, że zostało ono anulowane lub też pojawi się nieco później (w co wątpię).


RE: Twój Vincent / Loving Vincent (2017) - Pai-Chi-Wo - 16-08-2018

(28-04-2018, 09:41)misfit napisał(a):  Z kolei jeśli chodzi o te zapowiadane włoskie wydanie UHD BD to wychodzi na to, że zostało ono anulowane lub też pojawi się nieco później (w co wątpię).


Twój Vincent jest w proporcji 4:3 ( 1.33:1), czyli jak DVD.
Czy jest to praktycznie możliwe aby wydać tak zrobiony film w UHD?

P.S.
poprawka
Aspect ratio: 1.37:1
http://www.blu-ray.com/movies/Loving-Vincent-Blu-ray/193244/
jakiś niecodzienny format


RE: Twój Vincent / Loving Vincent (2017) - Daras - 16-08-2018

(16-08-2018, 11:16)Pai-Chi-Wo napisał(a):  (...)
Twój Vincent jest w proporcji 4:3 ( 1.33:1), czyli jak DVD.
Czy jest to praktycznie możliwe aby wydać tak zrobiony film w UHD?

Porządne edycje uwzględniają OAR.  Czyżbyś wolał 16:9, zatem kastrata? Wink

EDIT:
Teraz zauważyłem Twoją poprawkę. Trochę się pospieszyłem z odpowiedzią.


RE: Twój Vincent / Loving Vincent (2017) - Pai-Chi-Wo - 16-08-2018

OAR...tak. Ale z jakiegoś powodu nie wydali tego w 4K UHD?
Ciekawe dlaczego?
W UHD nie siedzę stąd moje pytanie.

Zastanawiałem się które wydanie będzie lepsze polskie czy UK? I chyba wezmę polskie.
Jak polski podkład okaże się rzeczywiście kiepski to zawsze można go wyłączyć.


RE: Twój Vincent / Loving Vincent (2017) - misfit - 16-08-2018

Skanu BDInfo ani screenów polskiego wydania nie widziałem więc się nie wypowiem. Należy jednak omijać szerokim łukiem wydanie USA (słaba komprecha i to widać).
Wydanie UK ma do wyboru angielską i polską ścieżkę dźwiękową. Ma też polskie napisy.

Dlaczego anulowali wydanie UHD ? Może ktoś się pospieszył z tą zapowiedzią, możliwe też, że księgowy trochę dłużej pogłówkował i doszli do wniosku, że to jednak nie ma sensu Smile
Czasami się tak zdarza, szczególnie, jeśli jakiś wcześniej zapowiadany, niezbyt popularny film zaliczy wtopę w box office.

(16-08-2018, 11:33)Pai-Chi-Wo napisał(a):  Twój Vincent jest w proporcji 4:3 ( 1.33:1), czyli jak DVD.
Czy jest to praktycznie możliwe aby wydać tak zrobiony film w UHD?

P.S.
poprawka
Aspect ratio: 1.37:1

Można wydać w dowolnym AR jaki sobie twórcy filmu wymyślą, dokładnie tak jak to jest na BD. Czemu miałoby się coś tutaj nie dać ? Smile


RE: Twój Vincent / Loving Vincent (2017) - Pai-Chi-Wo - 16-08-2018

(16-08-2018, 13:22)misfit napisał(a):  Wydanie UK ma do wyboru angielską i polską ścieżkę dźwiękową. Ma też polskie napisy.

Zatem to co Daras zaledwie wczoraj wyprorokował Smile

(15-08-2018, 13:18)Daras napisał(a):  Nasze forum czyta mnóstwo ludzi. Zatem zainteresowanie szeroko pojętą sztuką filmową: trwało, trwa i będzie trwać! Hura! Sądząc po sobie mam mocne przypuszczenie, że niektóre posty pomagają czytelnikom w decyzjach zakupowych. Przykład z ostatniej chwili. Po wypowiedziach Mierzwiaka oraz Misfita wszedłem w posiadanie BD pt. „La, La Land” (2016). Tak to właśnie działa.

okazało się prawdą. Big Grin


(16-08-2018, 13:22)misfit napisał(a):  Może ktoś się pospieszył z tą zapowiedzią, możliwe też, że księgowy trochę dłużej pogłówkował i doszli do wniosku, że to jednak nie ma sensu Smile

Jest to bardzo możliwe. Takie samo zjawisko zaobserwowałem, kiedy to bardzo duża sieć kawiarni otwierała w mieście swój oddział.
Mieli już wzięty lokal, prawie ukończone w środku wnetrze, na szybach już wyklejone swoje loga. Przychodze za jakiś tydzień,
patrzę już ich nie ma. Moja hipoteza ktoś przeszacował lokalizację. Błędy popełniają widać i wielcy nie tylko my mróweczki.


RE: Twój Vincent / Loving Vincent (2017) - Kirek - 16-08-2018

Dla zainteresowanych uporządkowałem trochę dane w filmoskopie odnośnie angielskiego wydania.

[Obrazek: thumb-lg-175359-twoj-vincent.jpg]
[klikając w okładkę przejdziesz do szczegółów]

Teraz przydałoby się aby posiadacze tego wydania dodali opis płyty  Cool



Co do polskiego wydania to jako docelowe traktujcie w filmoskopie to poniższe

[Obrazek: thumb-lg-175620-twoj-vincent-dorota-kobi...lchman.jpg]
[klikając w okładkę przejdziesz do szczegółów]

Po przeniesieniu ofert sklepowych z innych clonów tego wydania, zostaną one usunięte.


RE: Twój Vincent / Loving Vincent (2017) - Pai-Chi-Wo - 16-08-2018

Pojawiło się niemieckie wydanie:

[Obrazek: 4061229016315.jpg]