Filmozercy.com | Forum
Revolut - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (http://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (http://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: Na luzie (http://forum.filmozercy.com/dzial-na-luzie)
+--- Wątek: Revolut (/watek-revolut)Revolut - darayavahus - 16-04-2018

Ze względu na to, że jednak spora część tutejszych użytkowników kupuje filmy za granicą to chciałem Wam polecić pewną usługę. Może ktoś juz nawet miał okazję tego używać.

Jest to coś na zasadzie konta walutowego, a najważniejszy jest fakt, że mają bardzo dobre kursy wymiany. Np teraz euro sprzedają za ok 4,17zł, gdzie np mbank w którym mam konto 4,2926zł. Za HP który kosztował 86,7 euro zapłaciłem 360,95zł, a w mbanku bym zapłacił jakieś 372zł także można dzięki temu trochę zaoszczędzić. To drugi raz kiedy z tego korzystałem i jak na razie jestem zadowolony.

Gdy zakładałem konto w Revolucie to akurat była promocja i za wyrobienie karty nic nie brali, normalnie kosztuje to 10zł. Po założeniu konta trzeba tam przelać 20zł, a pierwszą transakcję kartą wykonać z PINem.
To chyba tyle z takich podstawowych informacji.


RE: Revolut - Mateusz - 16-04-2018

Tyle samo Euro kosztuje na kantorze Aliora. Za założenie kart EUR, GBP i USD nic nie płacisz. Chwalę sobie od dłuższego czasu ich usługi. Big Grin


Revolut - Nie_zbieram_ale_lubie - 16-04-2018

Revolut to temat ciekawy, nie tylko dla robiących zakupy online, ale też dla podróżników i turystów. Akurat kursy wymiany walut nie są najbardziej atrakcyjnym elementem usługi, bowiem pomimo iż udaje się ominac złe przeliczniki jakie oferują banki, bądź dodatkowe opłaty z tytułu wymiany walut i wypłaty lokalnej waluty za granicą, może się zdażyć, że lokalnie oferowany kurs będzie lepszy niż giełdowy (czego doświadczam właśnie od 2 tyg w Azji.
Pierwsza, najwazniejsza sprawa, usługodawca oferuje dwa IBANy - EU i UK, z możliwością trzymania na koncie, konwersji oraz darmowych transferów miedzybankowych w 25 walutach i 3 popularnych kryptowalutach.
Następnie karty płatnicze w systemie Visa i Mastercard, które możemy błyskawicznie top-upować, dodatkowe karty dla partnerów, dzieci, czy pracowników, którym można ustawić limity, karty wirtualne i jednorazowe karty wirtualne. Istnieją też rozbudowane możliwości podnoszące bezpieczeństwo użytkowania kart, które inicjalizowane są niezwłocznie, przy użyciu mobilnej aplikacji.
Należy pamiętać, aby lepiej nie dokonywać transakcji wymiany walut w weekendy, badź poza godzinami giełdowymi, bo nakładana jest dodatkowa opłata (+0.5%)