Filmozercy.com | Forum
Mefisto - kolekcja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Mefisto - kolekcja (/watek-mefisto-kolekcja)



RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 28-07-2020

Uuuu, ale klasyki. Kilka z nich miałem, do tego Król Lew i Disney, wiadomka. Wszystko poszło pod młotek. Najbardziej żałuję Króla Lwa, bo to była wersja z oryginalną piosenką otwierającą, na kolejnych nośnikach zmienioną; oraz Star Wars w tym srebrnym pudełku, które było w pewnym momencie na liście zakupowej całej szkoły, a które po prostu obłędnie wyglądało. No i gdybym wiedział, że tak, a nie inaczej potoczą się losy, to bym za nic nie sprzedał Terminatora 2 QDVD w srebrnym digi. Bo reszta wyleciała z półek bez większego żalu.


RE: Mefisto - kolekcja - shaman72 - 30-07-2020

Knight of Cups obejrzany, jak się Tobie podobał??


RE: Mefisto - kolekcja - Juby - 30-07-2020

(28-07-2020, 13:53)Mefisto napisał(a):  Na chwilę obecną mam nieco ponad 1600 wydań, co przekłada się pewnie na ponad 2000 filmów i seriali (tutaj dokładnie nie chce mi się liczyć, no ale zbiorcze wydania to najczęściej po kilka filmów).
Wishlista liczy sobie z kolei ok. 700 pozycji, z których być może uda mi się skompletować 1/3 przy dobrych wiatrach.

Way too much for me... Kupujesz każdy film, jaki obejrzysz? Tongue


RE: Mefisto - kolekcja - sebas - 30-07-2020

Piękna kolekcja. Szczere gratulacje i słowa uznania.

(28-07-2020, 15:29)Mefisto napisał(a):  Star Wars w tym srebrnym pudełku
Mam ciągle wydanie w złotym pudełku. Zrobiłem trochę zdjęć i wrzucę przy okazji w wątku swojego "archiwum".

(28-07-2020, 15:29)Mefisto napisał(a):  No i gdybym wiedział, że tak, a nie inaczej potoczą się losy, to bym za nic nie sprzedał Terminatora 2 QDVD w srebrnym digi
Też przez chwilę miałem na to ochotę, ale całe szczęście się opanowałem... Podobnie z "jedynką" w digi, ze słynnym już nalotem na powierzchni dysków. Musze sobie zrobić seans porównawczy T2 QDVD, z ostatnim remasterem w kwestii kolorków... Jedyny problem, brak czasu...


RE: Mefisto - kolekcja - pred895 - 30-07-2020

Chodzi wam o te wydana DVD ?? >>
[Obrazek: c49ae61350402024.JPG]
[Obrazek: d71c8c1350402026.JPG]
Pamiętam że tego Terminatora wymieniałem kilkanaście razy w sklepie a mimo to fabryczny rot defekt go zjadał Sad Teraz pewnie nie nadaje się na kopię zapasową na kompa. Premiera w empiku była naprawdę huczna był to początek formatu i takie wypasione wydanie, dodawali oryginalny pełnowymiarowy plakat, ale cena wtedy odstraszała grubo ponad 100 pln Tongue


RE: Mefisto - kolekcja - HAL 9000 - 30-07-2020

Srebrne pudełko Star Wars jest tylko jedno:
http://filmozercy.com/filmoskop/edition/8465028
Tongue

[Obrazek: orig-58324-IMG_20200420_0021%20(2)%20-%20Kopia.jpg]


RE: Mefisto - kolekcja - Mister Tadeo - 30-07-2020

(30-07-2020, 11:56)pred895 napisał(a):  dodawali oryginalny pełnowymiarowy plakat

Masz jeszcze ten plakat? Czy się na niego już nie załapałeś? Znam nawet dokładną datę premiery Terminatora (2DVD): wydanie w digipacku trafiło w Polsce do sprzedaży 26 września 2001.


RE: Mefisto - kolekcja - pred895 - 30-07-2020

Niestety wtedy to był dla mnie majątek ( fajnie że pamiętasz jeszcze takie rzeczy jak daty premier ), tak więc kupiłem już grubo po premierze za jakieś 84 pln. Z perspektywy czasu, patrząc na dzisiejsze nudne standardy w postaci statycznego menu na BD to z DVD nadal robi wielkie wrażenie:




PS. Tak z ciekawości to wszystkie dodatki z tego wydania DVD trafiły na BD ? Płyta z dodatkami wygląda tak...
[Obrazek: f272321350403471.jpg]


RE: Mefisto - kolekcja - sebas - 30-07-2020

(30-07-2020, 11:56)pred895 napisał(a):  Chodzi wam o te wydana DVD ??
Tak. Mam właśnie te. Płyta z dodatkami do T1 wygląda podobnie, ale z filmem dużo lepiej. Pamiętam, że czymś ja po jakimś czasie czyściłem. Z ciekawości wypadałoby sprawdzić jak wygląda obecnie. Co do pudełka T1 to chyba były dwie wersje. Ja kupiłem na premierę i głowa Terminatora jest "błyszcząca", a cała reszta slipa matowa. Słyszałem natomiast o wersji ze slipem całkowicie matowym... Co do plakatu, to nie pamiętam niestety czy był...
Co do wad produkcyjnych płyt to chyba nie jest klasyczny root disc. Root dics występował w CD i LD i chyba chodziło tu o utlenianie się warstwy folii alu na której tłoczone było nagranie. Dysk z filmem był tu dwu-warstwowy, a więc raczej nie było folii aluminiowej, bo warstwy w takich płytach są częściowo przeźroczyste...


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 30-07-2020

(30-07-2020, 06:07)shaman72 napisał(a):  Knight of Cups obejrzany, jak się Tobie podobał??

Typowy Malick, choć ogółem stany raczej średnie - miejscami widać, że film powstawał bezpośrednio "na planie", bez scenariusza. Ale ma kilka świetnych momentów, no i ja lubię styl reżysera. Song to Song jednak trochę bardziej mi podeszło, było bardziej o czymś. Knight to takie poszukiwanie straconego czasu trochę - tradycyjnie jednak bajecznie sfilmowane.

(30-07-2020, 09:32)Juby napisał(a):  Kupujesz każdy film, jaki obejrzysz? Tongue

Ostatnio kupuję więcej tych, których nie oglądałem Smile

(30-07-2020, 11:56)pred895 napisał(a):  Chodzi wam o te wydana DVD

Tak, dokładnie ten Tercio. Z płytami było u mnie wszystko ok - zresztą wszystkie QDVD jakie mi pozostały nadal działają.