Filmozercy.com | Forum
Revolut - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: Na luzie (https://forum.filmozercy.com/dzial-na-luzie)
+--- Wątek: Revolut (/watek-revolut)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Revolut - Nie_zbieram_ale_lubie - 12-04-2019

(11-04-2019, 21:01)misfit napisał(a):  Myślicie, że coś się zmieni w funkcjonowaniu revoluta po brexicie ? Smile
Albo "stracisz" UK-owski IBAN, albo poproszą Cię o update dokumentòw (skan paszportu jeśli zakładałeś konto " na karte rowerową"). Cóż więcej mogłoby się stać?


RE: Revolut - misfit - 12-04-2019

Oby, oby bo już się do niego przyzwyczaiłem Wink
Z tymi dokumentami już się przygotowali do zmian dla "nowych", najpierw próbowałem potwierdzić tożsamość po prawie jazdy, ale poprosili o jeszcze jeden dokument tożsamości.


RE: Revolut - Mister Tadeo - 12-04-2019

Misfit, jako że jesteś na świeżo z założeniem konta na Revolut, mam trochę pytań.
1) Wybrałeś opcję Standard (0 zł/m)?
2) Płaciłeś za kartę wirtualną? Jeśli tak, to ile?
3) Czy karta fizyczna jest jedną z opcji? Trzeba za nią dodatkowo płacić? Nie muszę chyba z niej korzystać?
4) Czy można powiązać konto na Revolut z kartą do konta złotówkowego z polskiego banku? Chodzi mi o coś takiego jak w PayPal.
5) Jeśli odpowiedź na 4. pytanie jest pozytywna, to wtedy chyba nie trzeba za każdym razem zasilać konta na Revolut? Czy lepiej jednak wybrać opcję jednorazowego zasilania?
6) Kupuję np. film ze sklepu US (czyli w $). Czy automatycznie Revolut rozpozna, że korzystniej będzie się rozliczyć w $, czy każdorazowo muszę wskazać o jaką walutę mi chodzi?
7) Ktoś wspominał, że najlepiej transakcji dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy polskich banków, żeby uniknąć dodatkowej opłaty. Zgadza się?
8) Jakieś inne wskazówki dotyczące założenia konta na Revolut?


RE: Revolut - Kirek - 12-04-2019

Ja bym dorzucił jeszcze dwa pytania.
1. Co spowodowało, że jako użytkownik kantoru walutowego Alior postanowiłeś poszukać alternatywy no i ostatecznie się na nią zdecydowałeś?
2. Planujesz korzystać z obu czy Alior idzie w odstawkę?


RE: Revolut - misfit - 12-04-2019

Dopiero od tygodnia korzystam z Revoluta więc wielu jego funkcjonalności jeszcze nie poznałem w praktyce, ale mogę Ci odpisać na tyle na ile pozwala mi obecny stan wiedzy (najwyżej inni mnie poprawią lub coś dopowiedzą).

1. Tak, standard.

2. Za kartę wirtualną służącą do płatności internetowych nie ma żadnych opłat i w każdej chwili możesz ją zablokować/odblokować czy założyć nową (z innym numerem). Można mieć do pięciu aktywnych wirtualnych kart, ale nie wiem czy za te dodatkowe karty wirtualne jest jakaś opłata - nie miałem jeszcze okazji tego sprawdzić.

3. Możesz zamówić kartę fizyczną, ale nie musisz. Chyba jest jakaś opłata za nią, ale jeśli założysz konto z odpowiedniego linka (mogę podesłać na PW jakby co Smile ) i zasilisz je kwotą co najmniej 20zł to pierwsza karta fizyczna też będzie darmowa. Te 20 zł oczywiście nie zniknie Ci z konta i możesz je wykorzystać do zakupów w każdym momencie. Do wypłaty gotówki z bankomatu czy płatności w sklepie zagranicą na pewno się przyda. Dodatkowo możesz dla tej karty ustawić w każdym momencie różne poziomy bezpieczeństwa czyli np. zablokować płatności za pomocą paska magnetycznego, płatności zbliżeniowe, wypłaty z bankomatu czy transakcje online.

4 i 5. Tak właśnie mam ustawione, że do konta Revolut mam podpiętą złotówkową kartę debetową z innego banku i zasilam konto w razie potrzeby. Tym sposobem kasa na koncie Revolut pojawia się natychmiast.

6 i 7. Tak, wszystko odbywa się automatycznie i po najlepszym możliwym kursie. W weekendy naliczana jest prowizja 0,5%, ale tego jeszcze na sobie nie przetestowałem. Ale i na to jest prosta rada - wcześniej możesz wymienić walutę na taką jaką i ile potrzebujesz, czyli np. masz na koncie złotówki i np. 200 USD i jeśli transakcja będzie w USD to z tego konta pociągnie Ci kasę, a złotówek nie ruszy.

(12-04-2019, 18:38)Kirek napisał(a):  Ja bym dorzucił jeszcze dwa pytania.
1. Co spowodowało, że jako użytkownik kantoru walutowego Alior postanowiłeś poszukać alternatywy no i ostatecznie się na nią zdecydowałeś?
2. Planujesz korzystać z obu czy Alior idzie w odstawkę?

