Filmozercy.com | Forum
Mefisto - kolekcja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Mefisto - kolekcja (/watek-mefisto-kolekcja)



RE: Mefisto - kolekcja - pred895 - 30-07-2020

Udało mi się wypolerować tę płytę i zgrywam własnie na dysk kopię zapasową puki jeszcze mogę. Wracając do pleśni płyt to w przypadku dvd chodziło o to że było to spowodowane niewłaściwym nadrukiem na płytach który powodował reakcję chemiczną w postaci tego paskudnego nalotu.


RE: Mefisto - kolekcja - sebas - 30-07-2020

(30-07-2020, 12:39)Mefisto napisał(a):  Tak, dokładnie ten Tercio. Z płytami było u mnie wszystko ok
Uściślijmy. Problemy z płytami były  tylko w przypadku T1. T2 na QDVD były chyba zawsze OK.

(30-07-2020, 12:41)pred895 napisał(a):  niewłaściwym nadrukiem na płytach który powodował reakcję chemiczną w postaci tego paskudnego nalotu.
Właśnie. To coś sie trochę lepiło. Teraz przypomniałem sobie, że użyłem zwykłego ... płynu do mycia naczyń, czy mydła w płynie, żeby to zmyć. Płytę potem osuszyłem jakąś miękką szmatką. Z Twojej wypowiedzi wynika, że może jeszcze odratuje dane z płyty z dodatkami.

PS. Te menu faktycznie robiły i nawet dzisiaj robią wrażenie. Generalnie Fox i MGM przykładali się do tego. Przykładowo, menu do wszystkich "Alienów" na DVD, jak i na BD jest fajnie pomyślane.


RE: Mefisto - kolekcja - pred895 - 30-07-2020

(30-07-2020, 12:42)sebas napisał(a):  Z Twojej wypowiedzi wynika, że może jeszcze odratuje dane z płyty z dodatkami.

Tak udało mi się zgrać całą na dysk przed chwilą uff Smile


(30-07-2020, 12:39)Mefisto napisał(a):  Typowy Malick, no i ja lubię styl reżysera.


Koniecznie zabierz się za jego najnowsze dzieło:



Niesamowita perełka, o dziwo fabuła jest spójna i spokojnie można go postawić na równi z Cienką czerwoną Linia i zrobić sobie double feature. Bardzo mocno ci polecam jak jeszcze nie widziałeś.


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 30-07-2020

(30-07-2020, 12:42)sebas napisał(a):  Uściślijmy. Problemy z płytami były  tylko w przypadku T1. T2 na QDVD były chyba zawsze OK

Tak.


Cytat:menu do wszystkich "Alienów" na DVD, jak i na BD jest fajnie pomyślane.

No Alien Quadrilogy to po całości było znakomite wydanie. Chyba 300 zł za nie dałem i w sumie też mogło zostać na półce. Ale sprzedaż niemal mi się zwróciła, także nie ma tego złego Smile

(30-07-2020, 12:55)pred895 napisał(a):  Bardzo mocno ci polecam jak jeszcze nie widziałeś.

Tak wiem, leży na dysku od paru miesięcy. Liczyłem jednak na seans w kinie, ale o tym mogę już chyba na dobre zapomnieć, więc trzeba będzie w końcu obejrzeć.


RE: Mefisto - kolekcja - pred895 - 30-07-2020

(30-07-2020, 12:59)Mefisto napisał(a):  Liczyłem jednak na seans w kinie, ale o tym mogę już chyba na dobre zapomnieć,


Zapraszam na seans do Gdańska Smile


RE: Mefisto - kolekcja - Mister Tadeo - 30-07-2020

(30-07-2020, 12:25)pred895 napisał(a):  ( fajnie że pamiętasz jeszcze takie rzeczy jak daty premier )

Aż tak dobrze nie jest. Pamiętałem rok, ale konkretnej daty już nie. Musiałem sprawdzić. Posiłkowałem się tą stroną:
https://dvdmania.pl/main/main.php?id=DVF&f=w23uas21i21&kat=02&gr=a&idf=1797&idgat=

(30-07-2020, 12:25)pred895 napisał(a):  Tak z ciekawości to wszystkie dodatki z tego wydania DVD trafiły na BD ?

Dvdcompare.net przychodzi z pomocą.

Special Edition 2DVD z 2001 roku:

Extras:
DISC ONE
* The Film
DVD-ROM Features
- Original Film Treatment
- Fourth Draft
- Final Shooting Script

DISC TWO
Still Material
- James Cameron's Original 1982 Treatment (120 pages)
- James Cameron Artwork (23 pages)
- Production Photographs (31 pages)
- Stan Winston: Terminator And Make-Up Effects (22 pages)
- Fantasy II: Visual Effects (25 pages)
- Publicity Materials (16 pages)
Video Features
- "The Making of The Terminator: A Retrospective" featurette (18:10)
- "Other Voices: Back Through Time - Creating The Terminator" documentary (59:32)
Terminated Scenes
- Intro (1 page)
- Wholesome Sarah (0:15)
- Wrong Sarah (0:37)
- Lt. Traxler's Arc (1:26)
- Sarah Fights Back (4:18)
- Making Bombs (1:42)
- Tickling Reese (0:32)
- The Factory (0:52)
Trailers
- Trailer (1:51)
- Teaser Trailer (1:21)
- Internationl Trailer (2:59)
TV Spots
- TV Spot 1 (0:30)
- TV Spot 2 (0:30)

