Filmozercy.com | Forum
VINYL - wydania soundtracków - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Muzyka filmowa (https://forum.filmozercy.com/dzial-muzyka-filmowa)
+--- Wątek: VINYL - wydania soundtracków (/watek-vinyl-wydania-soundtrackow)

Strony: 1 2 3 4 5


VINYL - wydania soundtracków - Mister Tadeo - 28-02-2018

Chyba warto założyć taki temat, skoro na naszym portalu ukazują się recenzje wydań muzyki filmowej na LP. Również dlatego, że co jakiś czas pojawiają się ciekawe promocje vinyli - np te z Biedronki, o których informowaliśmy na Stronie Głównej. Kilka osób z Forum kolekcjonuje analogowe płyty, więc taki wątek powinien mieć swoje miejsce na Filmożercach.
Można tutaj zamieszczać także zdjęcia najciekawszych wydań, które znajdziecie, pochwalić się swoimi zbiorami lub też poinformować o ciekawych promocjach.

Na początek nasze dotychczasowe recenzje vinyli:
1) Wojna o Planetę małp:
http://filmozercy.com/wpis/michael-giacchino-war-for-the-planet-of-the-apes-2017-recenzja-soundtracku-vinyl
2) Dunkierka:
http://filmozercy.com/wpis/hans-zimmer-dunkirk-2017-recenzja-soundtracku-vinyl
3) Morderstwo w Orient Expressie:
http://filmozercy.com/wpis/patrick-doyle-murder-on-the-orient-express-2017-recenzja-soundtracku-vinyl


RE: VINYL - wydania soundtracków - paniron - 01-03-2018

Nie jestem ''znawca'' ;-) ale te biedronkowe vinyle nie koniecznie moga grzeszysc jakoscia. Nie wiem, bo nie widzialem, tylko przeczucie. Moze ktos ma to sie wypowie.
Ogolnie to chyba dalej bardziej finansowo sie oplaca ''sciagnac'' zza granicy analogowe krazki.
Na amazon.de swego czasu kupilem kilka plyt, bo byly w promocji 3 za 2 i tak udalo mi sie zakupic m.in. soundtrack Batman v Superman za ok 110zl.

Sam oprocz wspomnianego BvS, posiadam Awesome mix vol.1 & 2 ze Straznikow Galaktyki, ''Terminator 2'' i ''Legend'' od Clannad z serialu o Robin Hoodzie ;-)

W planach napewno ''War for the planet of the apes'' i ostatnio chodzi mi po glowie muzyka z ''Wind River'' w wersji [Snow White Vinyl] fotka ponizej.

[Obrazek: WindRiver_whiteVinyl_mu_1024x1024.jpg?v=1505992507]

To chyba najtansza jak dla mnie opcja -->www.invada.co.uk

Jest jeszcze wersja na czarnym krazku, ale jest bardziej odpowiednia do tego filmu ;-)


RE: VINYL - wydania soundtracków - NWWStation - 01-03-2018

(01-03-2018, 10:46)paniron napisał(a):  Nie jestem ''znawca'' ;-) ale te biedronkowe vinyle nie koniecznie moga grzeszysc jakoscia.

Nie muszą, ale są często przechowywane w koszykach, upchane, wypadają. Słowem, mogą być podniszczone. Z winylami jest ten problem, że czasem audio mamy bezpośrednio z CD, a wtedy główne zalety tego nośnika (czyli dźwięk analogowy) nam odpadają. Do tego dochodzą czasem problem z produkcją itd. Taka słynna firma Mondo, która robić śliczne wydania, ma często problemy z ich jakością audio. Są brudne, liczne trzaski, naelektryzowane, remaster jest kiepskawy. Częściowo można trochę poprawić problemy myjąc płytę, ale tylko częściowo. Dodatkowo jest to u nich trochę loteria, bo część brzmi bardzo dobrze. A że płyty rozchodzą się często w pre-orderze...
Z amazonem.de trochę loteria. Co jakiś czas potrafią wysłać płytę bez pudła, chyba że tylko ja miewam takie wtopy. Z soundtracków polecam ten od Akiry (filmu animowanego z JAP). Jest świetny, genialnie wydany i brzmi cudownie Smile


RE: VINYL - wydania soundtracków - shaman72 - 01-03-2018

Lepsze z Biedry niż Lidla Wink Dwa egzemplarze nabyłem w Biedroneczce i pod względem dźwiękowym i graficznym jest ok.


RE: VINYL - wydania soundtracków - Gieferg - 01-03-2018

Ciekawe, że w dobie postępującego odchodzenia od nośników fizycznych i zwracania się ludzi ku dystrybucji cyfrowej, nastąpił przy okazji reneasans płyt winylowych i bywa nawet tak, że pojawiają się rzeczy które chętnie bym postawił na półce (np kompletny soundtrack z Wiedźmina 3 wraz z muzyką z dodatków), ale nie postawię, bo jest tylko na winylu (WTF?), a ja akurat nie widzę sensu w ich kupowaniu.


RE: VINYL - wydania soundtracków - Mister Tadeo - 01-03-2018

(01-03-2018, 10:46)paniron napisał(a):  Batman v Superman za ok 110zl.
To też wydanie od Music On Vinyl. Jakość wydania pierwsza klasa. Soundtrack mam na CD - i starczy.

