Filmozercy.com | Forum
Blu ray w Polsce - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Blu ray w Polsce (/watek-blu-ray-w-polsce)



RE: Blu ray w Polsce - shaman72 - 04-11-2018

Wydawanie filmów na nośniku Blu-ray to jest ogólnie nieopłacalny u nas biznes, do którego trzeba by było dokładać.Pensje rodaków tez raczej nie maja porównania z sąsiadami.
Myślę,że dużo zdziałałaby zmiana polityki dystrybutorów.Czesi pokazali,że można - ( Filmarena) wydawać dobre tytuły, dobrze wydane.
Większa reklama, lepsze ceny odtwarzaczy i może by ruszyło.


RE: Blu ray w Polsce - Daras - 04-11-2018

(04-11-2018, 16:23)misfit napisał(a):  Skandynawskie "Pozwól mi wejść" nie ukazało się w PL. To co Monolith wydał to amerykański remake.

Dzięki za korektę. Blush

(04-11-2018, 16:35)Pai-Chi-Wo napisał(a):  Daras , patrząc po dominującej komercji wolna wola nie istnieje.
(...)

Hmm, myśmy chyba kiedyś o wolnej woli dyskutowali bardziej prywatnie. Wink

(04-11-2018, 17:34)Gieferg napisał(a):  
Daras napisał(a):Nadto... I tak nie kumam Twojego wpisu.

Napisałeś że nie kupujesz filmów, które filmwebowe masy oceniają poniżej 7?
Napisałeś.
Napisałeś chwilę później, że film oceniony na FW na 6, oceniasz na 7,5?
Napisałeś.
Gdzie więc sens i jakakolwiek logika w nie kupowaniu filmów, które na filmwebie oceniane są poniżej 7?

A że nie kumasz to mnie akurat nie dziwi.

Czy aby na pewno ja jestem adresatem pogrubionego zdania? Co dziś z Tobą nie tak? A może nie tylko dziś? Z jakiego powodu przekręcasz fakty?

1. Oczywiście napisałem, że postanowiłem nie kupować tytułów, które na Filmweb mają poniżej 7,0.

a. Czy napisałem gdzieś, iż kupuję czy nie kupuję (to na marginesie)?

b. A może powinienem ująć to w ten sposób, tak dla pełnej jasności: Jakiś czas temu postanowiłem co do zasady nie kupować tytułów, które na Filmweb mają poniżej 7,0. Nie nie - to nie snobizm. Po prostu coś z pogranicza  5,0 – 6,0 rzadko mnie kręci.

3. Oceniłem film Flanagana powyżej średniej z Filmweb. I co z tego? Powtórzę – co z tego?

Wiesz Gieferg, czytając niniejsze forum postrzegam Cię jako Trolla (ale raczej nim nie jesteś). Mam nadzieję, że za takie spostrzeżenie się nie obrazisz. Zauważam, iż lubisz (jakby wyjęty z kapelusza) wkraczać w spokojne oraz interesujące dyskusje. Starasz się wówczas komuś coś wytknąć nie wnosząc do tematu niczego ciekawego. Po co?  Problem z ego? A może z serotoniną? W mojej ocenie nazbyt często czepiasz się ludzi. Na ten temat również sporo przeczytałem w wiadomym Ci (zamkniętym) wątku.

Dajmy spokój tej dyskusji. Naprawdę. Kiedyś odradzałem Ci czytanie moich postów. Podtrzymuję rekomendację.

Gieferg napisał:
A że nie kumasz to mnie akurat nie dziwi.

Powyższe jakby podsumowuje moją ocenę Twojej osoby.

Wracam do meritum. Misfit, czy problem się nie pogłębia?

Daras napisał:
Regularnie odwiedzam sklepy z płytami. Jestem przybity. Czy w waszych MM czy Empikach też czuć malizną? Odnoszę wrażenie, że płyty blu ray są w odwrocie. Przeważały krążki dvd. O uhd można tylko pomarzyć.