Ultimate Edition 2DVD (http://movieshelter.blogspot.com/2015/08/the-terminator-ultimate-edition-cardbox.html):

[Obrazek: The_Terminator_Ultimate_Edition_Cardbox_04.jpg]

DISC TWO
Documentaries
- "The Making of The Terminator: A Retrospective" (18:10)
- "Unstoppable Force" (9:13)
- "Closer to the Real Thing" (11:26)
- "Other Voices: Back Through Time - Creating The Terminator" (59:32)
Terminated Scenes (Optional commentary by director James Cameron)
- Wholesome Sarah (0:15)
- Wrong Sarah (0:37)
- Lt. Traxler's Arc (1:26)
- Sarah Fights Back (4:18)
- Making Bombs (1:42)
- Tickling Reese (0:32)
- The Factory (0:52)
Still Material
- James Cameron Artwork (23 pages)
- Production Photographs (31 pages)
- Stan Winston: Terminator And Make-Up Effects (22 pages)
- Fantasy II: Visual Effects (25 pages)
- Publicity Materials (16 pages)
Screenplay Drafts
- James Cameron's Original 1982 Treatment
- 1983 4th Draft Screenplay
- Final Shooting Script
Trailers and TV Spots
- Trailer (1:51)
- Teaser Trailer (1:21)
- International Trailer (2:59)
- TV Spot 1 (0:30)
- TV Spot 2 (0:30)

Wydanie Blu-ray:

Extras:
"Creating The Terminator: Visual Effects and Music" featurette (HD, 12:57)
"Terminator: A Retrospective" featurette (HD, 20:30)
Terminated Scenes:
– Wholesome Sarah (0:17)
– Wrong Sarah (0:38)
– Lt Traxler's Arc (1:28)
– Sarah Fights Back (4:20)
– Making Bombs (1:44)
– Tickling Reese (0:34)
– The Factory (0:54)

Wychodzi na to, że najobszerniejsze pod względem dodatków video jest UE. Najbiedniejsze jest BD.


RE: Mefisto - kolekcja - pred895 - 30-07-2020

No tak zapomniałem że mam jeszcze steelbooka dvd definitive edition z normalnymi płytami bez pleśni Smile Aha taka ciekawostka to pierwsze polskie wydanie z pleśnią jest wersją bez wbudowanych napisów w prologu i przy gościu w śmieciarce. Steelbook to już poprawiona wersja z napisami.


RE: Mefisto - kolekcja - Mister Tadeo - 30-07-2020

Miałem wydanie 2DVD z UK w amarayu - płyty były wolne od nalotu (film nie miał napisów w obrazie, o których wspominasz). Ostało mi się Ultimate Edition. Zatrzymam je dla dodatków.


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 06-08-2020

Skromny update urodzinowy:

[Obrazek: pelKwJ3l.jpg]
[Obrazek: zxdieIYl.jpg]
[Obrazek: XmH4zAbl.jpg]

Otto trafił się na okazji - już dawno się do niego przymierzałem, ale zawsze był za drogi, teraz się udało znaleźć za mniej niż 20, i w sumie dobrze, bo pudełko jest tak cienkie, że całość ledwo stoi.
Natomiast Kieślowski - cóż..., dobrze, że to prezent, bo gdybym miał za to dać własną kasę, to bym powiedział, że przepłaciłem. Wydanie jest co prawda jak najbardziej spoko, ale 50 funciaków to jednak za dużo, biorąc pod uwagę, że książeczka jest niewielka i w miękkiej oprawie i całość nie urywa dupy jak na przykład boxy od Powerhouse. Poza tym 2 z tych filmów już miałem z polskiej dystrybucji (są na sprzedaż za grosze lub wymianę, jak ktoś ma chęć). No, ale jest zanim się wyprzedał - i, co ważniejsze, tym samym Krzyś dołącza do listy reżyserów, których mam pełną filmografię.
Następni w kolejce: Gilliam i Luhrmann (po 1 filmie brakującym), Bay i Brooks (po 2, nie licząc kolejnych odsłon Transów) oraz Kasdan, Leone, Nolan, PT Anderson, Scorsese i Mann (po 3 - licząc z serialem Miami Vice i dir cutem Ali). Cóż, może w przyszłym roku.
W tym liczę jeszcze, że Powerhouse zrobi jesienną przecenę i uda mi się kupić box Forda i Dietrich (paradoksalnie jeden z nich spadł, a drugi poszedł w górę na Amazonie i teraz sam nie wiem).


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 08-10-2020

Mały up brytyjsko-polski:
[Obrazek: jLmORFTl.jpg]
[Obrazek: 4zIf2fnl.jpg]
[Obrazek: 4Xs9WXdl.jpg]

Zaskoczył mnie BFI w pudełku criterionowym - na minus, bo książeczka w środku wyraźnie ma mniejszą rozmiarówkę i "lata".
Niestety City Hunter i Wheels bez książeczki już Angry Chociaż tyle dobrze, że w promocji i jako prezent, bo jakbym miał za to dać normalną cenę, to bym się dopiero wkurzył.