Filmozercy.com | Forum
Blu ray w Polsce - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Blu ray w Polsce (/watek-blu-ray-w-polsce)



RE: Blu ray w Polsce - Pablo0909 - 09-11-2018

(09-11-2018, 10:17)Ethan napisał(a):  Co do napisów. Ściągasz je na pendrive'a i wkładasz go w wejście usb Oppo. Gdy wchodzisz w napisy odtwarzanego filmu z wysokości pilota wybierasz te podpięte pod pendrivem.

Mało tego- możesz z poziomu odtwarzacza zmienić kolor, położenie napisów (góra/dół) oraz zsynchronizować je czasowo z filmem w zakresie -30s/+30s. Zakup Oppo zwraca się szybko, w moim przypadku, mniej niż pół roku. Przelicznik? Bez żadnych promocji, płyty UHD kupuję min. 50 PLN taniej, w tej chwili mam ich ponad 80, a to daje ponad 4000 PLN zaoszczędzonych pieniędzy. Nie liczę już nawet płyt BD i zakupów w promocjach Smile


RE: Blu ray w Polsce - Bender - 09-11-2018

W pół roku i za 4000 to się nauczysz angielskiego. Wink


RE: Blu ray w Polsce - lukee - 09-11-2018

(09-11-2018, 10:34)Pablo0909 napisał(a):  Zakup Oppo zwraca się szybko

To zależy kto ile kupuje filmów. Tobie może zwróci się szybko ale ja nie wydaję po 1000 zł miesięcznie na filmy. W moim przypadku zwracało by się to kilka lat. Jest to dla mnie kompletnie nieopłacalna inwestycja. Poza tym mógł bym ewentualnie rozważać taką opcję gdyby istniał legalny serwis z napisami gdzie miał bym 100% pewności ,że do każdej pozycji będę miał poprawne napisy. Takiego niestety nie ma więc nie dla mnie najzwyczajniej to nie jest żaden super interes. Rozumiem osoby kupujące płyty UHD bo jest to oszczędność ale coś za coś. Zdecydowanie wole mieć rodzime wydanie.


RE: Blu ray w Polsce - Pablo0909 - 09-11-2018

Mam wrażenie, że za bardzo nie wiesz o czym piszesz Wink Jeśli chodzi o napisy rzecz jasna.

(09-11-2018, 10:45)Bender napisał(a):  W pół roku i za 4000 to się nauczysz angielskiego.  Wink

Trzeba mieć na to czas, a tego, niestety, najbardziej mi brakuje Smile


RE: Blu ray w Polsce - sebas - 09-11-2018

(09-11-2018, 08:50)lukee napisał(a):  Zapomniało Ci się też dodać jak te napisy dopasowujesz czyli dochodzi albo oglądanie na kompie albo kolejne "zabawy" w wypalanie płyt czy specjalny odtwarzacz za pare tysia. Weź się schowaj z takimi argumentami.
To w żaden sposób nie jest nie do przejścia i warto sobie zadać trud żeby to zrobić. Sprawdź sobie ceny tych samych filmów na amazonie i w polskich sklepach internetowych. Korzystając z promocji można kupować nowości po cenach niosiągalnych w polskich sklepach. Prowadzę sobie szczegółowy inwentarz tego co kupuje na blu. Wyliczam ceny poszczególnych tytułów z uwzgledniem kosztów przesyłki. W zeszym roku kupowałem jeszcze wyłacznie filmy z polską wersją językową. Głównie w Polsce i w Czechach, korzystając z głownie z promocji. Średnia cena jaka uzyskałem to 65 zł za film. W tym roku około 75% tego co kupiłem było z amazonów. Śednia cena do 45zł. Połowa z tego to były steelbooki, czyli wydanania zwykle droższe. Połowa wszystkich zakupów to filmy bez wersji PL, bo zwyczajnie nie ma tego w wersji PL. No i nie musiałem ograniczać się do promocji. Patrząc na ten aspekt to było pół na pół.
W przypadku UHD jest różnica jest jeszcze większa. Nie kupuję płyt UHD, ale kojarzę, że z wykorzystaniem "amazonowych" promocji dało się zejść z ceną do poziomu 60-70zł z film (jeżeli się mylę, to może nich ktoś z kolegów gustujących w UHD mnie poprawi). W Polsce reguralna cena to około 130-140zł (w promocji pewnie ze 100). Policz sobie ile oszczędza się na jednym filmie. Wychodzi, że kupując bez zwracania uwagi na obecność wersji PL masz co czwarty film gratis. Inaczej - oszczędzasz przynajmniej 30%. Sam wiesz ile kupujesz, więc policz sobie ile to wyniesie w Twoim przypadku. Policz sobie jak szybko zwróci Ci się cena oppo albo nawet samej nagrywarki BD do peceta.
Druga sprawa to liczba dostępnych tytułów. Jeżeli ograniczasz się do tego  co jest dostępne z polską wersją językową, to automatcznie zamykasz się na jakieś 80% procent tego (a może i więcej) co jest wydawane w samej Europie. To jest przepaść. Bez obrazy (piszę to absolutnie bez żadnej złośliwości), ale sam przyznałeś, że:
(08-11-2018, 13:31)lukee napisał(a):  dopiero 1,5 roku zbieram płyty BD
Jesteś więc na bardzo początkowym etapie w porównaniu, do "stażu" innych Kolegów na forum. Na razie, jest wiele tytułów których jeszcze nie masz, a  już zostały wydane, w wersji PL. Niejako "nadrabiasz" zaległości z ponad 10 lat istnienia formatu. Więc póki co masz co kupować.  Za jakisz czas zdasz sobie sprawę, że zacznie brakować Ci intertesujących tytułów . Wiem, bo sam to przerabiałem. Wtedy nie ma wyjścia, albo kupujesz to co chcesz oglądać, nie patrząc na to czy ma wersję PL, albo ogranicasz się do tego co serwują Ci lokalni dystrybutorzy.