(01-03-2018, 10:46)paniron napisał(a):  Terminator 2
Wznowienie z 2017 roku? Bo edycji na LP score'u z T2 było kilka. Wydanie CD z 2017 to straszna bieda. Recka jest na Głównej, więc można sprawdzić. Tutaj zakup winyla jak najbardziej uzasadniony.

Co do wydań z Biedronki - to są to najnormalniejsze edycje, które można kupić także w innych sklepach za 60-70 zł. Ostatni rzut w Biderze oferował płyty z katalogu Universal Music. Ja szarpnąłem się na Wściekłe psy - mój egzemplarz był bez wad. Zdarzają się pewnie wadliwe egzemplarze, bo to trochę taka masówka (Universal to nie niszowa wytwórnia przecież). Nawet u mnie w małym mieście płyty rozeszły się dość szybko - zainteresowanie było zatem spore. Liczę, że niedługo będą inne ciekawe promocje.

(01-03-2018, 10:57)NWWStation napisał(a):  Z amazonem.de trochę loteria.
Zamówiłem kiedyś winyla z zavvi. Przyszedł nie w specjalnie dedykowanym do tego kartonie, a w dużym pudełku w kształcie sześcianu, wypełnionym poduszkami z powietrzem. Oczywiście wydanie się nieco uszkodziło w transporcie - napisałem do nich, by tak nie pakowali płyt winylowych. Nie wiem jak jest teraz, ale pewnie niewiele się zmieniło.

(01-03-2018, 11:57)Gieferg napisał(a):  pojawiają się rzeczy które chętnie bym postawił na półce (np kompletny soundtrack z Wiedźmina 3 wraz z muzyką z dodatków), ale nie postawię, bo jest tylko na winylu
Decyzje wydawców są czasami trudne do zrozumienia. Wolałbym aby klient miał wybór, czy chce CD czy LP. A tak niekiedy jest skazany na jeden typ nośnika. Dlatego nie ograniczam się wyłącznie do CD. Ominąłby mnie wtedy soundtrack True Romance Zimmera czy jedna z ostatnich prac J. N. Howarda. Dobrze, że muza wychodzi na fizycznych nośnikach, bo za wersje cyfrowe nie mam zamiaru płacić ani grosza. Mogą jedynie stanowić dodatek do wydań LP - niektórzy wydawcy dołączają kod do pobrania plików (te z Biedry miały właśnie taką opcję).


RE: VINYL - wydania soundtracków - Gieferg - 01-03-2018

Dokładnie. Nośnik fizyczny or GTFO. Lepszy winyl niż pliki na dysku, które można mieć dodatkowo ale żeby płacić za coś, co w praktyce niczym się nie różni od plików pirackich? No, thanks.


RE: VINYL - wydania soundtracków - paniron - 01-03-2018

(01-03-2018, 14:06)Mister Tadeo napisał(a):  To też wydanie od Music On Vinyl. Jakość wydania pierwsza klasa. Soundtrack mam na CD - i starczy.

Tez mam na CD ;-)

(01-03-2018, 14:06)Mister Tadeo napisał(a):  Wznowienie z 2017 roku? Bo edycji na LP score'u z T2 było kilka. Wydanie CD z 2017 to straszna bieda. Recka jest na Głównej, więc można sprawdzić. Tutaj zakup winyla jak najbardziej uzasadniony.

Z soundtrackow do ''Terminator 2'' mam i CD i vinyl; oba jakies starsze wydania z lat 90-tcyh chyba. Nie mam jak sprawdzic bo nie mam przy sobie. Tych najnowszych narazie nie mam zamiaru kupowac, chyba ze jakas mega promocja sie trafi to pomysle, bo ogolnie jest to jeden z tych filmow, ktorego mam w kilku jak nie kilkunastu roznych wersjach, wiec moze i na muzyke sie pokusze...

Co do pakowania vinyli do wysylki, to robi to dobrze amazon w UK, wiec podejrzewam, ze inne tez maja taki sam proces. Polega to na tym, ze jest specjalny dzial, ktory pakuje wszystkie vinyle przyjezdzajace od producenta do amazonu w karton, tak ze jest to gotowe od razu do wysylki i tak lezakuje na polkach.


RE: VINYL - wydania soundtracków - Kirek - 01-03-2018

Kiedyś był problem, że tytuły wychodziły tylko na CD teraz mamy odwrotny. Z soundtracków, których przez to nie mam ponieważ występują tylko na vinylu to:
Scanners / The Brood - Howard Shore
http://howerecords.com/scanners-brood/


RE: VINYL - wydania soundtracków - CivilWar - 01-03-2018

(01-03-2018, 11:57)Gieferg napisał(a):  Ciekawe, że w dobie postępującego odchodzenia od nośników fizycznych i zwracania się ludzi ku dystrybucji cyfrowej, nastąpił przy okazji reneasans płyt winylowych i bywa nawet tak, że pojawiają się rzeczy które chętnie bym postawił na półce (np kompletny soundtrack z Wiedźmina 3 wraz z muzyką z dodatków), ale nie postawię, bo jest tylko na winylu (WTF?), a ja akurat nie widzę sensu w ich kupowaniu.

Wiem, że winyle Cię nie bardzo interesują, ale takie wydanie nie powiesz, że nie jest godne uwagi Smile Choć nie ukrywam, że też chciałbym, by podobne wydanie pojawiło się na CD.