Filmozercy.com | Forum
Komputer do Blu-ray - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Komputer do Blu-ray (/watek-komputer-do-blu-ray)

Strony: 1 2 3 4 5


Komputer do Blu-ray - Nolanista - 27-01-2018

Hej Banda,
Przymierzam się powoli do wymiany kompa.

Wymagania?
1) Żebym spokojnie mógł obejrzeć Blu-ray'a,
2) Żebym mógł spolszczyć swoje kopie filmów, a to chyba trochę "mielenia" zrobić obraz płyty i potem to od nowa nagrać itd.(?)

Może ktoś ma zestaw, którego używa między innymi do tego i by polecał właśnie ten?
Albo rzućcie jakimiś liczbami, RAMami, GHz'ami itd. (konkretnymi) i kluczowymi komponentami co i ile wystarczy (a nie ogólne uwagi, że karta ma być "mocna"...).


RE: Komputer do Blu-ray - Mateusz - 27-01-2018

Zacznijmy może od tego, jaki masz budżet i czy mówimy tutaj o laptopie, czy PC? Chcesz już kupić coś pod 4K UHD?


RE: Komputer do Blu-ray - Wolfman - 27-01-2018

(27-01-2018, 13:27)Nolanista napisał(a):  Może ktoś ma zestaw, którego używa między innymi do tego i by polecał właśnie ten?
Każdy gamingowy laptop Asus od 3000 będzie odpowiedni. Musisz tylko zmienić dvd na blu i to wszystko. Oczywiście podobne do niego innych marek też będą odpowiednie. Wg mnie laptop to najlepsze urządzenie bo możesz z nim pójść i podpiąć pod każdy tv. Niestety jeśli chcesz lepszy dźwięk zakup karty zewnętrznej od ok 150 zł obowiązkowy. Sam używam SB X7 , ale nie musisz tyle wydawać.


RE: Komputer do Blu-ray - Gieferg - 27-01-2018

Wymagania pod BD nie są duże, mój komp w tym roku skończy siedem lat. Pod blu-ray w zupełności wystarcza ale już przy materiałach w 4K się dławi i oglądać się nie da.

Intel Core i3 CPU 550, 3.20GHz, RAM 4GB

Zgranie płytki bez rekompresji to jakieś 20-40 minut, nagranie podobnie.


RE: Komputer do Blu-ray - misfit - 27-01-2018

(27-01-2018, 13:44)wolfman napisał(a):  Niestety jeśli chcesz lepszy dźwięk zakup karty zewnętrznej od ok 150 zł obowiązkowy. Sam używam SB X7 , ale nie musisz tyle wydawać.

Jeśli dźwięk pójdzie po bitstreamingu np. do amplitunera to karta dźwiękowa nie ma żadnego znaczenia.


RE: Komputer do Blu-ray - Nolanista - 27-01-2018

Dzięki chłopaki za odzew Smile

Budżet powiedzmy, że nieograniczony... Ale bez jaj proszę Smile
Laptop nie. Stacjonarny.
Pod TV chcę coś na stałe podłączonego.

Hmm, o 4K to nawet nie myślałem. Są już w ogóle odtwarzacze do kompów?
Ale nie, nie 4K na kompie bez przesady. Oglądanie na kompie to ma być tak od czasu do czasu (nie mniej ma to chodzić płynnie).
Blu-ray wystarczy, na 4K na razie czekam, poczekam - i to na TV Tongue

Ja kompa używam tylko do neta, nie jestem graczem ani mobilnym użytkownikiem. Na dobrą sprawę to mój złom mi wystarcza - tylko o BD nie ma mowy.

A Giefergu, jakaś karta tam jest, czy zintegrowane grafiki starczają na BD?


RE: Komputer do Blu-ray - wachi40 - 27-01-2018

DO przerabiania BD i zrzucania na dysk straczy komp za niecałe 2000
Ja miałem Atlona 2x2700 i 4g ramu i zrzucenie filmu na dysk to około 30min , przerobienie tsmuxerem tak średnio 15min i nagranie płytki 50g około 30min
Do ogądania BD to nawet Geforce 9800 wystarczy
Tylko nie wiem czy nie lepiej jakiegoś odtwarzacza do oglądania kupić. Wyjdzie taniej niż jakaś nowa karta graficzna


RE: Komputer do Blu-ray - Wolfman - 27-01-2018

(27-01-2018, 14:32)Nolanista napisał(a):  Budżet powiedzmy, że nieograniczony... Ale bez jaj proszę
To dałem przecież odpowiedź. Skoro laptop od 3 koła daje sobie radę ze wszystkim i chodzi płynnie więc komputer stacjonarny może być tańszy. Choć ze względu na mobilność to w życiu bym tego nie kupił skoro chcesz to do oglądania filmów. Po co więc inwestować w jakieś pudło , które będzie po jakimś czasie szumieć i huczeć. Kup nawet laptop za 2-2,5 tylko z dyskiem ssd. Odradzam wolne , stare dyski. Laptop bierzesz pod pachę i idziesz oglądać gdziekolwiek chcesz.


RE: Komputer do Blu-ray - MarianPaz - 27-01-2018

Podobnie jak autor tematu będę składał sobie komputer o podobnym przeznaczeniu. Będzie miał on mniej więcej takie parametry:

Procesor Intel Pentium G4600 3.6GHz, 3MB, BOX
Płyta główna Gigabyte GA-B250M-D3H
Zasilacz Corsair CX450M 450W
Pamięć HyperX Savage 2x4GB 2400MHz DDR3 CL11
Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB
Dysk Toshiba P300 Performance 3.5 3TB
Obudowa Zalman Z3
Napęd Pioneer BDR-S09XLT

Całość ~ 2400zł


RE: Komputer do Blu-ray - Nolanista - 27-01-2018

(27-01-2018, 15:31)wachi40 napisał(a):  Tylko nie wiem czy nie lepiej jakiegoś odtwarzacza do oglądania kupić. Wyjdzie taniej niż jakaś nowa karta graficzna
Nie no, teraz normalnie Blu-ray'e oglądam i odtwarzam na TV+PS3 i to się nie zmieni.
Ale od czasu do czasu oglądam filmy też na kompie (ale tylko DVD'ki).

(27-01-2018, 14:32)Nolanista napisał(a):  Pod TV chcę coś na stałe podłączonego.
Źle się tu wyraziłem, chcę i MAM konsolę pod TV.

Jako że mam trochę wolnej gotówki, a mój komp jest stary to myślałem o wymianie też pod tym kątem.
Dzięki ~wolfman, ale lapka nie chcę, nie przemieszczam się i ogólnie nie przepadam za tą formą.

Z tym budżetem "bez ograniczeń, ale bez jaj" to miałem na myśli, żebyście nie proponowali mi, np. 16GB RAM'u, bo i po cholerę?
To ma być komputer (stacjonarny) do Internetu i BD.

Dzięki za dotychczasowy odzew, już jest jaśniej Wink

PS.
Zapomniałem o monitorze.
Mam, Full HD, ale D-sub... Coś to zmienia?