(09-11-2018, 11:26)lukee napisał(a):  Poza tym mógł bym ewentualnie rozważać taką opcję gdyby istniał legalny serwis z napisami gdzie miał bym 100% pewności ,że do każdej pozycji będę miał poprawne napisy.
Jakieś 90% napisów na subtitles.org jest poprawnie zsynchronizowana do wersji BD/UHD. Jeżeli jest jakiś problem to zwykłe przesuniecie w czasie wszystkich napisów załatwia sprawę. Do zrobienia w kilka minut w dowolnym programie do edycji napisów.


RE: Blu ray w Polsce - Pablo0909 - 09-11-2018

@sebas co do płyt UHD nie mylisz się. Ceny tych płyt są takie, jak polskie wydania płyt BD, czasami, w promocji, są jeszcze niższe. Prosty przykład- "Niezniszczalni" 1-3 UHD, kosztowały ok. 175 PLN. "Szybcy i martwi" UHD- 90 PLN. Można tak wyliczać i wyliczać, ale jakbyś nie liczył, są to bardzo duże różnice w cenach, na korzyść zagranicznych wydań. Oczywiście, dochodzą koszty wysyłki, ale wiadomo, że nikt nie zamawia w USA jednej płyty, więc koszt rozbija się na kilka płyt. Płyty BD- za 60 PLN, kupisz 2, czasami 3 płyty na Amazonie. Nie ma tu wielkiej filozofii, warto zainwestować w Oppo. O ile jeszcze można go kupić Smile

P.S. W tej chwili nawet, z ciekawości zajrzałem na amazon.co.uk i np. trylogia "Władca pierścieni" jest za 55 PLN (bez żadnej promocji). U nas na jedną płytę by nie starczyło.


RE: Blu ray w Polsce - sebas - 09-11-2018

(09-11-2018, 11:49)Pablo0909 napisał(a):  O ile jeszcze można go kupić
No właśnie. Bo niby jest alternatywa. W sumie to warto by o przedyskutawać w wątku o OPPO. Mianowicie bardzo uznana brytyjska firma z branży głównie audio - Cambridege Audio - ma w swojej ofercie odtwarzacz CXUHD .
[attachment=888]
Sekcja wizyjna jest niemal identyczna z oppo. Jak dotąd nie informowali o zaprzestaniu produkcji.

Ciekawe, czy CXUHD ma te same funkcje co oppo, w szczególności dodawanie napisów z USB?


RE: Blu ray w Polsce - Gieferg - 09-11-2018

Cytat:Jakieś 90% napisów na subtitles.org jest poprawnie zsynchronizowana do wersji BD/UHD.

Ale trafiają się lipnie przetłumaczone Tongue


RE: Blu ray w Polsce - sebas - 09-11-2018

(09-11-2018, 12:14)Gieferg napisał(a):  Ale trafiają się lipnie przetłumaczone
Przy odrobinie doświadczenia, wiadomo którzy tłumacze są OK, a kto zwyczajnie się nie zna. Można wyselekcjonować, to co dobre.


RE: Blu ray w Polsce - Pablo0909 - 09-11-2018

(09-11-2018, 12:03)sebas napisał(a):  
(09-11-2018, 11:49)Pablo0909 napisał(a):  O ile jeszcze można go kupić
No właśnie. Bo niby jest alternatywa. W sumie to warto by o przedyskutawać w wątku o OPPO. Mianowicie bardzo uznana brytyjska firma z branży głównie audio - Cambridege Audio - ma w swojej ofercie odtwarzacz CXUHD .

Sekcja wizyjna jest niemal identyczna z oppo. Jak dotąd nie informowali o zaprzestaniu produkcji.

Ciekawe, czy CXUHD ma te same funkcje co oppo, w szczególności dodawanie napisów z USB?

W CXUHD całe wnętrze jest od OPPO, oprócz obudowy, nie ma tam nic od Cambridge. CXUHD również oferuje funkcję odczytywania napisów z pendrive'a Smile