RE: Blu ray w Polsce - Wolfman - 04-11-2018

(04-11-2018, 19:05)shaman72 napisał(a):  Myślę,że dużo zdziałałaby zmiana polityki dystrybutorów.Czesi pokazali,że można - ( Filmarena) wydawać dobre tytuły, dobrze wydane.
Większa reklama, lepsze ceny odtwarzaczy i może by ruszyło.
Kolego to żeś porównał u nich lepiej się dzieje od lat, bo rozliczyli złodziei, bezrobocie prawie nie istnieje i mają lepsze zarobki Big Grin. No to dystrybucja się lepiej rozwija przy lepszej klienteli .

(04-11-2018, 19:06)Daras napisał(a):  Regularnie odwiedzam sklepy z płytami. Jestem przybity.
To już pisałem rok temu, w MM kiedyś blu zajmowały 4 półki (u w województwie) obecnie jedna. W ogóle jest mniej filmów nawet na dvd czyli popyt spada. Więc na co czekasz? Kup sprzęt, który pozwala czytać napisy z pendrive i problem znika.


RE: Blu ray w Polsce - shaman72 - 04-11-2018

Zauważ ile mówi się o wydaniach DVD a ile o BD.Dystrybutorzy, sprzedawcy etc musieliby kłaść większy nacisk na promowanie niebieskich krążków.Proste


RE: Blu ray w Polsce - Pai-Chi-Wo - 04-11-2018

No ale BD musiałyby być tanie >50zł to za dużo. Jak ma być tak jak kiedyś z płytami CD to nie przejdzie.


RE: Blu ray w Polsce - shaman72 - 04-11-2018

(04-11-2018, 19:18)Pai-Chi-Wo napisał(a):  No ale BD musiałyby być tanie  >50zł to za dużo. Jak ma być tak jak kiedyś z płytami CD to nie przejdzie.

Tak i tutaj widzę rolę dla "Biedronki" Wink


RE: Blu ray w Polsce - Wolfman - 04-11-2018

(04-11-2018, 19:18)Pai-Chi-Wo napisał(a):  No ale BD musiałyby być tanie >50zł to za dużo. Jak ma być tak jak kiedyś z płytami CD to nie przejdzie
Jak 50 to za dużo za nowość tzn , że za mało zarabia Smile

(04-11-2018, 19:11)shaman72 napisał(a):  sprzedawcy etc musieliby kłaść większy nacisk na promowanie niebieskich krążków.Proste
A i wtedy biedny Bronek zarabiający 2000 rzuci się na filmy? Faktycznie proste i dystrybutorzy na to nie wpadli. Głupcy


RE: Blu ray w Polsce - misfit - 04-11-2018

(04-11-2018, 19:06)Daras napisał(a):  Wracam do meritum. Misfit, czy problem się nie pogłębia?

Jeśli pytasz o Monolith to od ładnych kilku lat znacząco ograniczyli ilość wydań BD. Ten rok zapowiada się z ich strony jednak wyjątkowo słabo - do listopada wydali 7 (słownie: siedem) filmów na BD.

Jeśli pytasz ogólnie to jakiś czas temu podawałem statystyki ile się wydawało filmów na BD w Polsce w poszczególnych latach. W 2017r. coś drgnęło i była pewna zwyżka przynajmniej jeśli chodzi o ilość wydań BD (w czym w sporej części zasługa TOR/Studio Blu), ale ten rok zapowiada się chyba najgorzej w historii pod tym względem.


RE: Blu ray w Polsce - shaman72 - 04-11-2018

Cena, promocja i reklama czyni cuda panie kolego Wink


RE: Blu ray w Polsce - Pai-Chi-Wo - 04-11-2018

(04-11-2018, 19:25)wolfman napisał(a):  Jak 50 to za dużo za nowość tzn , że za mało zarabia Smile
Ja sobie oczywiście z tego zdaję sprawę. Ale ciągle muszę sobie o tym przypominać. To jest prawda. Z tego powodu wiekszość
Polaków uważa że w internecie wszystko powinno być za darmo. Również z tego samego powodu.

Wolność masz w kieszeni a nie na protestach. Brytyjczycy nie chcą już BD, coraz więcej trafia ich na wyprzedaże. Powtarza się
ten sam scenariusz jak obserwowałem 5 lat temu z płytami DVD. Ale wcześniej też VHS. Z VHS jest dzisiaj tak że na wyprzedarze
już tego się nie daje. Z DVD niedługo będzie tak samo.