Filmozercy.com | Forum
MasterThief - kolekcja filmów i seriali - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: MasterThief - kolekcja filmów i seriali (/watek-masterthief-kolekcja-filmow-i-seriali)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


MasterThief - kolekcja filmów i seriali - MasterThief - 24-02-2018

Przede wszystkim na początku witam wszystkich bardzo serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum Smile Jeszcze kilka lat temu wydania na DVD były dla mnie w zupełności wystarczające, ale odkąd całkowicie przebudowałem swój salon i kupiłem telewizor OLED razem z soundbarem Sony HT-ST5000 zmieniłem również swoje podejście do kolekcjonowania filmów. Mniej więcej od połowy 2017 roku zacząłem kupować filmy i seriale wyłącznie na nośnikach Blu-ray oraz Ultra HD Blu-ray. Choć mam spory sentyment do DVD, to teraz po obejrzeniu materiału w jakości SD uruchamia mi się coś w stylu "wewnętrznego fuuj"  Tongue

Z tego też względu kolekcja na chwilę obecną nie jest może powalająco duża, ale dla mnie i tak jest oczkiem w głowie Smile

[Obrazek: 201802241_qnxsxqp.jpg]
[Obrazek: 201802241_qnxsxqh.jpg]
[Obrazek: 201802241_qnxsxqr.jpg]

Mam aktualnie także trzy duże kolekcje seriali na Blu-ray, z czego największą perełką jest antologia The X-Files (sezony 1-9) - w opakowaniu jest nawet miejsce na pudełko z 10 sezonem  Rolleyes

[Obrazek: 201802241_qnxsxaa.jpg]
[Obrazek: 201802241_qnxsxaq.jpg]

Ze względu na ograniczenia, kolejne fotki dodam w kolejnych postach Smile

Pozdrawiam Smile

PS. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak wstawić zdjęcia, aby w poście od razu były na pełny rozmiar (aktualnie widzę tylko miniaturki z odnośnikiem do pełnego rozmiaru)?  Shy


RE: MasterThief - kolekcja filmów i seriali - Gieferg - 24-02-2018

I prawidłowo, że miniaturki, po co ci pełny rozmiar? Forum się rozjedzie, nic dobrego z tego nie wynika.


RE: MasterThief - kolekcja filmów i seriali - MasterThief - 24-02-2018

W dalszej kolejności Gra o Tron wydanie zbiorcze oraz LOST (jeden z moich ulubionych seriali ever):

[Obrazek: 201802241_qnxsxqx.jpg]

Nie brakuje także słynnego wydania Man of Steel, które w ostatnich dniach można wyrwać w świetnej cenie  Angel

[Obrazek: 201802241_qnxsxqn.jpg]

@up

No dobra, skoro jest ok to koniec tematu z mojej strony Smile

No i na koniec wydania Ultra HD Blu-ray - tych mam zdecydowanie najwięcej i w miarę możliwości będę inwestował głównie w ten nośnik.

[Obrazek: 201802241_qnxsxqe.jpg]
[Obrazek: 201802241_qnxsxqs.jpg]

Jeśli miałbym napisać, które filmy zrobiły na mnie największe wrażenie pod względem jakości obrazu to byłaby to zdecydowanie trylogia The Dark Knight, Dunkirk oraz Earth: One Amazing Day. Wszystkie pozycje na OLED od LG wyglądają po prostu zachwycająco Smile

Plus oprócz nośników Blu-ray i Ultra HD Blu-ray mam jeszcze kilkanaście filmów w bibliotece iTunes (Apple TV 4K) m.in. trylogia Planety Małp, Pasażerowie, Life, Kevin sam w domu, Cicha noc, tetralogia Obcego, Obecność, Kiedy gasną światła.


RE: MasterThief - kolekcja filmów i seriali - Gieferg - 24-02-2018

Cytat:li miałbym napisać, które filmy zrobiły na mnie największe wrażenie pod względem jakości obrazu to byłaby to zdecydowanie trylogia The Dark Knight,

Srsly?
Z tego co słyszałem dupy nie urywa, a jest sporo filmów, które urywają Smile


RE: MasterThief - kolekcja filmów i seriali - Mateusz - 24-02-2018

No witam na forum kolejnego miłośnika UHD.  Smile Ładna kolekcja. Jak chcesz dodać większe fotki, to musisz wrzucić je na jakiś hosting zdjęć i późnie wkleić na forum:

Cytat:[img]Link do obrazka[/img]

(24-02-2018, 13:43)Gieferg napisał(a):  Z tego co słyszałem dupy nie urywa, a jest sporo filmów, które urywają Smile

Zależy który film i pod jakim względem. To nie są złe wydania jeśli nie liczyć czerni, a jak kolega ma OLEDa, to już w ogóle.


RE: MasterThief - kolekcja filmów i seriali - MasterThief - 24-02-2018

Powinienem bardziej doprecyzować - ze wszystkich trzech filmów największe wrażenie zrobiła na mnie druga część (The Dark Knight) Smile Fantastycznie szczegółowy obraz, bardzo dobrze przygotowany tryb HDR no i szersza paleta barw (choć ta ostatnia i tak nie pokazuje pełni możliwości ze względu na dość ciemną kolorystykę filmu). Nie zmienia to faktu, że trylogia jako całość na mnie osobiście zrobiła świetne wrażenie (a trochę filmów w Ultra HD już obejrzałem) Smile


RE: MasterThief - kolekcja filmów i seriali - Mr.Hankey - 28-02-2018

(24-02-2018, 13:43)Gieferg napisał(a):  Z tego co słyszałem dupy nie urywa
Lepiej oceń sam, a nie posiłkujesz się opiniami, czy o zgrozo zdjęciami z neta...
Chociaż fakt, że w swoim top5 wydań UHD bym Batmanów Nolana raczej nie umieścił.


RE: MasterThief - kolekcja filmów i seriali - Conradicus - 04-03-2018

Bardzo fajna kolekcja! Widac ze kolega porządnie osiadł w temacie UHD. Smile Mam jedno pytanie co do tego zbiorczego pakietu 'Gry o Tron', mianowicie co tam wsadzili do tego polskiego wydania? Osobne digipacki, czy zwykle niebieskie pudeleczka? Rozni sie to w sumie od kraju do kraju, a jestes pierwsza osoba u ktorej widze ten zestaw z polskiej dystrybucji (zwyklych smiertelnikow chyba odstrasza jego cena Big Grin).


RE: MasterThief - kolekcja filmów i seriali - darayavahus - 04-03-2018

A powiedz czy wszystkie Harry Pottery z UK mają PL?


RE: MasterThief - kolekcja filmów i seriali - MasterThief - 05-03-2018

Nie, polski język jest w czterech filmach: Kamień Filozoficzny, Komnata Tajemnic, Książę Półkrwi i Insygnia Śmierci część 1.

Cytat:Mam jedno pytanie co do tego zbiorczego pakietu 'Gry o Tron', mianowicie co tam wsadzili do tego polskiego wydania? Osobne digipacki, czy zwykle niebieskie pudeleczka?

W środku jest 7 niebieskich pudełek, standardowe wydania plus książka prezentująca w ciekawy sposób najważniejsze wydarzenia z sezonów 1-4 Smile