W Aliorze miałem trzy karty walutowe USD, GBP i EUR, ale czasami też dokonywałem transakcji w innych mniej lub bardziej egzotycznych walutach i wtedy dochodziła kwestia przewalutowania, czasami podwójnego. Do tego w maju akurat kończy mi się ważność tych Aliorowych kart i tak przy okazji z ciekawości pogooglowałem o innych opcjach obecnie oferowanych i tak natknąłem się na Revoluta, który pod tym względem oferuje dużo więcej walut i przy okazji nie muszę posługiwać się trzema nr. kart (czasami można się pomylić który jest do czego), a tylko jednym.
Sam Revolut istnieje jako aplikacja pod smartfona co nie każdemu może się podobać, ale jego obsługa jest stosunkowo prosta i jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Poza tym jeśli np. amazon czy ktokolwiek inny pobrał Ci kasę z karty to od razu dostajesz komunikat o tym, po jakim kursie odbyła się wymiana, itd.

Dla osób które chcą maksymalnego bezpieczeństwa oferowana jest też jednorazowa karta wirtualna, ale to chyba tylko dla konta Premium. Działa to w ten sposób, że po każdej transakcji automatycznie generowany jest nowy numer takiej karty. Tylko w związku z tym mam pytanie do ew. posiadaczy takiej karty - np. amazon przy pierwszej płatności kartą najpierw obciąża ją przysłowiową złotówką, a dopiero później przed wysyłką ciągnie odpowiednią kwotę więc co się stanie w takiej sytuacji - transakcja w ogóle dojdzie do skutku ? Co w przypadku zwrotu kasy bo np. przesyłka zaginęła/przyszła uszkodzona - kasa dojdzie na konto ?


RE: Revolut - Mister Tadeo - 12-04-2019

Misfit, dzięki za wyjaśnienia.

(12-04-2019, 20:08)misfit napisał(a):  Możesz zamówić kartę fizyczną, ale nie musisz.

Oby można było ją zamówić w każdej chwili, a nie tylko w momencie zakładania konta na Revolut.
Na razie nie jest mi ona potrzebna. A założenie konta na Revolut rozważam tylko ze względu na praktycznie zerowe straty wynikające z przewalutowania podczas zakupów internetowych.

(12-04-2019, 20:08)misfit napisał(a):  Sam Revolut istnieje jako aplikacja pod smartfona co nie każdemu może się podobać

Mi niezbyt to odpowiada. Z poziomu laptopa czuję, że mam większą kontrolę w użytkowaniu internetu. I jest mi łatwiej.
Konto chyba można założyć przez peceta, ale już jego obsługa odbywa się za pomocą aplikacji na smartfona, którą trzeba pobrać, tak?

Przemyślę wszystko na spokojnie przez weekend, a potem zdecyduję. Bo jednak opcja, że nie tracę na kursie walut, to istotny argument "za" dla osoby, która kupuje zagranicą.


RE: Revolut - misfit - 13-04-2019

Zakładasz konto również z aplikacji w telefonie (lub tablecie z iOS 10) po jej uprzedniej instalacji.
Są jakieś emulatory Androida na peceta, ale nie wgłębiałem się w temat bo mnie to nie interesuje, a zresztą obawiałbym się o kwestię bezpieczeństwa w tym wypadku.


RE: Revolut - Glaeken - 05-05-2019

(12-04-2019, 16:59)Mister Tadeo napisał(a):  6) Kupuję np. film ze sklepu US (czyli w $). Czy automatycznie Revolut rozpozna, że korzystniej będzie się rozliczyć w $, czy każdorazowo muszę wskazać o jaką walutę mi chodzi?

Taka mała ciekawostka... dziś dokonałem zakupu w EUR na niemieckim amazonie i zapłaciłem revolutem. Na koncie revoluta miałem kasę w GBP i PLN - przy czym PLNy wrzuciłem tuż przed zakupem. Ściągnęło mi wartość zakupów z PLNów... i z tego co widzę bez dodatkowych opłat. W związku z powyższym może ktoś zna odpowiedź na dwa pytania:
- jeżeli na karcie revolut nie mam wrzuconej waluty w której dokonuję zakupu (w moim przypadku EUR) to automatycznie pobierze mi z ostatnio wrzuconej (w moim przypadku PLN) czy być może na to jest jakaś reguła?
- skoro nie pobrało mi żadnych extra opłat za transakcję revolutem mimo iż ściągnięto z PLNów zakup w EURo to po kiego mam w ogóle wymieniać lub wrzucać właściwą walutę?


Revolut - vandel - 05-05-2019

Mi na amazon pyta w jakiej walucie płace. I wtedy jesli PLN to jest bez prowizji

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


RE: Revolut - misfit - 05-05-2019

(05-05-2019, 14:48)Glaeken napisał(a):  - jeżeli na karcie revolut nie mam wrzuconej waluty w której dokonuję zakupu (w moim przypadku EUR) to automatycznie pobierze mi z ostatnio wrzuconej (w moim przypadku PLN) czy być może na to jest jakaś reguła?

Patrz tutaj -> https://www.revolut.com/pl-PL/help/przewodnik-po-revolut/placenie/w-jakiej-walucie-bedzie-obciazone-moje-konto

(05-05-2019, 14:48)Glaeken napisał(a):  skoro nie pobrało mi żadnych extra opłat za transakcję revolutem mimo iż ściągnięto z PLNów zakup w EURo to po kiego mam w ogóle wymieniać lub wrzucać właściwą walutę?

Nie ma takiej potrzeby i to jest właśnie jeden z pozytywów Revoluta, ale skoro dziś, czyli w weekend dokonałeś zakupu to doliczyli sobie 0.5% prowizji, nie będziesz tego widział w jakiejś dodatkowej płatności lecz na samym kursie wymiany (to są całe 2 grosze za każde 1 EUR Wink )